Aθλητικά & τρέλα!!

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Μου κανει και μου παρακανει, και μενει και ελευθερος φετος. Δεν τον λες μεγαλουτσικο, σκεψου τι χρονια εκανε ο Πιτ Μαικλ στα 33 του... Οτι πρεπει για διετες συμβολαιο. Ελπιζω να την κανει ο Τσιλι για να ορμηξουμε.

Ο Κλαβερ παιζει 3αρι η 4αρι?

Ρε συ Κομπι, πες μου ειλικρινα, εχω αδικο που θεωρω τοσο γαματη λυση το Βασιλειαδη? Μου φαινεται τοσο προφανης κινηση και δεν καταλαβαινω γιατι δεν την κανουν οι Αγγελοπουλοι. Θες εναν κλασσικο σουτερ/καλο/ολοκληρωμενο 2αρι, και μενει ελευθερος ενας νεος/ελληνας/απο εξαιρετικη χρονια προερχομενος παικτης. Γιατι δεν τον βουτας?

Ειναι λιγο νωρις ακομα, αλλα απο την κινηση που παιζει φετος, εχω την αισθηση οτι Ολυμπιακος και Παναθηναικος θα εχουνε ελαφρα χειροτερο ροστερ φετος απ'οτι περσι...
I am going according to plan.
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by kobe24 »

Ο Βασιλειαδης παντα μου αρεσε!!! Ειναι πολυ καλος παιχτης και θεωρω μεγαλη βλακεια που ο ολυμπιακος τον εδιωξε.Περσυ ηταν πολυ καλος και αν αναλογιστεις το γεγονος οτι το 2007 ηταν στο final 4 με την μαλαγα και ηταν ο καλυτερος της παιχτης τοτε δεν επρεπε να τον αφησει να φυγει.... Ο claver νομιζω οτι περισσοτερο κανει για 4αρι λογου υψους ( αν δεν κανω λαθος ειναι 2.07 ).Για να παιξεις 3αρι με τετοιο υψος και χωρις να θελει ο προπονητης να εχει ψηλο σχημα στην πενταδα τοτε πρεπει να εισαι πολυ γρηγορος στα ποδια και δεν νομιζω οτι ειναι τοσο πολυ. Βεβαια ειναι πολυ μικρος( γεννημενος το 88 ) αλλα πιο πολυ για 4αρι προοριζεται...Οσο για τα ροστερ νομιζω οτι ολυμπιακος θα ειναι μαλλον ιδιος η και λιγο καλυτερος ενω ο παναθηναικος αν φυγει ο σπανουλης τοτε θα ειναι σιγουρα χειροτερος( εκτος αν γινει καποια πολυ μεγαλη μεταγραφη)
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Τελικα την κανει ο Πεκοβιτς. Καλα ξεμπερδεματα. Για Σπανουλη να δουμε ποτε θα μαθουμε.

Παρε ρε Αγγελοπουλε το Βασιλειαδη, γαμω το κερατο μου, να πεσω κι εγω για υπνο... Θα παει στη Μπιλμπαο για 400 χιλιαδες το χρονο... 5ος σκορερ της ACB, 5ος πολυτιμοτερος της ACB. Ελεος, τι αλλο θελουνε?
I am going according to plan.
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by kobe24 »

Ακουσα οτι ο Σοφο παει Clippers....Αν ισχυει τοτε και οι δυο ομαδες αποδυναμωθηκαν στους ψηλους. Βεβαια ο Παο εχει τεραστιο προβλημα ειδικα αν φυγει και ο Μπατιστ.....
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

To na fygei o Sofo den tha exei me tipota tin epiptwsi pou tha exei na fygei o Pekovic. Isa isa pou mporei na mas bgei kai se kalo, giati tha strafoume pleon se mia lusi me perissotero poiotiko xrono summetoxis. Uperoplo o Sofo, de lew, alla paiktis gia 10' se kathe agwna, opws kai na to kaneis...
Ase pou tha ginei sigoura rompa sto NBA, me 3 match ti bdomada.

Pantws, panathinaikos kai olumpiakos tha kontaroxtipithoun sigoura gia kapoion korufaio sto 5 kai kapoion koryfaio sto 2. Kai xanalew, Basileiadis gamw to kerato mou...(oxi gia korufaios, alla gia tromera value for money lusi).

O Batiste de feugei...
I am going according to plan.
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by misfit »

Πάμε για Ελληνικό του χρόνου ε!
Ωραία πράγματα 8-)

http://www.sport-fm.gr/article/280949
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
Mimo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 447
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Lostallo Track@Switzerland

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Mimo »

maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by maurh_8uella »

Trist4n wrote: Etsi mou rxetai na parw egw tilefono ton aggelopoulo na tou pw "Min eisai malakas, Kelati kai Basileiadi TORA". Gia na min arxisw gia mcCalebb, kai kana sobaro 3ari (alitheia, poion?). Eite menei eite oxi o Childress, theloume kati pio plires...
Έπρεπε να τον πάρεις τηλέφωνο, γιατί έκλεισε τελικά στην Μπιλμπάο!!! Θα μείνει και ο Τσίλι (Ποιός άλλος μ***ς του δίνει 7 μύρια το χρόνο?). Ο ΜακΙντάιρ πήγε τελικά στη Μάλαγα... Μόνο ο V-Span απέμεινε... Θα φύγει μάλλον και ο χοντρός!

Πήραν οι βαζέλες και τον Γκοβού και μας βλέπω να πελαγοδρομούμε και στην μπάλα!!!

ΑΝΤΕ ΡΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΡΥΛΟ!!!
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Ξεχαστε ευρωλιγκες για ΠΑΟ και Ολυμπιακο με το νεο νομο... Με 45% φορολογια επι του συνολικου ποσου, οι μεταγραφες αποκλειονται.

Για να παρει ο Τσιλντρες τα λεφτα του (7 εκατομμυρια καθαρα) κοστιζει 13 εκατομμυρια στην τσεπη του Αγγελοπουλου!

Για καθε εκατομμυριο που δινουμε σε παικτη, ο προεδρος δαπανα ~1,8 εκατομμυρια. Στην Ισπανια, για καθε εκατομμυριο σε παικτη, η "ΚΑΕ" δινει 1,25. Οπως καταλαβαινετε, καποιος παπαρας στο υπουργειο οικονομικων την εκανε παλι την παπαρια του, και οι ΚΑΕ κολυμπανε αντιθετα στο ρευμα... Θα μαραζωσει και το ελληνικο μπασκετ. Ολο ιδεες για νεους φορους ειναι τα ζωα, δεν αναρωτιουνται ποιος θα κατσει να τους πληρωσει...

Για βασιλειαδη κλαιω, κλαιω με τα ψιχουλα που του δινει ο Κατσικαρης, ενω εμεις θα τα σκαμε παλι σε καναν αραπη σταρ. Ας παρουμε εστω τον Σατο, να γινει μια σωστη επενδυση στο 3. Μετα ο Θεος βοηθος για τα γκαρντ κι ενα καλο, πληρες 5αρι.
I am going according to plan.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Adramelch »

maurh_8uella wrote:
Trist4n wrote: Πήραν οι βαζέλες και τον Γκοβού και μας βλέπω να πελαγοδρομούμε και στην μπάλα!!!
Εγώ πιστεύω ότι ο Γκοβού θα βγει τρελό παλτό. Ειδικά για τα λέφτα που λένε ότι θα παίρνει.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
Post Reply

Return to “Αθλητικά”