Επιπλέον Μαθήματα

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
venomous
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 43
Joined: Tue Oct 05, 2010 9:01 pm

Επιπλέον Μαθήματα

Post by venomous »

Ξέρει κανείς τι παίζει με τη δήλωση επιπλέον μαθημάτων;
Συγκεκριμένα δικαιούμαστε βιβλία; Ο βαθμός συμμετέχει στο μέσο όρο ή φαίνεται στην αναλυτική βαθμολογία;
Ευχαριστω.
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Re: Επιπλέον Μαθήματα

Post by Zoubulbasaur »

Έχω την εντύπωση πως δικαιούσαι σύγγραμμα για το επιπλέον αρκεί να μην υπερβείς το συνολικό αριθμό συγγραμμάτων που σου δίνει ο Εύδοξος, δηλαδή μπορεί μετά να πας να δηλώσεις σύγγραμμα για ένα υποχρεωτικό μάθημα και να μη στο δώσει. Τα επιπλέον απ όσο ξέρω δεν προσμετρώνται στο βαθμό πτυχίου (εκτός κι αν κάνεις καμιά μαλαγανιά για να γίνουν επιπλέον τα επιλογής με τους μικρότερους βαθμούς σου). Στην αναλυτική νομίζω φαίνεται ό,τι έχεις περάσει, επιπλέον και μη.

Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά πάντως, ρωτώντας από δω κι από κει τα έμαθα αυτά
Scientists dream about doing great things. Engineers do them
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Επιπλέον Μαθήματα

Post by ιστορικός mech-eng »

τυπικα δεν δικαιουσαι συγγραμματα (συμφωνα με την γραμματεια) αλλα μπορεις να τα παρεις κανονικα μεσω ευδοξου εαν δεν υπερβεις τον μεγιστο αριθμο συγγραμματων ,προφανως και δεν γινεται να βαλεις καποιο επιπλεον στην θεση καποιο αλλου υποχρεωτικου (αυτο ειναι δεσμευτικο και το δηλωνεις οταν κανεις την δηλωση μαθηματων) και δεν προσμετρωνται στην βαθμολογια ,ουτε παιζει ρολο αν τα περασες ή οχι.
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”