Ιστοσελίδα Συντονιστικής Επιτροπής Κατάληψης

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
giotis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 422
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:44 pm
Gender: Male

Re: Ιστοσελίδα Συντονιστικής Επιτροπής Κατάληψης

Post by giotis »

δεν ξέρω αν μόνο εγώ το βλέπω έτσι αλλά δν σας φαίνεται κάπως ρεζιλίκι το γεγονός ότι στο πρόγραμμά τους έχουν "ΠΑΡΤΥ-ΓΛΕΝΤΙ"?
δηλαδή αγωνιζόμαστε κ κλείνουμε την σχολή για να κάνουμε στον χώρο της ΠΑΡΤΥ-ΓΛΕΝΤΙ? ενώ κάποιοι χάνουμε την εξεταστική?
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ιστοσελίδα Συντονιστικής Επιτροπής Κατάληψης

Post by Adamaklas »

Ρε συ! Μηπως βλεπεις δαιμονες? Αυτο το παρτυ θα μπορουσε να γινει ανα πασα στιγμη στην σχολη, αλλα εγινε στα πλαισια της καταληψης, ετσι ωστε να εχει κινηση η σχολη και να μπορουν να μαζευτουν οι φοιτητες να διασκεδασουν/ συζητησουν / πολιτικοποιηθουν και μπλα μπλα μπλα ολα αυτα!

Σαν την μανα μου δηλαδη που ενω εχω εξεταστικη παω και βγαινω εξω το βραδυ και με μαλωνει... ελα ρε συ...
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: Ιστοσελίδα Συντονιστικής Επιτροπής Κατάληψης

Post by blackjohnny »

εγω θα παραθεσω ενα αλλο πολυ ενδιαφερον σημειο του σαιτ αυτου:
καθημερινα ραντεβου στις 8πμ για διασφαλιση της παυσης των ερευνητικων προγραμματων.

Υπεροχο ε?
relax..it's over...you belong to me....
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Ιστοσελίδα Συντονιστικής Επιτροπής Κατάληψης

Post by ShadowMech »

Image
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
lucarelli
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 32
Joined: Thu Jun 24, 2010 11:40 pm

Re: Ιστοσελίδα Συντονιστικής Επιτροπής Κατάληψης

Post by lucarelli »

blackjohnny wrote:εγω θα παραθεσω ενα αλλο πολυ ενδιαφερον σημειο του σαιτ αυτου:
καθημερινα ραντεβου στις 8πμ για διασφαλιση της παυσης των ερευνητικων προγραμματων.

Υπεροχο ε?
Αυτό θα έλεγα και εγώ.Διασφάλιση παύσης των ερευνητικών προγραμμάτων.Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω.Έτσι και αλλιώς οι διδακτορικοί στα εργαστήρια και να συνεχίσουν να δουλεύουν την κατάληψη δεν την επηρεάζουν καθόλου.

Είδα πως αποφασίστηκε να μείνει ανοιχτή η γραμματεία.Με τους φοιτητές που θέλουν να παραδώσουν διπλωματική για να τελειώσουν τι γίνεται?
User avatar
irakliszs
Chemical Seeder
Chemical Seeder
Posts: 244
Joined: Sat Feb 20, 2010 6:35 pm
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male

Re: Ιστοσελίδα Συντονιστικής Επιτροπής Κατάληψης

Post by irakliszs »

νομίζω πως ένα απο τα νοήματα της (καλης ή κακής - ΔΕΝ το αναλυω αυτο καθολου) κατάληψης είναι ακριβώς η παύση των ερευνητικών προγραμμάτων.

μια κατάληψη που απλώς δε θα κάνουμε μάθημα δε λέει τίποτα και τελικά δεν επηρρεάζει κανέναν.

τα ε.π. ειναι αυτά που συνδέουν ουσιαστικά μια σχολη με την κοινωνια, και η παυση τους σίγουρα κάποιους θα τσουζει
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ιστοσελίδα Συντονιστικής Επιτροπής Κατάληψης

Post by sid »

irakliszs wrote:νομίζω πως ένα απο τα νοήματα της (καλης ή κακής - ΔΕΝ το αναλυω αυτο καθολου) κατάληψης είναι ακριβώς η παύση των ερευνητικών προγραμμάτων.

μια κατάληψη που απλώς δε θα κάνουμε μάθημα δε λέει τίποτα και τελικά δεν επηρρεάζει κανέναν.

τα ε.π. ειναι αυτά που συνδέουν ουσιαστικά μια σχολη με την κοινωνια, και η παυση τους σίγουρα κάποιους θα τσουζει
+10000000000000000000000000 (λολ)

το πρόβλημα είναι γιατί δεν αφήνουμε τους διδακτορικούς να αποφασίσουν μόνοι τους αν θέλουν μια παύση για να τσούξει η κοινωνία και τους το επιβάλλουμε εμείς - αυτοί ήρθαν να μας πούνε πότε επιτρέπεται να κάνουμε μάθημα και πότε όχι ?

ένας αριστερός που σέβεται τον εαυτό του (λολ) , θα απαντήσει ότι η εργατιά δεν απεργεί υπό τον φόβο των αιμοσταγών αφεντικών της και η λαική επανάσταση οφείλει να προνοήσει και να λύσει τα χέρια της εργατιάς

η εργατιά θα απαντούσε φυσικά αν ποτέ την ρωτούσε κανένας ότι τώρα είναι με δεμένα χέρια και ποιος μπαλάφας της τα έδεσε πάλι

βέβαια , κανείς απολιτίκ ανεξάρτητος φοιτητής που λυσσάει να ανοίξει η σχολή από τους φασιστοαριστερούς δεν δείχνει τον ίδιο ζήλο τσαντίσματος με την σχολή του που κρατάει εργαστήρια που πλήρωσε ο λαουτζίκος , ρεζερβέ για εταιρείες - όχι μια στο τόσο , όλο το χρόνο και χωρίς οι φοιτητές να έχουν ποτέ την ευκαιρία να εισέλθουν στα ενδότερα των εργαστηρίων και τελικά γκρινιάζουν για το θεωρητικόν των εργαστηρίων (λολ)

το νόμισμα έχει 2 όψεις , αν και ο ρόμποκοπ στο τόπικ των κυπρίων βλέπει μόνο την μία (θα έσκαγα αν δεν το έλεγα) , αλλά δυστυχώς όποια όψη και αν κοιτάς , κάλπικο είναι

η μόνη παύση που θα τζούξει λεπόν , είναι να ανοίξουμε την σχολή και να συζητήσουμε για το μέλλον μας χωρίς προκαθορισμένους εχθρούς , γκρουπ στο φέισμπουκ και γλέντια διακοπής ερευνών


(λολ)

όποιος αναρωτιέται πού κολλάνε οι κύπριοι στο τόπικ , ας ρίξει μια ματιά και σε αυτό :
http://gmargari.wordpress.com/2011/02/2 ... to-cyprus/
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Ιστοσελίδα Συντονιστικής Επιτροπής Κατάληψης

Post by eΝy »

Από τη σελίδα της συντονιστικής επιτροπής κατάληψης
Καθημερινά ραντεβού

9:00 για κλείσημο των εργαστιρίων και σταμάτημα της ερευνιτικής διαδικασίας

16:00 συλλογικό διάβασμα στο 030 (προτείνόμενα μαθήματα μαθηματικά-μηχανική)

Τεταρτή 14/9

21:30 Προβολή Αγώνα

Πέμτη 15/9

12:30 πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο

16:30 συντονιστικό γενικών συνελεύσεων και καταλήψεων

Παρασκευή 16/9

9:00 σύγκλητος

κάλεσμα σε συντονισμό της Πολυτεχνειακής κοινότητας Φοιτητές-καθηγητές-εργαζόμενοι στο αμφιθέατρο ΜΑΧ στο κάτω πολυτεχνείο

20:00 Λαικό γλέντη με συμμετοχή κομπανίας

Δευτέρα 18/9

14:00 συντονιστική επιτροπή κατάληψης

17:00 Φεστιβάλ ελεύθερης ζωγραφικής και workoshop animater/clown/θεατρικό παιχνίδι

Tρίτη 19/9

12:30 Γενική συνέλευση Φ.Σ.Μηχανολόγων Μηχανικών
Έχει φύγει chain mail προς κάθε γωνιά του πλανήτη! Epic!
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ιστοσελίδα Συντονιστικής Επιτροπής Κατάληψης

Post by Kitharistas »

eΝy wrote:Έχει φύγει chain mail προς κάθε γωνιά του πλανήτη! Epic!
εμένα δεν μου ήρθε σε κανένα.. κι έχω 4!! νομίζω με ξεχάσανε :P
Rock on buddies...
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”