Διακοπή Εξεταστικής;

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by scooby »

η πυρινικη 2 θα γινει κανονικα!
εστειλα μαιλ στον πετρο κ μου απαντησε μολις!
τωρα για τα υπολοιπα δν ξερω!!
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by vAs »

Με τη μηχανική 2, μπας κ έχει μιλήσει κανείς με τη Βαδαλούκα? Ξέρουμε κάτι? Γιατί η εξέταση της μηχανικής είναι στις 3 η ώρα...
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by ιστορικός mech-eng »

η ειδοποιηση παντως που ειχαμε οσοι δωσαμε κετεργασιες 2 ηταν οτι θα εξεταστουν κανονικα και οι κατεργασιες 1 την δευτερα.μας ειπαν επισης οτι δεν υπαρχει θεμα για και οτι τα μαθηματα μπορει να εξεταστουν και χωρις τον καθηγητη παρων.αρα λοιπον λογικ ατα μαθηματα της δευτερας τουλαχιστον πιστευω οτι θα εξεταστουν κανονικα.

(οσοι αναρωτιεστε πως θα εξεταστει ενα μαθημα χωρις να μπορει να δωσει διευκρινησεις ο καθηγητης κτλ ,να θυμιδσω οτι οι περισσοτεροι δεν δινουν διευκρινησεις και αν δωσουν δεν θα βοηθησουν ιδιαιτερα...)
User avatar
Slevin
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 64
Joined: Thu Jan 21, 2010 5:53 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Athens

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by Slevin »

vAs wrote:Με τη μηχανική 2, μπας κ έχει μιλήσει κανείς με τη Βαδαλούκα? Ξέρουμε κάτι? Γιατί η εξέταση της μηχανικής είναι στις 3 η ώρα...
Ρώτησα τη Βαδαλούκα σήμερα και είπε πως η εξέταση θα πραγματοποιηθεί κανονικά.
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by vAs »

Slevin wrote:
vAs wrote:Με τη μηχανική 2, μπας κ έχει μιλήσει κανείς με τη Βαδαλούκα? Ξέρουμε κάτι? Γιατί η εξέταση της μηχανικής είναι στις 3 η ώρα...
Ρώτησα τη Βαδαλούκα σήμερα και είπε πως η εξέταση θα πραγματοποιηθεί κανονικά.
Σωραίος
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
iris
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Sat Jan 23, 2010 3:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by iris »

Σήμερα έτυχε να συναντήσω τον πρόεδρο στον διάδρομο και τον ρώτησα τι να περιμένουμε. Μου είπε ότι γενικά το αν κάποιος θα απεργήσει ή όχι είναι στην κρίση του καθενός, και ότι δεν γνωρίζει ποιος θα απεργήσει δευτέρα και τρίτη, αλλά πιστεύει ότι όποιος το αποφασίσει να το κάνει θα βγάλει σχετική ανακοίνωσε μερικές μέρες πριν και ότι την τελευταία στιγμή (ή τουλάχιστον το ελπίζει). Ακόμη μου είπε ότι από τρίτη και μετά δεν ξέρει τι θα συμβεί γιατί περιμένει όπως όλοι μας να δει τι θα αποφασιστεί στο συμβούλιο την Δευτέρας.

Επίσης από έναν άλλον καθηγητή άκουσα ότι είναι πολύ πιθανό να μην απεργήσουν τώρα οι καθηγητές μέσα στην εξεταστική (αν όχι όλοι τότε σχεδόν όλοι), αλλά ως ένδειξη διαμαρτυρίας να μην καταθέσουν μετά τις βαθμολογίες στην γραμματεία. Δεν το λέω με σιγουριά και μπορεί ο καθηγητής που το είπε να μην αντιπροσωπεύει την πλειοψηφία των καθηγητών, είναι όμως μια γνώμη.
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by ιστορικός mech-eng »

ενδειξη διαμαρτυριας να μην καταθεσουν τις βαθμολογιες στην γραμματια?πρεπει παντως να παιρνουν τα καλυτερα για να λενε τετοιες μαλακιες!
mecho
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 53
Joined: Sat Jul 03, 2010 1:53 pm
Gender: Male

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by mecho »

μη κατάθεση βαθμολογίας στη γραμματεία = καίριο χτύπημα στα θεμέλια του Μνημονίου, του ΔΝΤ, της ΕΚΤ, της κόκκινης παράγκας και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο! Πραγματικά εκπληκτικό! Πώς δεν το είχαν σκεφτεί πιο πριν? Να δω πού θα κρυφτεί τώρα η Μέρκελ... Ήταν να μην τα βάλει μαζί τους...
Τι δεν καταλαβαίνετε?
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by scooby »

mecho wrote:μη κατάθεση βαθμολογίας στη γραμματεία = καίριο χτύπημα στα θεμέλια του Μνημονίου, του ΔΝΤ, της ΕΚΤ, της κόκκινης παράγκας και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο! Πραγματικά εκπληκτικό! Πώς δεν το είχαν σκεφτεί πιο πριν? Να δω πού θα κρυφτεί τώρα η Μέρκελ... Ήταν να μην τα βάλει μαζί τους...
Τι δεν καταλαβαίνετε?

χαχαχαχαχαχα!σχεδον τους νικησαν!!
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Διακοπη Εξεταστικης?

Post by nikolio »

ειμαι ο μονος που μυριζομαι να εχουμε παλι τα περσινα του Σεπτεμβρη ?
δηλ.
Αντε μια 24ωρη απεργια ή αναστολη της εξεταστικης , γενικη συνελευση, καταληψεις...
Ο Παπαντωνης λογικο να πει αυτα που ειπε, σιγα μην ελεγε << ναι , θα απεργησουμε >>.Με την απαντηση του τι θελει να μας πει? Οτι δεν επικοινωνει με τους καθηγητες του τμηματος που ειναι προεδρος?
Κουραγιο παιδια, μακαρι να μην γινει τπτ κ΄να δωσουμε κανονικα...
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”