Aθλητικά & τρέλα!!

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by somekindofgrinder »

Ποιος Χαλπεριν γε γαμωτο...

ΠΟΙΟΣ ΧΑΛΠΕΡΙΝ?

ΕΛΕΟΣ!
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by maurh_8uella »

Αυτό που καταλογίζεται στον Χαλπερίν, και για το οποίο "τιμωρήθηκε" με το κόψιμό του από τα ελληνικά πλέι οφ, είναι ότι είναι ευθυνόφοβος. Δεν παίρνει προσπάθειες πάνω του. Δεν καταλαβαίνω γιατί ο Τεόντοσιτς σουτάρει 10 τρίποντα σε κάθε αγώνα και ο Γιοτάμ 1-2 στην καλύτερη, ενώ έχει τα φόντα για να γίνει μεγάλος σουτέρ. Το μόνο ματς που θυμάμαι είναι του περσινού πρωταθλήματος όπου χάσαμε μεν από τον ΠΑΟ,αλλά ό,τι σούταρε δε έμπαινε μέσα. Γενικά πάντως φέτος δεν έχει βοηθήσει παρά σε ένα δυο παιχνίδια. Ούτε και καμιά καλή άμυνα παίζει. Πεν, Βούισιτς, Γλυνιαδάκης δεν ανανεώνουν και βλέπω και τον χοντρό να φεύγει για NBA! Άντε να δούμε καμιά καλή μεταγραφή...! Απόψε πάντως δεν συμφωνώ απόλυτα ότι η Μπάρτσα είναι καλύτερη, καθότι τα στατιστικά της Ευρωλίγκας "δείχνουν" Ολυμπιακό. Βέβαια με εικόνα σαν την προχτεσινή δεν πάμε πουθενά!!!
Last edited by maurh_8uella on Sun May 09, 2010 6:47 pm, edited 1 time in total.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

somekindofgrinder wrote:Ποιος Χαλπεριν γε γαμωτο...

ΠΟΙΟΣ ΧΑΛΠΕΡΙΝ?

ΕΛΕΟΣ!
Το "ελεος" ειναι το επιχειρημα?


Ρε συ θυελλα, ο ανθρωπος εχει παροπλιστει τελειως. Πως περιμενεις να γυρισει και να κανει ενα αψογο ματς? Και δεν εχει να κανει μονο με τον παικτη τον ιδιο. Ειναι το μοναδικο 2αρι του ολυμπιακου, οποτε μη χρηση του συνεπαγεται και καλλο στην τακτικη. Εγω προσωπικα δεν θυμαμαι την τελευταια φορα που επαιζε ο Χαλπεριν και ηθελα να βγει. Οσο για το οτι δεν παιρνει τριποντα, εγω αυτο το λεω ορθολογισμο.
Ο Ολυμπιακος δεν εχει ουτε ενα συστημα για περιφερειακο σουτ. Αποδειξη οτι δεν μπορεσαμε να εκμεταλλευτουμε τον Γουειφερ. Αρα αν δε βγαινει καλο ελευθερο σουτ, γιατι να το παρει...?

Τεσπα, μη μιλαμε αλλο γι αυτο λες και ειναι ο Μεσσιας. Παντως θα επρεπε να παρει καμποσο απο τον χρονο του Σκουνι.

Γι αποψε, χρειαζεται εξαιρετικο βραδυ απο ολα τα αστερια για να εχουμε ελπιδα. ΑΝ Κλειζα, Μιλος, Τσιλι και Σοφοκλης (ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ,τον αναφερω επειδη μεσα στη ρακετα θα παιχτουν ολα) βρεθουν σε εξαιρετικη βραδια και οι 4 και απο την αρχη, τοτε μπορουμε να ελπιζουμε.

Οσο για τα στατιστικα... Ο Ολυμπιακος δε θα ειχε περασει πρωτος απο τον ομιλο ΠΑΟ, Παρτιζαν, Μαρουσι ουτε θα ειχε κανει 2 διπλα μεσα στη Ρεαλ..... Ολη η σεζον δειχνει Μπαρτσα...


ΥΓ. Διαιτητευει αυτο το μ****πανο ο Μπραζαουσκας... Και με ισπανους για αντιπαλο φοβαμαι μην εχουμε κινηματογραφικη βραδια...
I am going according to plan.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Κατι ακομα: Ο ΜκΚαλεμπ ειναι 25 χρονων, με μονοετες συμβολαιο στην Παρτιζαν κι εμεις θελουμε αμερικανο γκαρντ. Το ιδιο κι ο Μαριτς σε περιπτωση που φυγει κανας χοντρος για ΝΒΑ, η και αφου φευγει ο Γλυνιαδακης.... Ελπιζω να το χουνε σκεφτει και αυτοι που πρεπει....
I am going according to plan.
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by maurh_8uella »

Αυτοί που πρέπει δήλωσαν ότι θα περιορίσουν το μπάτζετ και ότι δεν θα γίνει η σπατάλη των προηγούμενων ετών. Και στην τελική έχουν δίκιο. Τέλος πάντων... είδωμεν τι θα γίνει και με το πρωτάθλημα. Και κάτι ακόμα....

Γιαννάκη, άι μαμήσου...
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Δε χρειαζεται να αυξηθει το μπατζετ ρε....απλα πιο εξυπνη διαχειρηση να γινει... Με ποσα πηρε η Παρτιζαν αυτους που ανεφερα νομιζεις?

ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΦΕΡΤΕ ΕΝΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ. ΠΕΤΑΤΕ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΑΛΕΝΤΟ!

Τωρα τι να πω. Παιξαμε πολυ καλο μπασκετ κατα διαστηματα... Απλα πως να το κανουμε ρε παιδια, η Μπαρτσα ειναι αλλου. Δεν εχω ξαναδει τετοια αμυνα ρακετας. Αψογες αντιδρασεις απο τα γκαρντ - ο Σαδα αποκαλυψη!!!! Και με μια δοση τυχης, οχι οτι τη χρειαζοντουσαν (εννοω τα 2/2 τριποντα του Λορμπεκ - Ε.Λ.Ε.Ο.Σ.). Για να μη λεμε οτι ημασταν σε "κακη μερα" και τετοιες μαλακιες. Ο Ολυμπιακος επαιξε γυρω στο 90-95% του basket που μπορει να παιξει.

Επισης αξιος για βρισιδια ειναι ο Κλειζα για το υφος του, και ο Τσιλντρες που βαρεσε λαμπακι αλα ΝΒΑ και επαιξε μονακι τα τελευταια 3 λεπτα. Δεν ξερω για σας, αλλα για μενα εχει διαφορα αν χαναμε με 14 η με 4. Και χασαμε με 14.

Αν μπορουσα να το δω αντικειμενικα, θα ελεγα οτι ητανε ματσαρα παντως....
I am going according to plan.
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by maurh_8uella »

Ματσάρα δεν ήταν, κατά την γνώμη μου γιατί δεν υπήρχε ανταγωνισμός, παρά μόνο στα 3 πρώτα λεπτά και για κανά τρίλεπτο στην 3 περίοδο που μειώσαμε στους 5 πόντους. Ήταν one-team-show και one-man-show (Ναβάρρο).
Κατ' εμέ ο Ολυμπιακός δεν ήταν για άλλη μια φορά σοβαρός... Δεν μπορεί να δέχεσαι στο πρώτο δεκάλεπτο 30 πόντους!!! Είναι εξωφρενικό... Οπότε πιστεύω ότι ο Ολυμπιακός μπορούσε να είχε παίξει πολύ καλύτερα και σοβαρά, όπως στο ματς του Κυπέλλου.

Η μαλακία με τους προπονητές είναι ότι οι καλοί είναι σε βαρβάτες ομάδες και δύσκολα θα έρθουν. Μεσίνα, Πασκουάλ, Ομπράντοβιτς που είναι οι κορυφαίοι ευρωπαίοι προπονητές δεν έρχονται για κανένα λόγο. Τώρα ο Βουγιόσεβιτς που μου έρχεται στο μυαλό είναι μια λύση, όπως και ο Πιανιτζιάνι της Σιένα. Σκαριόλο είναι στην Κιμκι με μεγάλαιο συμβόλαιο και δεν μου λέει και πολλά. Δεν νομίζω να ξεχνάω κάποιον καλό προπονητή που θα μπορούσε να έρθει. Εφικτές λύσεις λοιπόν Βουγιόσεβιτς και Πιανιτζιάνι, που κατά την γνώμη μου είναι και ένα κλικ πιο κάτω από τους τρεις πρώτους αναφερθέντες...
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Δε νομιζω να τιθεται θεμα Βουγιοσεβιτς. 10 χρονια στην παρτιζαν, τωρα θα φυγει...? Ο δε Πιανιτζανι καλος ειναι, κι εγω τον εχω σκεφτει στο παρελθον, αλλα δεν ειναι και Ο προπονητης. Ειναι κλωνος του Γκερσον, τουλαχιστο αν κρινω απο το παιχνιδι της Σιενα σε σχεση με τη Μακαμπι. Για μενα ειναι αδικαιολογητο το οτι δεν εχουμε αυτη τη στιγμη το Μεσινα τη στιγμη που ημασταν διατεθειμενοι να ριξουμε ΛΕΦΤΑ και ο ανθρωπος εμεινε ελευθερος περσι. Τι στο διαολο, καλες πιπες του κανει του Αγγελοπουλου ο Γιαννακης...?
Αυτον τον καημο με το Μεσινα θα τον εχω μεχρι τον ταφο μου ρε γαμωτο... Παντως, επειγομαστε τοσο που δεν εχουμε την πολυτελεια να κοιταμε γαι τους τοπ. Κανας Μπαρτωκας και ΠΟΛΥΣ μας ειναι. Το θεμα ειναι να καταλαβουν οι προεδροι οτι υπαρχει ***κενο*** στον παγκο!

ΥΓ. Με 18 χασαμε, οχι με 14...

ΥΓ2. Ακου ηττοπαθεια στις δηλωσεις Γιαννακη... " Τα παιδια δουλεψανε πολυ, βελτιωθηκαμε απο περσι, μαθαινουμε απο τα λαθη μας..."....

ΥΓ3. ........
I am going according to plan.
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by maurh_8uella »

Τrist4n wrote:Τι στο διαολο, καλες πιπες του κανει του Αγγελοπουλου ο Γιαννακης...?
lol, πολύ καλό...

Κοίτα όποια αλλαγή είναι να γίνει θα γίνει στο τέλος της χρονιάς και έτσι πρέπει, οπότε το επείγον είναι σχετικό... Άμα σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και πάρου με πρωτάθλημα, τότε τι λέμε??? Πιθανόν να κάνουμε και γαργάρα την ανικανότητα του Γιαννάκη και να του παίρνουμε εμείς τις πίπες. Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι έχουμε πρόεδρο(υς) που νοιάζεται και στα @@ μου όλα τα άλλα... Γίνεται ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ και υπάρχει "αγάπη" προς το σύλλογο. Δεν το βλέπουν ως επιχειρησούλα, πόσα μπαίνουν πόσα βγαίνουν κάθε έτος, σαν κάποιους κάποιους! Πάντως στρώσανε χρυσάφι στα πόδια του Μεσίνα οι Μαδριλένοι... Τεσπά όλοι γινόμαστε μετά Χριστόν προφήτη και δεν είναι σωστό αυτό.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Καθολου μετα χριστον. Ηδη απο τα ματς των ομιλων της α φασης (βλ. ρεζιλικια με Ορλεαν κλπ) και την απωλεια του Γουειφερ ηταν σαφες οτι ο Ολυμπιακος ειναι μια ομαδα που θα βασιζεται σε ενδεχομενες ατομικες εκρηξεις των αστεριων της και ποτε στην ομαδικοτητα και την τακτικη. Οταν δεν παιζει ο Μιλος και ο Λινας, δεν υπαρχει Ολυμπιακος. Και ακομα κι οταν παιζουν, δεν ειναι η ομαδα που μπορει να ειναι.

Ειχα φτασει να ευχομαι να μην παρουμε το Κυπελλο, να χασουμε και τους τρεις στοχους για να μην υπαρχει περιθωριο παραμονης του Γιαννακη... Δεν το θυμηθηκα τωρα...

ΥΓ. Οταν ελεγα επειγον, εννοειται δεν εννοουσα πριν το καλοκαιρι. Αν και.....αν εχεις δει παναθηναικο τον τελευταιο εναμιση μηνα που εμεινε εκτος... Εχουνε ξεκουραστει και...Παναγιτσα μου! Μας βλεπω για sweep.
I am going according to plan.
Post Reply

Return to “Αθλητικά”