2012 Aftermath

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

2012 Aftermath

Post by Λakedaimonas »

Πως φαντάζεσθε ότι θα είναι η Ελλάδα του χρόνου τέτοια εποχή μετά την χρωκοπία???
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: 2012 Aftermath

Post by sid »

υπαρξιακά ;
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: 2012 Aftermath

Post by Λakedaimonas »

Απ'όλα!! Προφανώς και υπαρξιακά!

Πχ εγώ σκέφτομαι ότι δεν θα μπορείς να κυκλοφορήσεις με ρούχα αξίας άνω των 20 ευρώ, θα σε γδύνουν.

ή

Αν κυκλοφορήσεις με ρολόι θα σε μαχαιρώνουν.

ή

Μπριζόλα θα τρως μια φορά τον μήνα και αααααν.

ή

Η βενζίνη θα είναι 2,5-3 ευρώ.

ή

Τα μπουρδέλα θα έχουν ταρίφα 1 ευρώ και οι όμορφες της κάποτε μεσσαίας τάξης θα πρωταγωνιστούν σε τσόντες για 50 ευρώ και πολλά λέω.

ή

Οι μετανάστες στο κέντρο θα ιδρύσουν ανεξάρτητη δημοτική αρχή.

ή

Ακόμα οι γαλουχημένες σε Ανδρέα Παπανδρεόυ και Κωνσταντίνο Μητσοτάκη και Καραμανλή οικογένειες θα ψηφίζουν πάλι τα γνωστά κόμματα με άλλο όνομα πλέον για να καπαρώσουν μια θέση στο Δημόσιο ώστε να εξασφαλίσουν 100 ευρώ τον μήνα (ο τότε μισθός).
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: 2012 Aftermath

Post by sid »

Λakedaimonas wrote:Τα μπουρδέλα θα έχουν ταρίφα 1 ευρώ και οι όμορφες της κάποτε μεσσαίας τάξης θα πρωταγωνιστούν σε τσόντες για 50 ευρώ και πολλά λέω
όλα τα άλλα μπορώ να τα αντέξω , αυτό όχι

http://www.youtube.com/watch?v=yjCKWoh_hD0
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: 2012 Aftermath

Post by Λakedaimonas »

Άνετα οι τελευταίες 2 εικόνες!
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: 2012 Aftermath

Post by vAs »

Λakedaimonas wrote:Πως φαντάζεσθε ότι θα είναι η Ελλάδα του χρόνου τέτοια εποχή μετά την χρωκοπία???
Είσαι σίγουρος ότι είναι ορθολογικά σωστή η ερώτησή σου? Θέλω να πω, πώς είσαι σίγουρος αγαπητέ μου συνάδελφε πως θα λεγόμαστε Ελλάδα σε ένα χρόνο από τώρα? :P
Μπορεί να λεγόμαστε Τουρκία (αρκετά ρεαλιστικό-τραγικό-ειρωνικό-θλιβερό-κλπ) ή Νέα Γερμανία, ή Παραλία Γερμανίας ή ...
Και εδώ θέλω να σταθώ εγώ βασιζόμενος στο ποστ του λακ. Πώς πιστεύετε ότι θα λεγόμαστε σε κανά χρόνο?

(Μη πείτε 'ελλαδιστάν'. Το καίω :D )
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: 2012 Aftermath

Post by Λakedaimonas »

vAs wrote:
Λakedaimonas wrote:Πως φαντάζεσθε ότι θα είναι η Ελλάδα του χρόνου τέτοια εποχή μετά την χρωκοπία???
Είσαι σίγουρος ότι είναι ορθολογικά σωστή η ερώτησή σου? Θέλω να πω, πώς είσαι σίγουρος αγαπητέ μου συνάδελφε πως θα λεγόμαστε Ελλάδα σε ένα χρόνο από τώρα? :P
Μπορεί να λεγόμαστε Τουρκία (αρκετά ρεαλιστικό-τραγικό-ειρωνικό-θλιβερό-κλπ) ή Νέα Γερμανία, ή Παραλία Γερμανίας ή ...
Και εδώ θέλω να σταθώ εγώ βασιζόμενος στο ποστ του λακ. Πώς πιστεύετε ότι θα λεγόμαστε σε κανά χρόνο?

(Μη πείτε 'ελλαδιστάν'. Το καίω :D )
Έχεις ένα δίκιο. Κοίτα Ελλάδα θα λεγόμαστε γιατί θα είναι πολύ νωπές οι μνήμες αλλά σε καμιά 5ετία μπορεί να έχουμε και άλλο όνομα δεν είναι απίθανο. (μα τους προγόνους πόσο κυνικοί μπορούμε ακόμα να γίνουμε!!!)
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: 2012 Aftermath

Post by Adramelch »

Δεν ξέρω τι νόημα έχει να μιλάμε για μελλοντική χρεωκοπία όταν περισσότερα από 150000 (!) νοικοκυριά ήδη δεν έχουν να πληρώσουν ρεύμα.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”