Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by Adamaklas »

Διάτανος wrote:άσχετο αλλά άκουσα σε ειδήσεις ότι η εξεταστική θα δοθεί αν ανοίξουν οι σχολές θα διαρκέσει ΄λέει μέχρι 15 οκτωβρη και αναπληρώσεις για χαμένο χρόνο θα γίνουν σ/κ και διακοπές χριστουγέννων
Διατανε, μια πληροφορια με πολυ αγαπη απο μενα :)

Μην ακους ειδησεις :)
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by Διάτανος »

πιστεύω πως αν συμβεί κάτι τέτοιο σίγουρα θα είναι θετικό, διότι και εξεταστική θα δοθεί και ο χαμένος χρόνος θα αναπληρωθεί οπότε +1.Παρεπιπτόντως το είπανε σε ειδήσεις κρατικής τηλεόρασης που έχουν αυξημένη βαρύτητα.
Αδάμακλα, one friendly advice....μη με τρολλάρεις
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by Adamaklas »

Οχι σοβαροτατα μιλαω.
Δεν εχω δει εγκυρη προβλεψη απο οποιοδηποτε καναλι για τις σχολες. Στιριξου στις επισημες ανακοινωσεις του συλλογου.

Και ποτε δεν σε τρολλαρα γιατι εισουν ο μονος που τρολαρε τον αλλ.

Παντως με οσα λεγονται για το φορουμ, που μονο εργαλειο ειναι για τους φοιτητες μπορω να πω οτι εχω κουραστει να διαφωνω και να μαλωνω με πολλους.

Η παραπληροφορηση ειναι πολυ μα πολυ ασχημη.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by Doublecore »

Για να σχολιασω καποια πραγματα...
aposperitis wrote:οσο για το αν εχει διαγραφει οριστικα χρηστης απο το φορουμ μαλλον δε στα λενε ολα οι αλλοι admins..προφανως και δεν θα ελεγα κατι ετσι και μαλιστα στο φορουμ..λοιπον αφηνω τη παραπληροφορηση σε εσας δεν ειναι του στυλ μου,,,και eny υπαρχει και το μηνυμα νομιζω που ειχατε στειλει στο peter pan για permanently ban..

Νομιζω η απαντηση του ενυ απο πανω με καλυπτει απολυτως.Ο χρηστης peter pan μπορει κανονικα να συμμετεχει στις συζητησεις στο φορουμ χωρις κανενα περιορισμο εφοσον σεβεται τους κανονες οι οποιοι ισχυουν για ΟΛΟΥΣ, οπως και για τον herculas ο οποιος αυτη την φορα το παρατραβηξε και υπεστη τις συνεπεις.End of story.-

aposperitis wrote:τεσπα δικο σας ειναι παιδια το φορουμ,εσεις βαζετε τα λεφτα για τα στυλο και τους αναπτηρες στους πρωτοετεις εσεις οργανωνετε τα παρτυ τυπου δαπ(με αφισες με γκομενες και βυζια) :) ;) οποτε κααααντε όοοοτι θελετε!ADIOSSS!

Επειδη εχω την αισθηση οτι θα σε ξαναδουμε μετα την συνελευση σε αυτο το topic η σωστη λεξη ειναι "au revoir". ;)
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
gKout
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 134
Joined: Mon Aug 09, 2010 5:00 pm
Location: Χαλάνδρι

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by gKout »

Παιδιά μην γενικεύετε. Δεν είναι όλοι οι ΕΑΑΚίτες κατά του forum. Απλά κυκλοφορούν ένα δύο φιδόγλωσσοι τύποι μέσα και έξω από το στέκι και διαδίδουν μαλακίες για το forum, ότι είναι κακό κι ότι παίρνει λεφτά απ τους φοιτητές και μέσα στην όλη πολιτική κρίση που περνάμε στη σχολή βρίσκουν αυτιά να τους ακούνε.
To forum γενικά έχει βοηθήσει πάρα πολύ τους φοιτητές αυτής της σχολής και όταν με το καλό ξαναρχίσει το πρόγραμμα μαθημάτων όλοι θα το θυμηθούν αυτό.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by castiel »

για το φόρουμ πάντως εγώ έχω ακούσει και από δαπίτη μηχανολόγο ότι "βγάζουν λεφτά και οργανώνουν ανεξάρτητα πλαίσια για να την μπουν στην δαπ, που λέει και αυτή για ανοιχτές σχολές" στην αρχή της χρονιάς μάλιστα, όταν είχαν γίνει 1-2 συνελεύσεις!
τεσπα, για τους αναπτήρες ισχύει? αν ναι θέλω και εγώ έναν (seriously talking) !!

και κάπου εδώ τελειώνει το off topic μου :p
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by Kitharistas »

ναι άλλη δουλειά δεν έχουμε να την μπούμε στην ΔΑΠ.. get serious now..
αναπτήρα PolyteXneio FM στην σχολή την Δευτέρα μαζί με την ΓΣ (για να μείνουμε στο θέμα :P )..
Rock on buddies...
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by sid »

Kitharistas wrote:ναι άλλη δουλειά δεν έχουμε να την μπούμε στην ΔΑΠ.. get serious now..
αναπτήρα PolyteXneio FM στην σχολή την Δευτέρα μαζί με την ΓΣ (για να μείνουμε στο θέμα :P )..

Ρε , τι σόι (κρυφο)(φιλο)ανεξάρτητοι είστε
αφού είπαμε δεν μας αρέσει το κάπνισμα μέσα στο 030
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by Sopas »

aposperitis wrote:τεσπα δικο σας ειναι παιδια το φορουμ,εσεις βαζετε τα λεφτα για τα στυλο και τους αναπτηρες στους πρωτοετεις εσεις οργανωνετε τα παρτυ τυπου δαπ(με αφισες με γκομενες και βυζια) :) ;) οποτε κααααντε όοοοτι θελετε!ADIOSSS!
Τα γεγονότα που αναφέρεις είναι ναι μεν γραφικότητες (κυρίως τα στυλό και οι αναπτήρες) αλλά και τελείως άσχετα με το πλαίσιο των ανεξάρτητων και με τη γενική συνέλευση. Άλλοι βέβαια γουστάρουν, δικαίωμα τους, αλλά δεν βρίσκω το λόγο που το αναφέρεις εδώ και μ αυτόν τον τρόπο. Και συγνώμη δηλαδή επειδή μου τη δίνει ο στρουθοκαμηλισμός, σε ενοχλεί το πάρτι ή η αφίσα με την γκόμενα; Γιατί όταν τα ΕΑΑΚ κ οι άλλες παρατάξεις κάνουν πάρτι (μη μου θιγείς, πες το συγκεντρώσεις) τι αλλάζει δηλαδή; Θέλω να πω αν αντι για πάρτι η αφίσα έλεγε συγκέντρωση για κλπ κλπ και είχε ένα νταγλαρά δύο μέτρα με δασύτριχο στήθος και τιράντες φαντάζομαι δεν θα υπήρχε πρόβλημα;
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by sid »

Sopas wrote:Θέλω να πω αν αντι για πάρτι η αφίσα έλεγε συγκέντρωση για κλπ κλπ και είχε ένα νταγλαρά δύο μέτρα με δασύτριχο στήθος και τιράντες φαντάζομαι δεν θα υπήρχε πρόβλημα;
θα υπήρχε πρόβλημα
λόγω σύγχυσης στον σεξουαλικό προσανατολισμό της πλειοψηφίας του target group
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”