Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
spirosway
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 88
Joined: Tue Aug 24, 2010 6:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by spirosway »

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες στις 14/7 ξεκινάει η εξεταστική μέχρι 31/07 !!! Η λογική λέει θα δωθούν όλα τα μαθήματα εαρινά /χειμερινά !!! Δεν μπορεί να δωθεί άλλη παράταση , στις 01/08 το ΕΜΠ κλείνει και δεν υπάρχει βάση νόμου η δυνατότητα επέκτασης εξαμήνου είτε εξεταστικής.
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by scooby »

spirosway wrote:Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες στις 14/7 ξεκινάει η εξεταστική μέχρι 31/07 !!! Η λογική λέει θα δωθούν όλα τα μαθήματα εαρινά /χειμερινά !!! Δεν μπορεί να δωθεί άλλη παράταση , στις 01/08 το ΕΜΠ κλείνει και δεν υπάρχει βάση νόμου η δυνατότητα επέκτασης εξαμήνου είτε εξεταστικής.

και ποιοι θ μπορουν τελικα να δωσουν;;
μονο οι επι πτυχιω που ειπαν,δλδ οσοι εχουν παρει διπλωματικες κτλ ή εχει αλλαξει αυτο;;
asdfgh
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 67
Joined: Wed Apr 21, 2010 5:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by asdfgh »

scooby wrote:
spirosway wrote:Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες στις 14/7 ξεκινάει η εξεταστική μέχρι 31/07 !!! Η λογική λέει θα δωθούν όλα τα μαθήματα εαρινά /χειμερινά !!! Δεν μπορεί να δωθεί άλλη παράταση , στις 01/08 το ΕΜΠ κλείνει και δεν υπάρχει βάση νόμου η δυνατότητα επέκτασης εξαμήνου είτε εξεταστικής.

και ποιοι θ μπορουν τελικα να δωσουν;;
μονο οι επι πτυχιω που ειπαν,δλδ οσοι εχουν παρει διπλωματικες κτλ ή εχει αλλαξει αυτο;;

Δεν αρκεί να έχεις πάρει διπλωματική έχω την αίσθηση. Πρέπει να την έχεις ολοκληρώσει κιόλας και να εκκρεμεί απλά η παρουσίασή της. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει από την ανακοίνωση του κοσμήτορα.
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by scooby »

οποτε να παραμεινω Ναξο;;:P
User avatar
Stallion
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 156
Joined: Sat Mar 27, 2010 12:44 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by Stallion »

scooby wrote:οποτε να παραμεινω Ναξο;;:P
Εύκολα.
basboy
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Sun Oct 10, 2010 5:22 pm

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by basboy »

και πως το αποδεικνυουμε αυτο ωστε να δωσουμε? Παντως δεν βγαζει νοημα αυτο το πραγμα ειναι ελαχιστοι αυτοι που εχουν τελειωσει διπλωματικη και την εχουν ετοιμη για παρουσιαση αλλα χρωστανε μαθημα.
spirosway
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 88
Joined: Tue Aug 24, 2010 6:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by spirosway »

scooby wrote:
spirosway wrote:Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες στις 14/7 ξεκινάει η εξεταστική μέχρι 31/07 !!! Η λογική λέει θα δωθούν όλα τα μαθήματα εαρινά /χειμερινά !!! Δεν μπορεί να δωθεί άλλη παράταση , στις 01/08 το ΕΜΠ κλείνει και δεν υπάρχει βάση νόμου η δυνατότητα επέκτασης εξαμήνου είτε εξεταστικής.

και ποιοι θ μπορουν τελικα να δωσουν;;
μονο οι επι πτυχιω που ειπαν,δλδ οσοι εχουν παρει διπλωματικες κτλ ή εχει αλλαξει αυτο;;
Όπως τα είπε ο Stallion.
Από όσα ξέρω μέχρι τώρα δεν έχει αλλάξει κάτι. Καλό θα ήταν οι ενδιαφερόμενες ομάδες φοιτητών να επικοινωνήσουν με τον κοσμήτορα μέχρι να βρεθεί μια χρυσή τομή και αυτό θα πρέπει να γίνει άμεσα.
spirosway
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 88
Joined: Tue Aug 24, 2010 6:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by spirosway »

basboy wrote:και πως το αποδεικνυουμε αυτο ωστε να δωσουμε? Παντως δεν βγαζει νοημα αυτο το πραγμα ειναι ελαχιστοι αυτοι που εχουν τελειωσει διπλωματικη και την εχουν ετοιμη για παρουσιαση αλλα χρωστανε μαθημα.
Με επιστολή από τον καθητήτη που έχεις πάρει διπλωματική την οποία είτε εσύ είτε ο καθηγήτης πρέπει να την παραδώσει στη γραμματεία εντός 3 ημερών(εργάσιμων λογικά...δεν ειμαι σίγουρος) από την ανακοίνωση.
william
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 34
Joined: Thu Jun 24, 2010 6:26 pm

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by william »

Παιδιά μια απορία...Σχετικά με το μάθημα της Συντήρησης το οποίο είναι καινούργιο και δεν έχει ξαναδιδαχθεί ξέρετε αν θα δοθεί στην εξεταστική για αυτούς που είναι επί πτυχίω?
andrea21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 116
Joined: Tue Oct 26, 2010 7:39 pm

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by andrea21 »

asdfgh wrote:
scooby wrote:
spirosway wrote:Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες στις 14/7 ξεκινάει η εξεταστική μέχρι 31/07 !!! Η λογική λέει θα δωθούν όλα τα μαθήματα εαρινά /χειμερινά !!! Δεν μπορεί να δωθεί άλλη παράταση , στις 01/08 το ΕΜΠ κλείνει και δεν υπάρχει βάση νόμου η δυνατότητα επέκτασης εξαμήνου είτε εξεταστικής.

και ποιοι θ μπορουν τελικα να δωσουν;;
μονο οι επι πτυχιω που ειπαν,δλδ οσοι εχουν παρει διπλωματικες κτλ ή εχει αλλαξει αυτο;;

Δεν αρκεί να έχεις πάρει διπλωματική έχω την αίσθηση. Πρέπει να την έχεις ολοκληρώσει κιόλας και να εκκρεμεί απλά η παρουσίασή της. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει από την ανακοίνωση του κοσμήτορα.
Πάντως σήμερα που ρώτησα στη γραμματεία(μια απο τις τρείς) μου είπε ότι απαραίτητες προϋποθέσεις είναι(1)να έχεις αναλάβει επίσημα διπλωματική χωρίς να μου επιβεβαιώνει ότι πρέπει να είναι έτοιμη στη 'πρώτη' παρουσίαση(παρόλο που τη ρώτησα ξεχωριστά για αυτή τη σημαντική διευκρίνηση) και (2) να χρωστάς 'λίγα' μαθήματα
Έπίσης μου είπε ότι για αυτό θα βγεί ξεχωριστή ανακοίνωση ίσως και εντός της μέρας κάτι που δν έχει γίνει ώς τώρα απο ότι είδα...
υγ : η πρώτη εξέταση διπλωματικών δεν είναι 20-30 αυγούστου βάσει ακαδημαικού ημερολογίου της σχολής και η δεύτερη μετά τη επαναληπτική?ο ιούλιος πως προέκυψε?
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”