Συζήτηση για το νομοσχέδιο

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
elitis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 234
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:49 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by elitis »

lakers4life24 wrote:λοιπον μαγκες , επειδη τα χω παρει χοντρα με το θεματακι, εχω να πω οτι αν χαθει η εξεταστικη ειναι μειον για ΟΛΟΥΣ....αν θελουν τουλαχιστον ας κανουν καταληψη μετα την εξεταστικη. το νομοσχεδιο ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ END OF STORY. με την καταληψη δεν θα συγκινηθει κανενας, το μονο που θα καταφερουμε ειναι να βλαψουμε τους ιδιους μας τους εαυτούς. ΑΝΟΙΧΤΗ Η ΣΧΟΛΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ και καταληψη για καποιες μερες ΜΕΤΑ αν θελουν...
Αν είναι ότι ψηφίζεται φίλε μετά να το παίρνεις πάντα ως δεδομένο...Καληνύχτα και καλή σκλαβιά σε όλους μας.

@brokor : δεν προσέβαλα κανένα συνάδελφο με το να λέω ότι αυτό το νομοσχέδιο είναι εμετικό.Άλλωστε θεωρητικά κάθε κρίση είναι υποκειμενική.Επίσης μάλλον δεν έχεις διαβάσει καλά το άρθρο αν δεν έχεις καταλάβει ότι αυτός ο νόμος ανοίγει το δρόμο να μπουν δίδακτρα στα πανεπιστήμια...Τελοσπάντων,γενικότερα δεν απαντάς ουσιαστικά και απλά λαϊκίζεις.Λες απλά προσβάλω και προσβάλω...Απάντα ουσιαστικά αν θες σε αυτά που είπα.
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by ShadowMech »

elitis wrote:Τελοσπάντων,γενικότερα δεν απαντάς ουσιαστικά και απλά λαϊκίζεις.

Χοαχοαχοα! Το ειδαμε κι αυτο...
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
L1f
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 61
Joined: Fri May 28, 2010 8:41 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by L1f »

ρε σπασικλες ηρεμήστε. Θα τα δώσετε τα μαθηματάκια σας δε χάνονται
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by ShadowMech »

L1f wrote:ρε σπασικλες ηρεμήστε. Θα τα δώσετε τα μαθηματάκια σας δε χάνονται
Ρε ψευτομαγκες ηρεμηστε, θα την πουλησετε τη μαγκια σας σε συνελευσεις και πορειες ,δε χανονται :twisted:

Με αγαπη :D
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by sid »

L1f wrote:ρε σπασικλες ηρεμήστε. Θα τα δώσετε τα μαθηματάκια σας δε χάνονται

εγώ πάντως για αυτό ακριβώς ανησυχώ
δεν έχω διαβάσει ρε γαμώτο
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
herculas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 115
Joined: Mon Feb 08, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by herculas »

Ναι ρε ηρεμήστε ...τα ντόμπερμαν των κομμάτων θα σας προστατέψουν από την καταστροφή , όπως έκαναν και πάντα .
Εξάλλου ως ζώα που είμαστε δεν καταλαβαίνουμε το καλό μας !
Δε βλέπουμε ότι οι σχολές της Ελλάδας γαμάνε παγκόσμια στην έρευνα και τις καινοτομίες ?
Δε βλέπουμε ότι μας διδάσκει η αφρόκρεμα των επιστημόνων ?( Τι να κλάσει ο Νανόπουλος και ο Κριμιζής ? )
Σαφώς και πρέπει να αρνηθούμε Ιδιωτικά κεφάλαια (σκατά στο στόμα μου με τη βρωμοκουβέντα που είπα ) να μην ξεπουληθούμε στις εταιρίες στις οποίες θα παρακαλάμε αύριο να προσληφθούμε .
Στοπ στην εμπορευματοποίηση της γνώσης με δίδακτρα .( Που είπαμε ότι το γράφει στο νόμο αυτό ?)
Η στασιμότητα η αδράνεια και ο στρουθοκαμηλισμός είναι κατακτήσεις μας !
Ντροπή μας ,μόνο η λοβοτομή θα μας σώσει που δεν βλέπουμε τον 666 να έρχεται .
Να γίνει άμεσα κατάληψη σε ΕΜΠ , ΜΙΤ , NYU ....
User avatar
mixalishp2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 94
Joined: Tue Nov 09, 2010 7:19 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by mixalishp2 »

ShadowMech wrote:
L1f wrote:ρε σπασικλες ηρεμήστε. Θα τα δώσετε τα μαθηματάκια σας δε χάνονται
Ρε ψευτομαγκες ηρεμηστε, θα την πουλησετε τη μαγκια σας σε συνελευσεις και πορειες ,δε χανονται :twisted:

Με αγαπη :D
+10
User avatar
mixalishp2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 94
Joined: Tue Nov 09, 2010 7:19 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by mixalishp2 »

Εγω παντως αυτη τη φορα ειμαι υπερ της καταληψης κι ας χρωσταω 8.Μπροστα σ'αυτα που μας ετοιμαζουν η διπλη εξεταστικη σας πειραζει?Αν ειναι να φερει αποτελεσμα εγω μεσα...αρκει να μην καθομαστε στα σπιτακια μας,ας κανουμε τουλαχιστον οτι περναει απο το χερι μας.
tsadreas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 108
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:28 pm
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by tsadreas »

Ναι θα κανουμε εμεις καταληψη και θα νιωσουν μια φαγουρα στο δεξι @@. Οι καταληψεις μονο σε εμας κανουν κακο, πρεπει να βρεθει αλλος τροπος διαμαρτυριας.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων 30/8/2011

Post by Διάτανος »

mixalishp2 wrote:Εγω παντως αυτη τη φορα ειμαι υπερ της καταληψης κι ας χρωσταω 8.Μπροστα σ'αυτα που μας ετοιμαζουν η διπλη εξεταστικη σας πειραζει?Αν ειναι να φερει αποτελεσμα εγω μεσα...αρκει να μην καθομαστε στα σπιτακια μας,ας κανουμε τουλαχιστον οτι περναει απο το χερι μας.

+1
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”