Aθλητικά & τρέλα!!

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Εχω ξενερωσει τη ζωη μου. Ο Κλειζα να φευγει, αλλα το αλλο το αχυροκεφαλο να μενει να μας φαει τα 13 εκατομμυριακια... Ο σπανουλης μας πρηζει τα @@, οι πραγματικα καλοι σουτινγκ γκαρντς της ευρωπης εχουν κλειστει (να δω τι θα παρουμε σε μια θεση που θελουμε 2!!! παιχτες)...

Κι ο παπαρας ο Ντουντα αντι να ειναι αθηνα να βρει κανα παιχτη ειναι Βελιγραδι... Αφραγο αμπελι...
I am going according to plan.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Και ο Ραντουλιτσα που θα παιρναμε αντι για Σοφο εκλεισε στην Εφες.

ΕΛ ΠΟΥΛΟ ΓΚΡΟΣΣΟ!
I am going according to plan.
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by kobe24 »

Τρισταν θυμασαι που λεγαμε πως θα παρουσιαστουν οι δυο μεγαλοι??? Μαλλον πολυ χειροτερα απο περυσι!!!!!!!!! Αν συνεχισουν ετσι τοτε θα θεωρειτε μεγαλη επιτυχια αν φτασουμε στους 8 της Ευρωπης. Ο Ολυμπιακος θελει 4αρι που σκοραρει και 5αρι.Επισης θελει ενα καλο 2αρι και υπο προυποθεσεις εναν ασσο οργανωτη για να ελευθερωθει ο Τεοντοσιτσ.
Απο την αλλη ο Παο θελει ενα 5αρι στην θεση του Πεκοβιτσ κατα πασα πιθανοτητα ενα ασσο που παιζει και 2 κατι σαν τον Σπανουλη ενα 3αρι της προκοπης καθως και υπο προυποθεσεις εναν ακομα ψηλο αφου φετος ειχε μεγαλο προβλημα.
Ολα τα παραπανω θελουν αρκετα λεφτα και δεν βλεπω να γινονται ολα πραγματικοτητα....
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Ειναι απλα τα πραγματα. Το ειπα και παραπανω. Με την αυξηση του φορου κατα 25% (!!!!!) και με καποιους παικταραδες βλεπε Β.Σπαν. να κοιτανε να πλουτισουν εν μεσω κρισης, το ελληνικο μπασκετ θα μαραζωσει. Ξεχαστε τις ευρωλιγκες (και τα βαζελια). Θα χαιρομαστε μονο μεταξυ μας. Φυσικα, αν ημουνα Αγγελοπουλος, θα τους εριχνα μια μουτζα και θα παραταγα τελειως την ΚΑΕ, να δουνε τοτε τι φορο θα εισπραξουνε.....

Δυστυχως, για να χτυπησουμε ομαδες σαν τη Μπαρτσελονα και τη Ρεαλ, για να μην πω Εφες και Σιενα και ΤΣΣΚΑ, πρεπει οχι μονο να κρατησουμε τον ιδιο προυπολογισμο, αλλα να τον ανεβασουμε και κατα 20% τουλαχιστο. Αντε γεια!
I am going according to plan.
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by misfit »

Το να μειωθει (λίγο) το μπάτζετ του Ολυμπιακού συγκριτικά με πέρυσι δε νομίζω να βλάψει τόσο πολύ!Αφ'ενός κάποια συμβόλαια ήταν αστρονομικά και χωρίς ανάλογη ανταπόδωση κι αφ'ετέρου μην ξεχνάμε ότι πέρυσι παίζαμε χωρίς προπονητή.Εκτός αν με "υπομονή" και "move" φτιάχνεις συστήματα της προκοπής...
Επίσης μην ξεχνάμε ότι το μπάσκετ ξεκινάει αργότερα απ'ό,τι η μπάλα,οπότε θεωρητικά υπάρχει ακόμα χρόνος για μεταγραφές.
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
notorius
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 141
Joined: Sat Jan 23, 2010 2:02 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by notorius »

το προβλημα ομως ειναι οτι με μειωμενο μπατζετ δυσκολα βρισκεις αντι-κλειζα...και στο ροστερ δεν εχεις κανεναν αλλον κλασσικο σκορερ...μονο τον χαλπεριν ( Θεε μου σχωρα με )...
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Ο Χαλπεριν δεν ειναι στον Ολυμπιακο πια.

Λοιπον ημουν μολις εξω με ενα φιλο που ειναι οικογενειακος φιλος με τον Αγγελου, το νεο συνεργατη του Ιβκοβιτς που ειναι Χαλκιδεος (με προπονουσε κι εμενα ενα φεγγαρι στο παιδικο τμημα της ΑΓΕΧ). Μου ειπε οτι ο Σπανουλης θεωρειται κλεισμενος απο ΟΣΦΠ κι οτι ετοιμαζουν αλλη μια μεταγραφη γοητρου, αλλα δε λενε ονομα. Επισης οτι θελουν σοβαρα Σατο, αλλα περιμενουν σοβαρα να δουν τι θα κανει ο Τσιλι, ο οποιος μαλλον μενει.

Παντως, θελω να πιστευω οτι ολα τα παθηματα γινονται μαθηματα. Δε θα ξαναβρεθουμε ποτε με προπονητη χωρις περγαμηνες και δε θα ξαναδωσουμε σε ενα μονοδιαστατο τσογλανι 6-7 εκατομμυρια.

Και για να (ξανα)συνοψισουμε:

Θελουμε 2 ΜΟΡΦΕΣ στο δυο, ο ενας κατα προτιμηση ημι-οργανωτης. Ενας εκ των δυο να ειναι δοκιμασμενος clutch player.
Θελουμε ενα 5αρι απλα γαματο. Ο Ραντουλιτσα εμοιαζε αψογη επιλογη. Κριμα.
Ενα 4αρι, ενα 3ρι, καλο θα ηταν να ειναι καλοι σουτερ. Σατο ειναι ο ενας, ελπιζω να τον χτυπησουμε.
I am going according to plan.
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by kobe24 »

Ο Σπανουλης κατα 90% θα παει στον Ολυμπιακο αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ μεγαλη μαλακια εκ μερους του. Καταλαβαινω οτι ειναι επαγγελματιας,οτι μπορει να αναζητα μια καινουρια προκληση στην καριερα του και οτι δεν γνωριζουμε το παρασκηνιο των διαπραγματευσεων αλλα δεν πουλας τοσο ευκολα μια ομαδα που σε καταξιωσε σε αφησε ελευθερο να κυνηγησεις το ονειρο σο στο ΝΒΑ σε εκανε πολυπρωταθλητη και πρωταθλητη ευρωπης για 300.000 € το χρονο παραπανω.Επισης δεν εισαι κανα φτωχουλης που κοιτας να κανεις την μεγαλη μπαζα τωρα. Γνωριζω απο εγκυρη πηγη οτι ο Παο του εχει κανει προταση της ταξης των 2,2 εκατομυριων το χρονο. Τωρα μπορει ο Ολυμπιακος να του εχει κανει ακομα πιο μεγαλη προταση αλλα ελεος δεν ειναι λιγα τα 2,2 μυρια!!!!!!!!! Για να δεις την διαφορα ηθους οι Μπατιστ και Νικολας θα μεινουν στην ομαδα με τα ιδια και ισως και λιγοτερα λεφτα ενω αυτος απλα κυνηγα το χρημα. Ειναι καθαρα θεμα ματαιοδοξιας και προσωπικοτητας. Βεβαια ξαναλεω οτι δεν μπορω να ξερω το παρασκηνιο αλλα με τα τωρινα δεδομενα πιστευω οτι ειναι λαθος η κινηση του!!!!!!!!!
Υ.Γ Παντως αν και οι φημες οτι θα παει στον αιωνιο αντιπαλο ειχαν βγει απο το Φεβραρη πρπει να του αναγνωρισω οτι στα playoff επαιξε για την ομαδα ειδικα στον 3 και 4 τελικο, αν και τραυματιας!!!!
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by TiGinetai »

Και εγώ πιστεύω ότι ο σπανούλης αν πάει τελικά στον ολυμπιακό θα είναι μεγάλος μακάκας.
Τώρα γενικά και οι 2 ομάδες αυτή τη στιγμή με το ρόστερ που έχουν σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να πρωταγωνιστήσουν στην ευρώπη αφού δεν έχουν κάνει καμία μεταγραφή ώστε να καλύψουν αυτούς που έφυγαν(και δυστυχώς έφυγαν βασικοί παίχτες όπως κλέιζα και πέκοβιτσ που έβαζαν διψήφια νούμερα πόντων σε κάθε αγώνα κρατώντας ζωντανές τις ομάδες..). Αν αναλογιστούμε ότι οι περισσότεροι από τους παίχτες που μπορούσαν να τους αντικαταστήσουν και να καλύψουν κενά προηγούμενων ετών(καλά κάτσε να βρούμε αντικαταστάτες γι' αυτούς που έφυγαν και μετά βλέπουμε αν θα καλύψουμε κενά!) τότε καταλαβαίνουμε ότι η δυναμική των ομάδων μας πέφτει κατακόρυφα.
Πιστεύω ότι ο ολυμπιακός αν κάνει τις μεταγραφές που λέει θα εμφανιστεί με πιο πλήρες ρόστερ(αλλά πάντα ελλειπές σε διάφορες θέσεις). Ρε παιδιά ο τσίλντερς ποτέ δεν μου άρεσε. Δεν κατάφερε να βρει τα βήματα του στο ευρωπαϊκό μπάσκετ. Αν είχε φύγει από τον πρώτο χρόνο ελευθερώνοντας μια θέση και ένα σημαντικό ποσό που κάλλιστα θα μπορούσε να το παίρνει ένας παίχτης που θα πρόσφερε περισσότερο θα ήταν προς συμφέρον του ολυμπιακού. Παρόλαυτα δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται κάτι τέτοιο αυτή τη στιγμή αφού έχει να καλύψει (ο ολυμπιακός) άλλα και άλλα!
Ο παναθηναϊκός δεν ξέρω σε τι δρόμο βρίσκεται αφού ακόμα κοιτάει να δει τι θα κάνει ο σπανούλης. Οι περσινές μεταγραφές δεν του βγήκαν. Αναμένουμε..
Ελπίζω τελικά να έχουμε αίσιο τέλος και να μην πάρουν τον κατήφορο(για φέτος τουλάχιστον!) 2 μεγάλοι σύλλογοι όχι μόνο του ελληνικού αλλά και του ευρωπαϊκού μπάσκετ. Σίγουρα η ομαδικότητα και το δέσιμο των ομάδων μπορεί να σταθεί ως αντίβαρο σε ένα βαθμό όπως άλλωστε έχει γίνει σε πολλές ομάδες που μπορεί να μην είχαν τρελό ρόστερ αλλά κατάφεραν να κοντράρουν μεγάλες ομάδες.


Υ.Γ παναθηναϊκάκιας! Κάνε το θαύμα σου ρε ομπράντοβιτς!
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by maurh_8uella »

Ο Σπανούλης πάντως, για να είμαστε και ακριβοδίκαιοι, δεν είναι "σημαία" του ΠΑΟ. Δηλαδή αν φύγει δεν θα τον προδώσει κιόλας! Δεν είναι σαν τον Διαμαντίδη ή τον Μπατίστ. Επιπλέον ο Σπανούλης έχει ακόμα 2-3 τελευταία χρόνια για να παίξει καλό μπάσκετ. Επομένως όταν ο Ολυμπιακός του προσφέρει κλειτσό τριετές με 2,7 τον χρόνο και ο ΠΑΟ 2, τότε ο Σπανούλης κερδίζει μισθό ενός επιπλέον χρόνου αποδεχόμενος την πρόταση του ΟΣΦΠ! Για αυτό και έχει γίνει σήριαλ η μεταγραφή του... Άσε που ο ΠΑΟ δεν νομίζω να του προσφέρει κλειστό τριετές!
Post Reply

Return to “Αθλητικά”