Απεργίες Ιούνιος 2014

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
mhxanikos_frapedias
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 6
Joined: Thu Jan 09, 2014 8:50 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by mhxanikos_frapedias »

και ααα και ουυ ...κριμα που οι περισσοτεροι απο οσους ''διαμαρτυρονταν'' σημερα καιγονται μονο για την παρτυ τους και δεν εχουν καμια ιδεα για το τι συμβαινει εξω απο τη γυαλα που τους μεγαλωσαν
BinLaden
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 69
Joined: Sat Oct 08, 2011 5:32 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by BinLaden »

Κρίμα που όσοι δεν διαμαρτύρονταν σήμερα αλλά.. αγωνίζονταν δεν έχουν τρίψει Αύγουστο φρέσκο σοβά, κρίμα που δεν έχουν καθαρίσει παντζούρια με λαδομπογιά και να τους κόβει ο μάστορας το μεροκάματο γιατί του ξέφυγε λίγο η γωνία στην εσοχή, με τα χέρια γεμάτα ακίδες. Πόσο εύκολο είναι να κρίνεις όταν δεν έχεις ιδέα για το τι συμβαίνει στον άλλον έξω απο τη γυάλα που μεγάλωσες. Ο αγώνας είναι γλυκός με το φραπέ στο χέρι.
http://stats.tf2.gr/sig/2995_101.png
User avatar
iamlost
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 132
Joined: Thu Jan 21, 2010 8:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by iamlost »

να ξερετε οτι ο Λοβερ-δος αυτο θελει να φαγωθουμε μεταξυ μας. αντε με τα νερντουλα
enplo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 49
Joined: Mon Oct 25, 2010 12:27 am

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by enplo »

zke wrote:
Angvl wrote: Υπάρχουν το ίδιο σοβαρά, ή σοβαρότερα θέματα που επηρεάζονται όχι τόσο από το κλέισιμο, αλλά από την καθημερινή αβεβαιότητα και ρεσυτότητα της κατάστασης, όπως είναι projects εργαστηρίων και διαγωνισμοί που έχουν deadlines.
Έχω δει πανό σε κατάληψη που να λέει "Σταματήσαμε ΚΑΙ την έρευνα". Δε νομίζω ότι καταλαβαίνουν όλοι τη σημασία που έχουν τα ερευνητικά προγράμματα για την ίδια την ύπαρξη του ΕΜΠ. Άλλα είπαμε, οι κακές εταιρείες-όργανα του καπιταλισμού διαφθείρουν την παιδεία.
καιρος ηταν να σταματησουν την ερευνα...ο μονος τροπος που χαμπαριαζουν στην κυβερνηση ειναι τα φραγκα...
theoatis
Private
Private
Posts: 2
Joined: Mon Jun 30, 2014 3:42 pm
Σχολή: Πολιτικός
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by theoatis »

Αν πραγματικά πιστεύεις ότι η έρευνα ευνοεί μόνο την κυβέρνηση και δεν βοηθάει την εύρυθμη λειτουργία του Πολυτεχνείου (και γενικά των εκπαιδευτικών ιδρυμάτων) είσαι σε πολύ καλό δρόμο!!! ΔΕΝ
enplo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 49
Joined: Mon Oct 25, 2010 12:27 am

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by enplo »

theoatis wrote:Αν πραγματικά πιστεύεις ότι η έρευνα ευνοεί μόνο την κυβέρνηση και δεν βοηθάει την εύρυθμη λειτουργία του Πολυτεχνείου (και γενικά των εκπαιδευτικών ιδρυμάτων) είσαι σε πολύ καλό δρόμο!!! ΔΕΝ
δεν ειπα αυτο αλλα η ερευνα φερνει χρηματα στο πολυτεχνειο. ως εκ τουτου το να κλεισεις την ερευενα ειναι ενα πολυ καλο μεσο πιεσης γιατι τους χτυπαει εκει που πονανε
User avatar
zke
Metallurgy Seeder
Metallurgy Seeder
Posts: 658
Joined: Wed Jul 13, 2011 5:10 pm
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by zke »

enplo wrote: καιρος ηταν να σταματησουν την ερευνα...ο μονος τροπος που χαμπαριαζουν στην κυβερνηση ειναι τα φραγκα...
Θα έλεγα για ερευνητικά της Ε.Ε. κτλ που ουσιαστικά επιτρέπουν το ΕΜΠ να λειτουργεί, αλλά δε νομίζω ότι χρειάζεται, με κάλυψες!
adt
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 105
Joined: Thu Jun 10, 2010 7:35 pm

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by adt »

enplo wrote:
BinLaden wrote:Κρίμα που όσοι δεν διαμαρτύρονταν σήμερα αλλά.. αγωνίζονταν δεν έχουν τρίψει Αύγουστο φρέσκο σοβά, κρίμα που δεν έχουν καθαρίσει παντζούρια με λαδομπογιά και να τους κόβει ο μάστορας το μεροκάματο γιατί του ξέφυγε λίγο η γωνία στην εσοχή, με τα χέρια γεμάτα ακίδες. Πόσο εύκολο είναι να κρίνεις όταν δεν έχεις ιδέα για το τι συμβαίνει στον άλλον έξω απο τη γυάλα που μεγάλωσες. Ο αγώνας είναι γλυκός με το φραπέ στο χέρι.
που τα εμαθαν αυτα οι "ανεξαρτητοι" στις παραλιες τις μυκονου??
ντροπή δεν έχεις πάνω σου ... ? κάνε μου μια χάρη και έλα να διαμαρτυρηθείς στην καφετέρια που δουλεύω γιατί πήρα τα ρεπό μου τις μέρες που νόμιζα ότι θα δίνω μαθήματα και το αφεντικό, μου την είπε όταν του είπα πως πιθανότατα θα χρειαστώ πάλι... και μάντεψε θα είμαι Μύκονο απο 15 Ιούλη να σερβίρω στη παραλία και να καίγονται τα πόδια μου... γράψε κ άλλες μαλακίες δεν θα μπορέσω να σου απαντήσω γιατί όσο και εάν σου φαίνεται απίστευτο έχω να πάω για δουλειά...
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by castiel »

Ήρεμααα.....
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
thanasoulas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 30
Joined: Fri Sep 03, 2010 12:28 am

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by thanasoulas »

Τακτικές αλλων εποχων εφαρμοζουν αυτοι που ειναι οι συγχρονοι πρεσβευτες της δικη τους δημοκρατιας...αλλα γελαει καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος...
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”