Aθλητικά & τρέλα!!

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by kobe24 »

Βαση των κανονισμων η συμπλοκη μεταξυ παιχτων τιμωρειται με 3 αγωνιστικες!! Απο εκει και περα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα η ιστορια να τραβηξει πολυ ακομα. να εχουμε εφεσεις και να καταληξει στον CAS. Θα δειξει αλλα νομιζω οτι μπορει να γινει και γαργαρα η ολη υποθεση πραγμα πολυ ασχημο. Παντως το φθλλο αγωνα αγωνα γραφει οτι ο αγωνας διακοπηκε με το υπαρχον σκορ υπερ της Ελλαδας λογω γενικευμενων συμπλοκων των παιχτων και των 2 ομαδων.Αν εγραφε ονοματα η αριθμους φανελας τοτε η τιμωρια θα ηταν σιγουρη!!!
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by maurh_8uella »

H αποστολή της Εθνικής:
Βασίλης Σπανούλης, Δημήτρης Διαμαντίδης, Νίκος Ζήσης, Νικ Καλάθης, Γιώργος Πρίντεζης, Στράτος Περπέρογλου, Κώστας Καϊμακόγλου, Αντώνης Φώτσης, Κώστας Τσαρτσαρής, Ίαν Βουγιούκας, Γιάννης Μπουρούσης, Σοφοκλής Σχορτσανίτης.
Και αναρωτιέμαι τώρα εγώ με το πτωχό μου μυαλό...
Είναι δυνατόν να συμπεριλαμβάνει 7 ψηλούς για τις θέσεις 4-5 και 5 κοντούς για τις θέσεις 1-3???
Γιατί δεν έβαζε στην θέση του Καϊμακόγλου έναν εκ των Παππά, Παπανικολάου ή Βασιλειάδη? Αν και θεωρητικά παίζει και στην θέση 3 στο Μαρούσι διέπρεψε ως 4άρι...
Last edited by maurh_8uella on Wed Aug 25, 2010 8:26 pm, edited 1 time in total.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Εγω θα εβαζα τον Βασιλειαδη στη θεση του Βουγιουκα, εφοσον ΚΑΙ ο Τσαρτσαρης παιζει στο 5 ενιοτε και υπο προυποθεσεις. Παπας και Παπανικολαου εδειξαν οτι δεν ειναι ετοιμοι. Ο Καιμακογλου ειναι χρησιμος (απο που προκυπτει οτι παιζει 3αρι ο Καιμακογλου?).

Κλασσικος σουτερ δεν υπαρχει στην ομαδα. Ισως ομως φοβουνται για την κατασταση του Μπουρουση.
Απο την αλλη, δε θα ανησυχουσα... Ο Πριντεζης μπορει ανετα να παιξει 3αρι αν χρειαστει.

Τεσπα, τους εχουμε δει να παιζουν και ρολλαρουν αψογα.

Αυτη η 12αδα ειναι για αποψε η για Τουρκια?
I am going according to plan.
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by maurh_8uella »

Είναι κάτι σαν τον Πρίντεζη. Έχει το σουτάκι από την περειφέρεια... Για αυτό το είπα. Η δωδεκάδα θα είναι έτσι και για το φιλικό απόψε και για το μουντομπάσκετ. Έτσι διάβασα στο sport-fm.gr.
Αυτό που μου έρχεται σαν πρώτη σκέψη είναι ότι λόγω πιθανής/σίγουρης τιμωρίας των Φώτση-Τσαρτσαρή-Σχορτσανίτη πήρε πολλούς ψηλούς. Τεσπα...Ίδωμεν.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Δε νομιζω να τιμωρηθει ο Τσαρτσαρης. Ηταν πασιφανης αυτοαμυνα.

Απ'οτι φανηκε σημερα, μαλλον εχουμε λιγους κι οχι πολλους ψηλους... Δεν ξερω αν το ειπε στην TV, αλλα, παιδια, ο Σοφο τραυματιστηκε μονος του μπροστα στα ματια μας, ενω εκανε ζεσταμα. Ε, με μονο 5αρι τον Βουγιουκα, τι να κλασουμε. Μονο ο Διαμαντιδης επαιζε σημερα.

Παντως, αν σοβαρευτουμε και επιστρεψει επιτελους ο Μπουρουσης και ο Σοφο, πιστευω θετουμε σοβαρη υποψηφιοτητα για να το σηκωσουμε. Αν ειχαμε καθαρο 5αρι σημερα στο γηπεδο, θα ηταν αλλο ματς. Η δε Ισπανια δεν εχει Γκασολ και Καλδερον και ειδα δυο φιλικα τους, παιζουνε τελειως χυμα μπασκετ.
I am going according to plan.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Adramelch »

Ο Βουγιούκας πάντως φέτος ήταν τουλάχιστον φανταστικός με τον Πανελλήνιο και πρέπει να του δοθεί η ευκαιρία κατά τη γνώμη μου.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Doublecore »

BARCELONA ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Ελπιζω να εισαι παναθηναικος και να το λες αυτο. Ο γαυρος περναει την οικονομικη κριση του...
Κατα τη γνωμη μου η Ρεαλ θα ειναι το μεγαθηριο φετος. Η Καχα Λαμποραλ επισης εκανε απιστευτες προσθηκες αλλα εχασε τον Σπλιττερ.

Ααααα ακυρο, για τη μπαλα μιλας. Το βιολι μου εγω...
I am going according to plan.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Ε να με συγχωρειτε, αλλα ειναι προκλητικα πραγματα αυτα.
Ο Ερντεν πηρε γκολ φαουλ στο τελευταιο καρφωμα απο τον Κρστιτς που δεν υπηρχε,
Στο τελευταιο σερβικο καλαθι (μετα την ασσιστ του Ρασιτς) εγινε φαουλ στον Βελιτσκοβιτς που δε δοθηκε,
Η "αμυνα" του Ερντεν στον Βελιτσκοβιτς στην τελευταια φαση ειναι φαουλ,

και τελος, οι Οναν, Ασικ, Γκονλουμ ηταν προκλητικοτατοι, μιλαγαν στους διαιτητες λες και ηταν τα που****κια τους και χαστουκι στον Τεοντοσιτς απο Οναν δεν δοθηκε τιποτα...

Δεν υποστηριζω κανεναν απο τους δυο, αλλα καποια πραγματα ειναι εξοφθαλμα. Οι Σερβοι κερδισαν σημερα.

ΥΓ. Αυτο που ξερω ειναι οτι ο Μιλος ειναι παλι σε δαιμονιωδη φορμα, ο Ιβκοβιτς παραδιδει σεμιναρια και ο Κεσελ....
Τσιλντρες μπορει να μην ειναι, αλλα για αναπληρωματικο τριαρι που κοστιζει ψιχουλα ειναι ΚΑΥΛΑ. Μπομπερ, ψυχωμενος και συνεχως ταχυτατα βελτιουμενος.
...και κατι ακουγεται για ανταλλαγη Ερτσεγκ και Χαλπεριν για Σαβανοβιτς απ'τη Βαλενθια. Δε θα μας χαλασει...
I am going according to plan.
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Doublecore »

Σε τετοια παιχνιδια και ειδικα στο τελος οι διαιτητες στηριζουν την εδρα, δηλαδη τους Τουρκους.Οχι πως δεν εχεις δικιο αλλα...
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
Post Reply

Return to “Αθλητικά”