PES 2011

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
palikari
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 55
Joined: Fri Apr 16, 2010 9:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

PES 2011

Post by palikari »

ΠΑΙΔΕΣ ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟ 2011.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ.
ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ 8Α ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ...
ball38
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 381
Joined: Mon Feb 08, 2010 8:19 pm

Re: PES 2011

Post by ball38 »

To ΑΙ ειναι ακρως εκνευριστικο οταν παιζεις εναντιον του PC, μεχρι κι εγω που ειμαι γενικα πραος εκνευριστηκα!!

Απο γραφικα και κινησεις, ρεαλισμο, ειναι πολλα βηματα μπροστα απο το προηγουμενο.

Πολυ πιο αργο επισης, για μενα καλο ειναι αυτο, εγινε ρεαλιστικοτερο.

Η ελληνικη περιγραφη πρεπει να εγινε απο το google. "Η μπαλα σε ασφαλη χερια (Safe Hands)" , "Εκτος (Out)"

Γενικα μαρεσει, μεχρι να συνηθισεις τις πιο αργες κινησεις των παικτων ειναι ωστε να μην υπερεκτιμας τις δυνατοτητες τους.

Οι ντριμπλες γινονται με το 2ο μοχλο πλεον, προς το παρον δεν εχω καταφερει να κανω καμια :P

Κατι διπλα που επαιξα με τον αδερφο μου κρινονται ολα στο 1 γκολ

Ενοχλητικες ΦΙΦΕΣ οπως το να γινετια τοιχος σε ολα τα φαουλ πανω απο το κεντρο, οι οπαδοι να ειναι τελειως ασυγχρονοι με την εξελιξη του παιχνιδιου κλπ. δηλωνουν παρουσες και φετος!
GK1992
Private
Private
Posts: 3
Joined: Thu Sep 30, 2010 3:42 pm

Re: PES 2011

Post by GK1992 »

Μπροστα σε γραφικα και υποψια βελτιωσης του gameplay, γενικα τα συνηθη μεταφραστικα λαθη στην ελληνικη εκδοση, old time classic Σωτηρακοπουλος π.χ. "εχασε μια μαχη αλλα οχι τον πολεμο" (γενικα θα αναβιωσουμε στιγμες παλιου καλου Φιφα σχετικα με την περιγραφη), τα στατιστικα των παικτων σκοτωνουν με αποτελεσμα κατι Γκαμπριελ να ειναι καλυτεροι του Σαλπιγγιδη ( ο Σιμαο π.χ. εχει 57 !!! ), το AI ψιλοδουλευτηκε αμυντικα αλλα επιθετικα χανει πολυ ευκολα την μπαλα ειδικα οταν τα χαφ ντουμπλαρονται, μεταγραφες τουλαχιστον απο Ελληνικες ομαδες ουτε για δειγμα ( στον Ολυμπιακο υπαρχουν μονο οι Μιραλλας και Επσταιν και στον Παναθηναικο ο Γκοβου ), τα γνωστα προβληματα με τα δικαιωματα που σε συνδιασμο με την μεταφραση σε κανουν να νομιζεις οτι παιζεις πρωταθλημα αλλου γαλαξιακου συστηματος ( π.χ. Χωρια Δυτικων Μιντλαντς, Αρχιδαμος κλπ ), υπαρχουν καμια 10αρια ομαδες απο Λατινικη Αμερικη αλλα για ενα μυστηριο λογο ειναι διαθεσιμες μονο στο Copa Libertadores και ακομη εχει Μπαγερν και Βερντερ Βρεμης. Γενικα διατηρηθηκε στο γνωστο Arcade Style που μας εχει συνηθισει, εγινε προσπαθεια να γινουν καποιες βελτιωσεις αλλα νομιζω περαν των γραφικων θα δειτε αρκετες ομοιοτητες με την περσινη εκδοση.
XaVass
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 78
Joined: Fri Jun 11, 2010 6:32 pm

Re: PES 2011

Post by XaVass »

Βασικά εγώ παρατήρησα δύο μεγάλες διαφορές στο gameplay.Η μία είναι η διαδικασία της πάσας.Τώρα υπάρχει ένα power bar με το οποίο καθορίζεις εσύ τη δύναμη της πάσας και με το στικ μπορείς να τη στείλεις οπουδήποτε στις 360 μοίρες. Η άλλη διαφορά που παρατήρησα εγώ(ένα παιχνίδι έχω παίξει μόνο) είναι οτι όταν ένας παίχτης τρέχει να προλάβει την μπάλα δεν μπορείς να επιλέξεις από πριν τι θα κάνει(να πατήσεις πχ σέντρα)πριν πάρει εκείνος την μπάλα και να το εκτελέσει μόλις κάνει την επαφή.Αν πατήσεις να κάνει σέντρα πριν αποκτήσει τον έλεγχο της μπάλας τότε θα κάνει τάκλιν στο κενό χώρο μπροστά του.Ελπίζω να έγινα κατανοητός :?
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: PES 2011

Post by somekindofgrinder »

Παιδες παιζω Προ απο το 1997..Απο το 1o ISS για να φανταστειτε.
Απο τοτε ειχα κοψει και το Φιφα.

Ε ειναι το πρωτο Προ που ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ αν παιζεις με σταυρο.

Μπορει να ακουγομαι υπερβολικος,αλλα δεν εχει ξανασυμβει αυτο το πραγμα...ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ.

Το γυρισα στο Φιφα..αξιοπρεπες,αλλα και παλι χειροτερο ακομα και απο το περσινο Προ.

ΜΑΥΡΗ ΣΕΖΟΝ ΦΕΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΑΚΙΑ.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
vagas1989
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 16
Joined: Fri Mar 19, 2010 12:44 pm

Re: PES 2011

Post by vagas1989 »

Πρωτα απ'ολα αν παιζεις στο pc και οχι σε καποια κονσολα δεν υπαρχει λογος να το αγορασεις εφ'οσον δεν παιζεις Online.
Απο κει και υστερα οι αλλαγες στο gameplay με το συστημα πασων κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ καλες και τελος επιτελους το τρεχω-τρεχω και πρναω τους παντες απο τα πλαγια, αν δεν παιξεις μπαλα δεν βαζεις γκολ, γραφικα κλασσικα ανωτερα απο τα περσινα.Ο ελληνικος σχολιασμος ειναι epic fail αυτολεξι μεταφραση απο τα αγγλικα , συν του οτι χανει σε πολλα σημεια του αγωνα και πεταει ακυρα, εγω προσωπικα βγαζω τον ελληνικο σχολιασμο και ακουω τον ισπανο :D.
Παντως πολυ θετικα εξελισεται το θεμα του Online Φετος με το master league online που ειναι πολυ καλη ιδεα και γινεται πανικος. το εχω αρχισει μια βδομαδα, απο αποψη Lag ειναι καλυτερο απο ποτε αφου αντε να κολλαω 1 στους 10 αγωνες που συνηθως θα φταιει ο αλλος.
Οσο για το οτι δεν γινεται να παιξεις με σταυρο δεν ειναι απολυτο εξαρταται απο τον τροπο παιχνιδιου σου, εγω παιζω με σταυρο και ανταποκρινομαι μια χαρα δεν ξερω τι ακριβως προβλημα εχει ο somekindofgrinder.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: PES 2011

Post by castiel »

και εγώ με σταυρό παίζω, και με αρκετή επιτυχία μάλιστα!
ελληνική περιγραφή epic fail με πολλές γραφικές ατάκες (πχ "δε θα πετύχαινε ούτε ελέφαντα")
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Post Reply

Return to “Games”