Εκλογές 2012 "part 1"

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012

Post by Kitharistas »

KonTaz wrote:Είναι τελικά τόσο μαλάκας ο Έλληνας?

Μας αποστόμωσε ο Έλληνας.Μπράβο Έλληνα
Να λες πάλι καλά που δεν βγάλανε τους πασόκους πρώτους.
Rock on buddies...
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Εκλογές 2012

Post by ShadowMech »

Εγω παντως σκεφτομαι πως οι οποιες στατιστικες αναγωγες γινονται (αναγκαστικα) με βαση καποια προηγουμενα δεδομενα. Δε θα μου εκανε εντυπωση να δω νδ-πασοκ ακομα χαμηλοτερα απο οτι εμφανιζονται τωρα, ή τελος παντων το στατιστικο σφαλμα να ειναι ισως μεγαλυτερο, αφου ουσιαστικα οι αναγωγες γινονται πανω σε νεα βαση.

Καλα αυτο με τη χρυση αυγη ειναι τραγικο... :evil:
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
KonTaz
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 429
Joined: Mon Nov 08, 2010 10:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Εκεί,Άντε Γεια

Re: Εκλογές 2012

Post by KonTaz »

Είμαστε πολλοί,είμαστε μαλάκες,είμαστε Έλληνες.
Την κάνω χωνί,αράζω.
Την κάνω τζαμάουα,είμαι τέλειος.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Εκλογές 2012

Post by Kuchiki_Byakuya »

ShadowMech wrote:Καλα αυτο με τη χρυση αυγη ειναι τραγικο...
Fuck Logic
HarisSukhoi wrote:2. Πως νιώθεις που τώρα πια θα κάθεσαι σε μια παρέα 10 ατόμων και θα αναγκάζεσαι να σκέφτεσαι πως ένας από αυτούς είναι χρυσαυγίτης?
Καλά το ότι ψήφισε Χρυσή Αυγή δεν σημαίνει ότι είναι Χρυσαυγήτης.

Μήπως το επόμενο βήμα είναι φοιτητική νεολαία του κόμματος (οργάνωσης).
HarisSukhoi wrote:Tραγικοί θα είναι οι Χιτλερικοί χαιρετισμοί στο Κοινοβούλιο. :twisted:
Θα κάνουνε και τέτοια ρε γαμώτο. Ήταν που ήταν άθλια η εικόνα της Βουλής θα γίνονται και τέτοιες μαλακίες.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012

Post by ιστορικός mech-eng »

οι γερμανοι θα χαιρονται που εχουν εκπροσωπους ναζι στην ελλαδα ( και αυτο το λεω επειδη συγγενης μου ειναι γερμανος και πληροφορειται το κλιμα εκει)

παντως η ψηφος στην χρυση αυγη ηταν πιο πολυ αγανακτησης (γ αυτο και αστοχη) παρα ιδεολογιας.δεν μπορω να σκεφτω καποιον λογικο ανθρωπο,χωρις διαφορα συνδρομα που ιδεολογικα θα συμφωνει με την ΧΑ.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012

Post by Kitharistas »

ιστορικός mech-eng wrote:οι γερμανοι θα χαιρονται που εχουν εκπροσωπους ναζι στην ελλαδα ( και αυτο το λεω επειδη συγγενης μου ειναι γερμανος και πληροφορειται το κλιμα εκει)
Πάντως δεν είναι όλοι οι Γερμανοί ναζί ούτε νεοναζί. Οπότε το σωστό θα είναι "κάποιοι Γερμανοί" (no offence, εντελώς φιλικά)
ιστορικός mech-eng wrote:παντως η ψηφος στην χρυση αυγη ηταν πιο πολυ αγανακτησης (γ αυτο και αστοχη) παρα ιδεολογιας.δεν μπορω να σκεφτω καποιον λογικο ανθρωπο,χωρις διαφορα συνδρομα που ιδεολογικα θα συμφωνει με την ΧΑ.
Το είπαν και στο mega. Ισχύει εν μέρει επειδή οι περισσότεροι που τους ψήφισαν δεν ξέρουν καν ποια είναι η "ιδεολογία" τους.
Rock on buddies...
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Εκλογές 2012

Post by Kuchiki_Byakuya »

HarisSukhoi wrote:
ιστορικός mech-eng wrote:.δεν μπορω να σκεφτω καποιον λογικο ανθρωπο
Ποιός, τι που?
Λογικοί άνθρωποι είναι οι περισσότεροι αλλά είναι μαλάκες.


Ήμουν ο μόνος που ψήφισε με χαρά;
Kitharistas wrote:Το είπαν και στο mega. Ισχύει εν μέρει επειδή οι περισσότεροι που τους ψήφισαν δεν ξέρουν καν ποια είναι η "ιδεολογία" τους.
Καλά το ξέρουν, απλά δεν τους πολυνοιάζει και δεν το έχουν ψάξει σε βάθος.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
KonTaz
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 429
Joined: Mon Nov 08, 2010 10:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Εκεί,Άντε Γεια

Re: Εκλογές 2012

Post by KonTaz »

ιστορικός mech-eng wrote:
παντως η ψηφος στην χρυση αυγη ηταν πιο πολυ αγανακτησης (γ αυτο και αστοχη) παρα ιδεολογιας.δεν μπορω να σκεφτω καποιον λογικο ανθρωπο,χωρις διαφορα συνδρομα που ιδεολογικα θα συμφωνει με την ΧΑ.
Εγώ ξέρω άτομο που ψήφισε χρυσή αυγή γιατί έχει σπίτι στα Πατήσια(έχει και βίλα στα βπ) και έχει πέσει η τιμή του. :evil:
Την κάνω χωνί,αράζω.
Την κάνω τζαμάουα,είμαι τέλειος.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Εκλογές 2012

Post by Kuchiki_Byakuya »

KonTaz wrote:
ιστορικός mech-eng wrote:
παντως η ψηφος στην χρυση αυγη ηταν πιο πολυ αγανακτησης (γ αυτο και αστοχη) παρα ιδεολογιας.δεν μπορω να σκεφτω καποιον λογικο ανθρωπο,χωρις διαφορα συνδρομα που ιδεολογικα θα συμφωνει με την ΧΑ.
Εγώ ξέρω άτομο που ψήφισε χρυσή αυγή γιατί έχει σπίτι στα Πατήσια(έχει και βίλα στα βπ) και έχει πέσει η τιμή του. :evil:
Fuck Logic.

Fuck Everything
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012

Post by ιστορικός mech-eng »

mixaloliakos wrote: «Ήρθε η ώρα να φοβηθούν όσοι προδίδουν την πατρίδα. Είμαστε Έλληνες εθνικιστές»

Με ένα επικίνδυνο παραλήρημα υποδέχτηκε τα αποτελέσματα των exit poll ο επικεφαλής της Χρυσής Αυγής, Νίκος Μιχαλολιάκος, ο οποίος έβαλε κατά πάντων.

«Ο ελληνικός λαός γύρισε τις πλάτες σε βάρος καναλιών και κίτρινων φυλλάδων που ήταν απέναντι μας. Μας λασπολόγησαν και μας συκοφάντησαν με το χειρότερο τρόπο. Ευχαριστώ εκατοντάδες χιλιάδες που ψήφισαν το εθνικιστικό κίνημα.

Καταγγέλλω το πρόεδρο της ΝΔ Α. Σαμαρά που μιλούσε για πατριωτισμό όταν υπηρέτησε τρεις μήνες θητεία στο ναυτικό και έλεγε ψέματα ότι δεν θα κάνει συγκυβέρνηση. Η χούντα του μνημονίου συνεχίζεται και η εθνική αντίσταση της χρυσής αυγής συνεχίζεται», είπε ο κ. Μιχαλοκίακος.

Και συνέχισε: «Με λασπολογήσατε και σας νίκησα. Συνεχίζω ενάντια στο τυρρανικό καθεστώς των ΜΜΕ, των καναλιών και των φυλλάδων. Αφιερώνω τη νίκη στα λεβεντόπαιδα με τις μαύρες μπλούζες».

Ακόμα μίλησε για «κανάλια της βρωμιάς, τα πορνο-κάναλα που βάζουν αισχρές διαφημίσεις» και είπε:
«Ήρθε η ώρα να φοβηθούν όσοι προδίδουν την πατρίδα. Ντροπή στους λασπολόγους. Είμαστε Έλληνες εθνικιστές»
αυτα ειναι οντως επικυνδινα.
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”