ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
tommi
Private First Class
Private First Class
Posts: 9
Joined: Wed Oct 06, 2010 9:46 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by tommi »

Παντως σε τι θα οφελουσε μια πτυχιακη εξεταστικη τον ιουλιο μες στο καυσωνα, ενω ειναι μολις ενα μηνα αποσταση απο το Σεπτεμβρη. Ο Μαιος νομιζω ειναι ο καλυτερος μηνας.
User avatar
fentayeen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 232
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by fentayeen »

Σήμερα εγώ και ένας ακόμα συνάδελφος κάναμε [γενική] αίτηση στην γραμματεία αιτούμενοι να λάβουν υπόψη την επιθυμία μας για πραγματοποίηση πτυχιακής εξεταστικής στα χειμερινά τον Ιούνη μιας και αυτό είναι και το δίκαιο εφόσον πραγματοποιήθηκε αντίστοιχη τον Φλεβάρη.
προτείνω να το κάνουν και άλλοι συνάδελφοι και να πιάσουν και τον Παπαντώνη ο καθένας ξεχωριστά αιτούμενοι το αυτονόητο.

Μακρυά από παρατάξεις και λοιπές αηδίες μάγκες.

Δεν είναι τίποτα, μια αίτηση στην γραμματεία και...ο μέγας πάνας βοηθός.
athens
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 19
Joined: Wed Apr 28, 2010 1:56 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by athens »

Θα τις λάβουν όμως υπόψιν αυτές τις αιτήσεις? Πώς θα ξέρουμε ότι έλαβε γνώση ο πρόεδρος? Θα φτάσουν στα χέρια του ή θα απορριφθούν στο πρωτόκολλο?
User avatar
fentayeen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 232
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by fentayeen »

athens wrote:Θα τις λάβουν όμως υπόψιν αυτές τις αιτήσεις? Πώς θα ξέρουμε ότι έλαβε γνώση ο πρόεδρος? Θα φτάσουν στα χέρια του ή θα απορριφθούν στο πρωτόκολλο?
Ακριβώς για αυτό εγώ πήγα και στο γραφείο του Παπαντώνη. και για αυτό είπα και εδώ να πάει όποιος 8έλει να γίνει. να φανεί ότι υπάρχει κίνηση και ενδιαφέρον.
Με τον ωχαδερφισμο δεν κανουμε τιποτα μαγκες.
User avatar
hector88
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 70
Joined: Tue Feb 02, 2010 12:31 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Athens

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by hector88 »

Αν γίνει πτυχιακή εξεταστική για τα χειμερινά μαθήματα, θα γίνει για όλα τα μαθήματα ή για αυτα που χρωστάει ο πολύς κόσμος?
athens
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 19
Joined: Wed Apr 28, 2010 1:56 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by athens »

Η πτυχιακή που έγινε τώρα περιελάμβανε όλα τα μαθήματα που χρωστούσε έστω και μόνο 1 άτομο. Οπότε για να είναι δίκαιο εξίσου προς όλους πάλι θα πρέπει να γίνει το ίδιο...
chrmat
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 90
Joined: Mon Mar 15, 2010 5:01 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by chrmat »

athens wrote:Η πτυχιακή που έγινε τώρα περιελάμβανε όλα τα μαθήματα που χρωστούσε έστω και μόνο 1 άτομο. Οπότε για να είναι δίκαιο εξίσου προς όλους πάλι θα πρέπει να γίνει το ίδιο...
υπήρξε και καθηγητής που αρνήθηκε κ το μάθημα του δεν εξετάστηκε..φυσική 2..γιαουρτια που θελει..
gabrielknight
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 157
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by gabrielknight »

Nταξ,και στα στοιχεια 2 ολοι 2 πηραν,κανεις δεν περασε.. :|
chrmat
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 90
Joined: Mon Mar 15, 2010 5:01 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by chrmat »

gabrielknight wrote:Nταξ,και στα στοιχεια 2 ολοι 2 πηραν,κανεις δεν περασε.. :|
ναι αυτή ήταν η δεύτερη εκδοχή άρνησης καθηγητή..αλλά με τους υπόλοιπους νομίζω δεν υπήρχε θέμα
georgeKK
Corporal
Corporal
Posts: 18
Joined: Tue Oct 05, 2010 1:26 pm

Re: ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ

Post by georgeKK »

Μίλησα με το Παπαντώνη στο γραφείο του. Μου είπε όσοι θέλουν εξεταστική να κάνουν αίτηση στη γραμματεία και αν υπάρχει κίνηση θα το λάβουν υπόψη...Επίσης μου είπε οτι τα δείγματα ήταν απογοητευτικά απο την πρώτη πτυχιακή, π.χ. στα στοιχεία 2 κατέβηκαν μόνο 17 και κόπηκαν όλοι, στα ΗΣΜΕ αποτυχία κλπ. Δεν έχουν σκοπό να το επαναλάβουν εκτος έαν καταλάβουν ότι είμαστε πολλοί. Αλλιώς ΔΕΝ το καταλαβαίνουν και μου το είπε. Συγκεκριμένα μου είπε "γιατι φοβούνται να το δηλώσουν , να έρθουν να μου το πούν?" και είπα "δεν φοβούνται, απλά δεν είναι επίσημη και δηλωμένη μαζικά η επιθυμία".


Γι' αυτό -------------> ΚΑΝΤΕ ΑΙΤΗΣΗ ΟΛΟΙ.
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”