Πρόβλημα με ηλεκτρονική εγγραφή

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
rchrys
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 181
Joined: Wed Oct 06, 2010 6:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Πρόβλημα με ηλεκτρονική εγγραφή

Post by rchrys »

Καλησπέρα! Προσπαθώ εδώ και 2 μέρες να εγγραφώ ηλεκτρονικά και να δηλώσω μαθήματα, αλλά, αφού πρώτα κάνει 2 ώρες για να φορτώσει, στο τέλος βγάζει μήνυμα "πρόβλημα φόρτωσης σελίδας". Έχει κι άλλος αυτό το θέμα;

Το ίδιο ισχύει και για τα στοιχεία σπουδαστή...
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Πρόβλημα με ηλεκτρονική εγγραφή

Post by arxaios »

Εγώ προχθές γράφτηκα αλλά οι σελίδες αργούσαν πάρα πολύ να φορτώσουν χωρίς όμως να κάνουν time-out. Δοκίμασε πιο βράδυ που πιθανόν να προσπαθούν λιγότεροι.
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
rchrys
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 181
Joined: Wed Oct 06, 2010 6:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πρόβλημα με ηλεκτρονική εγγραφή

Post by rchrys »

arxaios wrote:Εγώ προχθές γράφτηκα αλλά οι σελίδες αργούσαν πάρα πολύ να φορτώσουν χωρίς όμως να κάνουν time-out. Δοκίμασε πιο βράδυ που πιθανόν να προσπαθούν λιγότεροι.
Ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω.
andrea21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 116
Joined: Tue Oct 26, 2010 7:39 pm

Re: Πρόβλημα με ηλεκτρονική εγγραφή

Post by andrea21 »

rchrys wrote:Καλησπέρα! Προσπαθώ εδώ και 2 μέρες να εγγραφώ ηλεκτρονικά και να δηλώσω μαθήματα, αλλά, αφού πρώτα κάνει 2 ώρες για να φορτώσει, στο τέλος βγάζει μήνυμα "πρόβλημα φόρτωσης σελίδας". Έχει κι άλλος αυτό το θέμα;

Το ίδιο ισχύει και για τα στοιχεία σπουδαστή...
Χθές σχετικά αργά το βράδυ κατάφερα μετά απο 1,5-2 ώρες να κάνω εγγραφή και να καταχωρηθεί με το ζόρι...οπότε συνέχισε τη προσπάθεια και θα γίνει λογικά...
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Πρόβλημα με ηλεκτρονική εγγραφή

Post by Kuchiki_Byakuya »

andrea21 wrote:Χθές σχετικά αργά το βράδυ κατάφερα μετά απο 1,5-2 ώρες να κάνω εγγραφή και να καταχωρηθεί με το ζόρι...οπότε συνέχισε τη προσπάθεια και θα γίνει λογικά...
ναι, κάπως έτσι την έκανα και εγώ την εγγραφή. παίρνει πάρα πολύ ώρα αλλά αν δείχνει στην καρτέλα ότι φορτώνει είναι σε καλό δρόμο.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
mc12038
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 8
Joined: Tue Mar 26, 2013 12:57 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πρόβλημα με ηλεκτρονική εγγραφή

Post by mc12038 »

Ξέρει κανείς αν δηλώνουμε και όσα χρωστάμε και δεν έχουν καταχωρηθεί στα στοιχεία σπουδαστή?
nikos13
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 45
Joined: Tue Dec 28, 2010 8:16 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Πρόβλημα με ηλεκτρονική εγγραφή

Post by nikos13 »

Ναι δήλωσέ τα όλα και όταν περαστούν οι βαθμοί στα στοιχεία σπουδαστή όσα έχεις περάσει θα 'σβηστούν' από τη δήλωση σου.
User avatar
thomas_chr
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 184
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:37 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Paradise City

Re: Πρόβλημα με ηλεκτρονική εγγραφή

Post by thomas_chr »

Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με τα Αγγλικά των τριών πρώτων εξαμήνων. Δεν τα είχα δηλώσει ποτέ στην ηλεκτρονική εγγραφή και χωρίς να έχω πάει πτυχίο ακόμα στη γραμματεία δε μου τα βγάζει "κόκκινα" όταν κάνω ξανά εγγραφή σε επόμενο εξάμηνο.
Τώρα πάλι στο χειμερινό που έκανα ηλεκτρονική εγγραφή υπήρχε η επιλογή να τα δηλώσω όμως δεν τα δήλωσα. Συνεπώς δεν υπάρχουν καν στα στοιχεία σπουδαστή, ούτε εμφανίζονται ως χρωστούμενα.
Τι να κάνω; Να τα δηλώσω και μετά να πάω πτυχίο στη γραμματεία ή μπορώ να τα αφήσω έτσι;
~And when your fears subside and shadows still remain
I know that you can love me when there's no one left to blame~
rchrys
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 181
Joined: Wed Oct 06, 2010 6:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πρόβλημα με ηλεκτρονική εγγραφή

Post by rchrys »

thomas_chr wrote:Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με τα Αγγλικά των τριών πρώτων εξαμήνων. Δεν τα είχα δηλώσει ποτέ στην ηλεκτρονική εγγραφή και χωρίς να έχω πάει πτυχίο ακόμα στη γραμματεία δε μου τα βγάζει "κόκκινα" όταν κάνω ξανά εγγραφή σε επόμενο εξάμηνο.
Τώρα πάλι στο χειμερινό που έκανα ηλεκτρονική εγγραφή υπήρχε η επιλογή να τα δηλώσω όμως δεν τα δήλωσα. Συνεπώς δεν υπάρχουν καν στα στοιχεία σπουδαστή, ούτε εμφανίζονται ως χρωστούμενα.
Τι να κάνω; Να τα δηλώσω και μετά να πάω πτυχίο στη γραμματεία ή μπορώ να τα αφήσω έτσι;
Στα στοιχεία σπουδαστή εμφανίζονται αποκλειστικά και μόνο όσα δήλωσες στο παρελθόν. Όσα δεν έχεις δηλώσει -ακόμα και υποχρεωτικά μαθήματα- δεν εμφανίζονται. Δεν χρειάζεται καν να τα δηλώσεις αυτά τα αγγλικά. Αν πας το πτυχίο στη γραμματεία, θα στο περάσουν ως απαλλαγή στα στοιχεία σπουδαστή.
mechengineer
Major
Major
Posts: 169
Joined: Mon Dec 31, 2012 11:20 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πρόβλημα με ηλεκτρονική εγγραφή

Post by mechengineer »

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι πολύ σημαντικό, αν και κατά μερικούς προφανές ίσως.
Έκανα πριν δυο μέρες την εγγραφή και την δήλωση μαθημάτων.Στη δήλωση μου 'χε βγάλει στα χρωστούμενα (αυτά με κόκκινο χρώμα) δυο μαθήματα
παλαιότερου έτους, τα οποία εγώ δεν τα δήλωσα γιατί τα πέρασα στην φετινή επαναληπτική του σεπτεμβρίου - οκτωβρίου, αλλά δεν έχουν ακόμη κατοχυρωθεί στα στοιχεία σπουδαστή. Υπάρχει πρόβλημα?? Εννοώ ,μήπως έπρεπε να τα δηλώσω για να μου περαστεί ο βαθμός , ή δεν παίζει ρόλο??
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”