Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by castiel »

δευτέρα πάντως έχουν στάση τα λεωφορεία 12.00-.17.00... να δω ποιος θα περπατήσει 20λεπτο+ μέσα στον ήλιο (ή την βροχή, μιας και χαλάει ο καιρός) για να πάει συνέλευση :p

(εκτός αν η δικιά σας τελειώνει μετά τις 5.30-6, εμάς που τελειώνει πριν τις 4, max 4.30, μάλλον θα ειναι ψιλοάδεια-αν γινει και εμας δευτερα, δεν εχει βγει ακομα κατι-... γιατί να πας εμπ πριν τις 12 για μια συνελευση που θα ξεκινησεις στις 13.30-14.00 δεν λέει νομίζω...)
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by Kitharistas »

παιδιά μην μπερδεύεστε.. 2 είναι η ΓΣ, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσει πριν τις 6 :mrgreen:
Rock on buddies...
aposperitis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Thu Oct 14, 2010 6:25 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by aposperitis »

ShadowMech wrote:Απο το event(!) της πορειας της πεμπτης στο fb:
Ενας:
prepei na kanoume kati..... na "riskoume" to group..... den exw gnwseis na to riksw.....
Αναφερομενος σε καποιο group με ονομα Αντί-ΚΑΤΑΛΗΨΗ

Και απο κατω:
sto forum ts sxolhs m omws opou kai sthnoun to aneksarthto palisio kai diktyononte oi aneksarthtoi opoios milisei gia katalhpsh i estw paei na tous antiparatethei ton diagrafoun me asfalitiko tropo apo to forum... logokrisia dld.... alles epoxes... kai dysthxws h roz fouska tous einai polu epikindynh... kai arxizoun kai ginonte k polu eristikoi stis syneleyseis kai eirwnes...
αλλη λεει:
ποια ροζ φούσκα τους ρε παιδια?? αυτοί οι "απολίτικοι" τύποι στρέφονται ενάντια στο κίνημα!! για να ρίξεις το γκρουπ πατάς report κάτω κάτω αριστερά. διαλέγεις έναν απ' τους λόγους που λέει και στέλνεις την αναφορά. αν το κάνει αυτό πολύς κόσμος η σελίδα μπλοκάρει!
Ειναι και οι δυο παιδια απο τη σχολη. (την παραταξη την αφηνω στη φαντασια σας). Δεν εβαλα ονοματα, μη γκρινιαξετε πλζ.

Γελαει ο κοσμος μαζι σας ρε... απλα.


ωραια ρε φιλε μαζί σου,τρελή βλακεια αυτο που εγραψαν αλλα κι εσεις εδω δεν ειστε καλυτεροι..κοιταξτε λιγο τους εαυτους σας και πως λειτουργει το φορουμ και μετα να κανετε κριτικη τετοιου τυπου στην απεναντι πλευρα..Για παραδειγμα ειχα ανοιξει ενα θεμα σε προηγουμενο τοπικ λεγοντας οτι θεωρω οτι εσεις οι ανεξαρτητοι εξυπηρετειτε τα συμφεροντα της κυβερνησης(κατι το οποιο δεν σεφτηκα τυχαια εφοσον οντας κι εγω χρονια στο κουρμπετι εχω δει στο περας των χρονων πολλα ονοματα των τωρα πρωτοπορων ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ και καποιων που μιλησαν και στις προηγουμενες συνελευσεις στα ψηφοδελτιακια της ΠΑΣΠ που τοτε ηταν αμιγώς κυβερνητικη παραταξη και δν παρεκλινε καθολου τοτε απο τα σχεδια της κυβερνησης),μετα απο αυτο ακολουθησε προσωπικη επιθεση απο τον herculas συνεχισα κι εγω και το αποτελεσμα ποιο?να φαω εγω ενα ωραιοτατο ban 3-4 ημερων κι ο τυπος να συνεχιζει ανενοχλητος να μιλαει..στη συνεχεια μπαινει καποιος αλλος χρηστης και κανει παρατηρηση στο γεγονος οτι o aposperitis εφαγε ban ενω ο herculas συνεχιζει να γραφει?και το αποτελεσμα,,να φαει οριστικη διαγραφη!!!αν αυτο ειναι ελευθερια λογου τοτε τι να πω μαλλον μιλαμε για αλλους ορους...
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by Kitharistas »

αφήνω ασχολίαστα τα περί ελευθερίας λόγου κλπ και απλά θέλω να ρωτήσω ένα συγκεκριμένο πραγματάκι.. οκ, κάποιος από τους ανεξάρτητους ήταν κάποτε στην ΠΑΣΠ (δεν γνωρίζω προσωπικά).. για να κατεβαίνει ανεξάρτητος μάλλον έχει φύγει από την ΠΑΣΠ ή υπάρχει μια μεγάλη θεωρία συνωμοσίας από πίσω.. αυτό που θέλω να ρωτήσω, αν εξυπηρετούσε την ΠΑΣΠ, δεν θα ήθελε η ΠΑΣΠ (δεν έχω θέμα με την ΠΑΣΠ αλλά εσύ την ανέφερες-μην παρεξηγηθούν και άτομα αυτής της παράταξης) να είχε +150 ψήφους από τους 10-20 που παίρνει σε κάθε συνέλευση?
Rock on buddies...
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by eΝy »

aposperitis wrote:στη συνεχεια μπαινει καποιος αλλος χρηστης και κανει παρατηρηση στο γεγονος οτι o aposperitis εφαγε ban ενω ο herculas συνεχιζει να γραφει?και το αποτελεσμα,,να φαει οριστικη διαγραφη!!!αν αυτο ειναι ελευθερια λογου τοτε τι να πω μαλλον μιλαμε για αλλους ορους...
Κανείς δεν έχει φάει οριστική διαγραφή. Πως τις βγάζετε αυτές τις μαλακίες απ το κεφάλι σας; Άμα γουστάρετε να βλέπετε τους εαυτούς σας σαν θύματα πάρτε και ένα μαστίγιο να κοπανάτε την πλάτη σας καθώς προχωράτε στους διαδρόμους, αλλά μην γράφετε παπαρολογίες και ανακρίβειες για να δημιουργείτε εντυπώσεις.

Και κάτι τελευταίο: ο herculas (σε αντίθεση με εσάς τους δύο) δεν έβρισε. Ναι είναι εριστικός, ναι φλερτάρει στο όριο της ειρωνείας, αλλά δεν κρόσαρε τη γραμμή ακόμα. Όταν θα το κάνει θα φάει 3ημερο ban όπως κι εσύ.

Η ζυγαριά είναι ισορροπημένη σ αυτό το forum. Αν θεωρείτε ότι δεν είναι, προσκαλώ κι έναν από σας να αναλάβει να ασχοληθεί με το forum σοβαρά και να αναλάβει εξίσου moderator όταν μάθει να το λειτουργεί και χαίρει της εκτίμησης των υπολοίπων χρηστών. Το forum είναι ανοιχτό σε όλους. Μην μας δαιμονοποιείτε, δεν έχουμε τίποτα με κανέναν.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by electron »

aposperiti καποιο απο τα παιδια που μιλησαν στη συνελευση υπερ του ανεξαρτητου ηταν παλιοτερα στην ΑΡΕΝ. Τι σημαινει αυτο δηλαδη?? Θες να τον στειλουμε απο κει που ηρθε ?
Τι σας εχει πιασει και βαζετε ταμπελες στον κοσμο, δεν μπορω να το καταλαβω. Αν καποιος θελει ανοιχτη σχολη και στις εκλογες ψηφισε Βεργη, πρεπει να του πουμε πηγαινε να φυλαξεις τα προβατα στο Συνταγμα και ουξου απο δω ?
Μην μπλεκετε τα πραγματα περισσοτερο απ οσο ηδη ειναι μπλεγμενα με τις ηδη υπαρχουσες παραταξεις. Δεν εχουμε καμια ορεξη να φτιαξουμε αλλη μια, ουτε να προασπιστουμε τα συμφεροντα καμιας απο τις ηδη υπαρχουσες. Και ελεος με το παραμυθακι της κυβερνησης. Αν πιστευετε οτι η Διαμαντοπουλου εχει εξασφαλισει θεσεις εργασιας για "30 ανεξαρτητους που οργανωνονται και οργανωνουν", οπως ακουγεται, "σε καθε σχολη", θα ειχαμε μερικως λυσει το προβλημα της ανεργιας των νεων.
aposperitis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Thu Oct 14, 2010 6:25 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by aposperitis »

Kitharistas wrote:αφήνω ασχολίαστα τα περί ελευθερίας λόγου κλπ και απλά θέλω να ρωτήσω ένα συγκεκριμένο πραγματάκι.. οκ, κάποιος από τους ανεξάρτητους ήταν κάποτε στην ΠΑΣΠ (δεν γνωρίζω προσωπικά).. για να κατεβαίνει ανεξάρτητος μάλλον έχει φύγει από την ΠΑΣΠ ή υπάρχει μια μεγάλη θεωρία συνωμοσίας από πίσω.. αυτό που θέλω να ρωτήσω, αν εξυπηρετούσε την ΠΑΣΠ, δεν θα ήθελε η ΠΑΣΠ (δεν έχω θέμα με την ΠΑΣΠ αλλά εσύ την ανέφερες-μην παρεξηγηθούν και άτομα αυτής της παράταξης) να είχε +150 ψήφους από τους 10-20 που παίρνει σε κάθε συνέλευση?
δν καταλαβες μαλλον τιποτα απο αυτα που εγραψα..εγραψα οτι τοτε η πασπ ηταν πραγματικα κυβερνητικη παραταξη τοοοτε,,τωρα το πασοκ σχεδιαζει τη διαλυση της+του οτι τα μελη της πασπ στη σχολη μας ειναι διαγεγραμενα μελη της νεολαιας πασοκ οποτε λεω εγω τωρα,,,γιατι αυτα τα παιδια απο το ανεξαρτητο τα οποια παλια ηταν στα ψηφοδελτια της πασπ να μην ειναι και τωρα φαν της πολιτικης του πασοκ και με αυτο το τροπο να δηλωνουν στηριξη στα μετρα της υπουργου?anyway εγω απλη υποθεση εκανα τα συμπερασματα δικα σας..οσο για το αν εχει διαγραφει οριστικα χρηστης απο το φορουμ μαλλον δε στα λενε ολα οι αλλοι admins..προφανως και δεν θα ελεγα κατι ετσι και μαλιστα στο φορουμ..λοιπον αφηνω τη παραπληροφορηση σε εσας δεν ειναι του στυλ μου,,,και eny υπαρχει και το μηνυμα νομιζω που ειχατε στειλει στο peter pan για permanently ban..τεσπα δικο σας ειναι παιδια το φορουμ,εσεις βαζετε τα λεφτα για τα στυλο και τους αναπτηρες στους πρωτοετεις εσεις οργανωνετε τα παρτυ τυπου δαπ(με αφισες με γκομενες και βυζια) :) ;) οποτε κααααντε όοοοτι θελετε!ADIOSSS!
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by sid »

aposperitis wrote:οσο για το αν εχει διαγραφει οριστικα χρηστης απο το φορουμ μαλλον δε στα λενε ολα οι αλλοι admins..
αριστεροί : ξέρουν καλύτερα τι συμβαίνει μέσα στο σπίτι σου και θα το ξέρουν πάντα καλύτερα μέχρι το σπίτι σου να είναι κρατική περιουσία και τα μέσα παραγωγής να ανήκουν στο λαό
aposperitis wrote:τεσπα δικο σας ειναι παιδια το φορουμ,εσεις βαζετε τα λεφτα για τα στυλο και τους αναπτηρες στους πρωτοετεις εσεις οργανωνετε τα παρτυ τυπου δαπ(με αφισες με γκομενες και βυζια) :) ;) οποτε κααααντε όοοοτι θελετε!ADIOSSS!
συμφωνώ για τις αφίσες , προτιμούσα μια ολόσωμη φώτο του αδάμακλα , σίγουρα θα έκανε την διαφορά ανάμεσα σε λογής λογής γκομενοβυζικών αφισών που βγάζουν πανομοιότητες από γυμναστήρια μέχρι φιλοσοφικές λέσχες

(ελπίζω να εννοείς το αντίος)
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by eΝy »

aposperitis wrote:οσο για το αν εχει διαγραφει οριστικα χρηστης απο το φορουμ μαλλον δε στα λενε ολα οι αλλοι admins..προφανως και δεν θα ελεγα κατι ετσι και μαλιστα στο φορουμ..λοιπον αφηνω τη παραπληροφορηση σε εσας δεν ειναι του στυλ μου,,,και eny υπαρχει και το μηνυμα νομιζω που ειχατε στειλει στο peter pan για permanently ban..
Από το Control Panel:

Code: Select all

eΝy	85.75.106.245	Fri Sep 16, 2011 1:52 am	Unbanned user
» peter pan
Δεν αντέχω άλλο.


Σοβαρευτείτε και μην διαδίδετε συνεχώς ψέμματα. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί συμπεριφέρεστε τόσο παιδιάστικα, αλλά δεν θέλω να ασχολούμαι άλλο με τέτοιες ανωριμότητες.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Δευτέρα 26/09/2011

Post by Διάτανος »

άσχετο αλλά άκουσα σε ειδήσεις ότι η εξεταστική θα δοθεί αν ανοίξουν οι σχολές θα διαρκέσει ΄λέει μέχρι 15 οκτωβρη και αναπληρώσεις για χαμένο χρόνο θα γίνουν σ/κ και διακοπές χριστουγέννων
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”