Εκλογές 2012 "part 2"

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.

Τι λέτε να ψηφίσετε στον δεύτερο γύρο εκλογών?

Νέα Δημοκρατία
15
9%
ΣΥΡΙΖΑ
59
35%
ΠΑΣΟΚ
3
2%
Ανεξάρτητοι Έλληνες
11
7%
ΚΚΕ
7
4%
Χρυσή Αυγή
11
7%
Δημοκρατική Αριστερά
9
5%
Οικολόγοι Πράσινοι
1
1%
ΛΑΟΣ
1
1%
Άλλο
51
30%
 
Total votes: 168

User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by lakers4life24 »

HarisSukhoi wrote:
lakers4life24 wrote:καθενας εχει την αποψη του ρε φιλε....γιατι ντε και καλα πρεπει να μαι στους δυο πολους που λες δεν καταλαβα?
Δεν είπα ότι πρέπει, απλά σου λέω γιατί διαφωνούν πολλοί μαζί σου. Γιατί νιώθεις πως είσαι μια κατηγορία μόνος σου. Δεν το έκρινα.

Καλά λέει ο ενυς...
Ακούει που ακούει τις κασέτες του Ανδρέα ο Αλέκος, δεν τις κάνει και μετατροπές να κολλήσουν στο 2012. :twisted:
μα αυτο λεω αγορι μου το να διαφωνουν θα ταν απολυτα φυσιολογικο και θεμιτο δεν υπαρχει προβλημα μ αυτο.
το να βριζουν ολοι μαζι εναντιον ενος ειναι λαθος γιατι εγω ειπα και λεω απλα τις αποψεις μου πανω σε καποια θεματα. ουτε βλαπτω κανεναν κι οποιος θελει απλα μπορει να πει ξερεις διαφωνω μαζι σου, ομως σε ΣΕΒΟΜΑΙ και απλα σε γραφω στα αρχιδια μου διχως να σου την πω και μια χαρα.
και μην αρχισετε να λετε για τις βρισιες μου το σεπτεμβρη γιατι τοτε θιχτηκαν δικα μου (και προφανως και δικα σας) χρονικα,ψυχολογικα,οικονομικα συμφεροντα και οπως αποδειχθηκε ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΞΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΘΙΞΑ ΣΤΟ ΑΚΕΡΑΙΟ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΥΓΧΑΝΩ ΤΕΤΟΙΑΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ, ΜΕ ΒΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΧΙΤΛΕΡ ΚΤΛ....,ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ, ΔΕ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΠΟΛΥΦΩΝΙΑ?
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by ShadowMech »

Εχεις ενα δικιο, αν και (πιστευω οτι ξερεις οτι) γινεσαι μηδενιστικος. Και μη ξεχναμε οτι σε ενα κυκλο διαπλοκης υπαρχει λιγο το θεμα "η κοτα εκανε το αβγο ή το αβγο την κοτα". Οι διευθαρμενοι επιβιωσαν επειδη ηταν διεφθαρμενοι ή επαιξαν στο παιχνιδι της διαφθορας για να επιβιωσουν? Και κυριως το εννοω για τη μεση επιχηρηση, οχι για τους λιγους κολοσσους.

Α και κατι ασχετο, αυτοαπασχολουμενοι οπως γιατροι, μηχανικοι,δικηγοροι μπορουν να γραφτουν στο ταμειο ανεργιας? Φανταζομαι πως οχι. Αρα εμφανιζονται στον αριθμο ανεργων? Χμ...
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Adramelch »

ShadowMech wrote:Εχεις ενα δικιο, αν και (πιστευω οτι ξερεις οτι) γινεσαι μηδενιστικος. Και μη ξεχναμε οτι σε ενα κυκλο διαπλοκης υπαρχει λιγο το θεμα "η κοτα εκανε το αβγο ή το αβγο την κοτα". Οι διευθαρμενοι επιβιωσαν επειδη ηταν διεφθαρμενοι ή επαιξαν στο παιχνιδι της διαφθορας για να επιβιωσουν? Και κυριως το εννοω για τη μεση επιχηρηση, οχι για τους λιγους κολοσσους.

Α και κατι ασχετο, αυτοαπασχολουμενοι οπως γιατροι, μηχανικοι,δικηγοροι μπορουν να γραφτουν στο ταμειο ανεργιας? Φανταζομαι πως οχι. Αρα εμφανιζονται στον αριθμο ανεργων? Χμ...
Καλά ο επίσημος αριθμός ανέργων είναι για τον πούτσο, μην το ψάχνεις.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Kuchiki_Byakuya »

Είναι αρκετά λογικό κάθε καθεστώς όταν πέφτει και παρακμάζει στοιχηματίζει στο τελευταίο όπλο του, τον φόβο των ανθρώπων για το άγνωστο, και άρα για το μέλλον.
lakers4life24 wrote:ουτε βλαπτω κανεναν
Εδώ κάνεις λάθος, βλάπτεις τον εαυτό σου.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by lakers4life24 »

Kuchiki_Byakuya wrote:Είναι αρκετά λογικό κάθε καθεστώς όταν πέφτει και παρακμάζει στοιχηματίζει στο τελευταίο όπλο του, τον φόβο των ανθρώπων για το άγνωστο, και άρα για το μέλλον.
lakers4life24 wrote:ουτε βλαπτω κανεναν
Εδώ κάνεις λάθος, βλάπτεις τον εαυτό σου.
το τι κανει καθενας για τον εαυτο του ειναι δικη του υποθεση και ξερει καλα τι ειναι καλυτερο γι αυτον αλλα και να βλαπτω τον εαυτο μου
εσενα και του καθενα απλα στα αρχιδια του ρε μαν....δε χρειαζονται χαρακτηρισμοι.
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by lakers4life24 »

HarisSukhoi wrote:
1337288221661.gif
πω τον πουστη το Χαρη παλι μ εκανε να γελασω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Irishman »

ακολουθούν προσωπικές απόψεις και μόνο.

είδα το Τζήμερο στον Κωστόπουλο. το να συνδιαλέγεσαι ως ίσος προς ίσο με έναν από τους δημιουργούς αυτού του εκτρώματος είναι τουλάχιστον ψηφοθηρικό.
το Τζήμερο τον ψήφισε η μάνα μου. η γυναίκα πολιτικά δεν είχε κανένα κριτήριο ποτέ και την κατάφερναν πάντα λαοπλάνοι του κώλου. το ότι επέλεξε το Τζήμερο από τον Τσίπρα κάτι μου λέει.
θα ήθελα παρόλα αυτά να πάρει το Τσιπρέικο 4% του '09 και πιστεύω θα το πάρει. από 'κει και πέρα είναι στο χέρι του πώς θα το διαχειριστεί.
δε βλέπω να τον έχουν στην απ' έξω τα κανάλια. αντιθέτως. άρα δεν ξέρω και κατά πόσο είναι όσο ουρανοκατέβατος το παίζει.

το μεγαλύτερό μου επιχείρημα πάντως είναι η μάνα μου. έντιμα. δε βελτιώνεται το κριτήριο του ανθρώπου στα 58.
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by eΝy »

Έχετε σκαλώσει πολύ με τον Τζήμερο βλέπω. Γιατί; Ο τύπος δεν θα μπει καν στη βουλή. 1,6-2% του δίνουν.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by Irishman »

θα μπει Μήτσο. ποιός του δίνει 1,5; αυτοί που δίνανε 19 στο ΠΑΣΟΚ; χοχο
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by eΝy »

winterwood wrote:θα μπει Μήτσο. ποιός του δίνει 1,5; αυτοί που δίνανε 19 στο ΠΑΣΟΚ; χοχο
Μπα, με τις νέες κινήσεις Σαμαρά, ο Τζήμερος μάλλον θα μείνει πίσω.

Σε κάθε περίπτωση γιατί δεν τον χωνεύετε; Εγώ δεν τον ξέρω καν τον τύπο, ούτε καν τον έχω δει σε τηλεόραση/internet. Διάβασα το προεκλογικό του πρόγραμμα και συμφωνώ σ αυτά που λέει για την αποκρατικοποίηση της Μπανανίας. Βέβαια τα περισσότερα τα λέει και ο Σαμαράς, και ο Μάνος και γενικά κάθε φιλελεύθερο κόμμα. Γιατί τέτοιο σκάλωμα με τον Τζήμερο συγκεκριμένα λοιπόν;
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”