Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

Εχεις μπει στο πνευμα :D :D
User avatar
kobologaki
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 50
Joined: Sat May 08, 2010 12:49 pm

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by kobologaki »

Παιδιά ήθελα να σας ρωτήσω από την περασμένη εβδομάδα, αλλά το ξέχασα: Οι Δαπίτες ισχυρίζονται ότι οι ανεξάρτητοι κάνουν όλη αυτή την κίνηση με τις συνελεύσεις, επειδή - όπως λένε - η όλη κίνηση αποσκοπεί στο να κατεβεί κόμμα 'ανεξάρτητων' στις φοιτητικές εκλογές. Έχει καμιά βάση αυτό ή έτσι το λένε για να πορώνουνε τους δικούς τους;
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by ShadowMech »

Καλημερα αγαπητε χρηστη με την μικροβυζη γκομενα!

Τα παιδια που ασχολουμαστε δεν εχουμε κανενα τετοιο στοχο, περα απο το να ανοιξουμε τη σχολη.

Νομιζω οτι ειναι εμφανης απο ολες αυτες τις συζητησεις η ελλειψη εμπιστοσυνης (ισως και απεχθεια) προς τα συλλογικα οργανα που προκυπτουν απο τις φοιτητικες εκλογες. Οποτε το να κατεβουμε σε αυτες θα ηταν εντελως κουφο.

Αυτο δε σημαινει οτι δεν ενδιαφερομαστε για περισσοτερα απο το απλο "ανοιχτη σχολη" απλα οτι δεν πιστευουμε οτι αυτα τα "περισσοτερα" μπορουμε να τα πετυχουμε απο εκει.
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

kobologaki wrote:Παιδιά ήθελα να σας ρωτήσω από την περασμένη εβδομάδα, αλλά το ξέχασα: Οι Δαπίτες ισχυρίζονται ότι οι ανεξάρτητοι κάνουν όλη αυτή την κίνηση με τις συνελεύσεις, επειδή - όπως λένε - η όλη κίνηση αποσκοπεί στο να κατεβεί κόμμα 'ανεξάρτητων' στις φοιτητικές εκλογές. Έχει καμιά βάση αυτό ή έτσι το λένε για να πορώνουνε τους δικούς τους;
H αληθεια ειναι οτι αποσκοπουμε σε κομμα. Ποιες φοιτητικες... Τι νοημα εχουν οι φοιτητικες, τις καταργει ο νομος εκτρωμα. Οι βλεψεις μας ειναι ΠΟΛΥ ανωτερες του φοιτητικου παιχνιδιου που παιζουν οι παραταξεις.
Μαλιστα εγω εχω πιασει την εδρα στο ευρωκοινοβουλιο.

ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΙΑ. ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Διάτανος »

Δεν μου αρέσει , όπως πιστευω δεν αρέσει σε κανένα φοιτητή αυτή τη στιγμή η ιδέα της ''συμπτηγμένης εξεταστικής'' .Είναι δυνατόν να δώσουμε αρχές Οκτώρη 2 εβδομάδων εξεταστική έτσι για να λέμε ότι δώσαμε? wtf? Δεν είναι καλύτερο να έχουμε μια ομαλή έναρξη εξαμήνου/? Ακόμα και τα σ/κ καλύτερη λύση μου ακούγεται από το βάζω νεφτι στον κώλο και δίνω ΄δύο βδομάδες
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

Διάτανος wrote:Δεν μου αρέσει , όπως πιστευω δεν αρέσει σε κανένα φοιτητή αυτή τη στιγμή η ιδέα της ''συμπτηγμένης εξεταστικής'' .Είναι δυνατόν να δώσουμε αρχές Οκτώρη 2 εβδομάδων εξεταστική έτσι για να λέμε ότι δώσαμε? wtf? Δεν είναι καλύτερο να έχουμε μια ομαλή έναρξη εξαμήνου/? Ακόμα και τα σ/κ καλύτερη λύση μου ακούγεται από το βάζω νεφτι στον κώλο και δίνω ΄δύο βδομάδες
Δεν ειπα οτι ειναι ωραιο, ειπα τι ειναι διατεθειμενοι να γινει. ΑΝ γινει επαναληπτικη και καποιοι δε θελουν να δωσουν, ας μην κατεβουν να δωσουν. Αλλα αν δε γινεται αυτο με τα ΣΚ και τη διπλη, πραγματικα δε βλεπω αλλη λυση. Εκτος κι αν συμφωνησουμε να πουμε "τη χασαμε, ας μας γινει μαθημα".
Nameless
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 64
Joined: Sun Aug 28, 2011 6:08 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Nameless »

Ναι η αληθεια ειναι οτι γουσταρουμε να κατεβαινουμε στη σχολη για να μας βριζουν.
Μετα απο αυτες τις Γ.Σ. καταλαβα το εξης: Το ΜΑΚΑΚΑΣ ειναι το πρωτο μου ονομα και μετα το κανονικο. Σκεφτομαι μαλιστα να το χρησιμοποιω ως μεσσαιο ονομα που λενε και οι Αμερικανοι. Μητσος "Μακακας" Μητσαρας.

Μπηκα(με) σε μια φασαρια χωρις να εχω κερδισει τιποτα. Χωρις να εχω κανενα Σαμαρα (ΔΑΠ),Παπαρηγα(ΠΚΣ),Τσιπρα/Γιωργο(ΕΑΑΚ,ΑΡΕΝ,ΠΑΣΠ) στην πλατη μου. Ενω καποιοι ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΗ Γ******* σχολη καποιοι αλλοι ονειρευονται ΚΑΡΙΕΡΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ. Βουλγαρακηδες του ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ.

Και θα βγει ο νεος "Βουλγαρακης" της ΔΑΠ να μου μιλησει για πολιτικη σκοπιμοτητα??? Ειμαι τοσο τσαντισμενος που ειμαι σιγουρος οτι ο ΔΑΠιτης νιωθει το θυμο μου στα αθριτικα του.

Τουλαχιστον ξερουμε ποια θα ειναι η σταση της ΔΑΠαρας στην επομενη Γ.Σ. .
Οσοι θελουν ανοιχτη σχολη ξερουν τι να κανουν. Οσοι θελουν ΔΑΠαρα καν'τε αυτο που σας λεει ο μπαμπακας σας αλλα μη κοροιδευομαστε μεταξυ μας. Ανοιχτη σχολη δε θελετε. Θελετε ΔΑΠαρα.
Οποιος θελει ανοιχτη σχολη ας ΑΦΗΣΕΙ για μια φορα την ΠΑΡΑΤΑΞΙΑΚΗ ΤΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ και ας κατεβει να ψηφισει με τη ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΤΟΥ.
Κανενας ανεξαρτητος φοιτητης δεν επιτεθηκε στη ΔΑΠ στην βασικη του τοποθετηση. ΚΑΝΕΝΑΣ. Και παντα αντιμετωπιζαμε τα παιδια της ΔΑΠ με σεβασμο. Μεχρι το σημειο φυσικα που υπηρχε προκληση. Εκει απαντουσαμε γιατι η ελλειψη λογικης απλα δεν υπαρχει στο ξελιγολιο μας. Δεν ειμαστε ΠΑΡΑΤΑΞΗ.

Για το λογο αυτο το ΠΛΑΙΣΙΟ δεν εμπεριεχει καθαρα ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ αλλα ΣΚΟΠΟ.

Γνωμη μου ειναι η σταση του ανεξαρτητου πλαισιου να συνεχισει να ειναι ανεξαρτητη και παρομοια με τις προηγουμενες φορες. Παντα με ηθικη συνεπεια και σοβαροτητα.
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

HarisSukhoi wrote:Δεν με χαλάει η συμπτηγμένη αλλά μόνο και μόνο γιατί προσωπικά έχω λίγα να δώσω. Δεν νομίζω πως είναι σωστό να χαθούν βελτιώσεις των μαθημάτων του χειμερινού.
Δεν γίνεται να κάνουμε κάτι γι'αυτό?
Μήπως έχει δίκιο ο Διάτανος? Να ξεκινήσουμε ομαλά εξάμηνο και να κατοχυρώσουμε τις βελτιώσεις με συμφωνία για άλλη περίοδο, αν η διπλή είναι αδύνατη?
Ωραια, εγω συμφωνω και πιστευω κι αλλοι. Το θεμα ειναι
α. να ανοιξουμε
β. να προτεινουμε κατι βιωσιμο για ολους (γιατι βλεπεις φτασαμε στο σημειο να γκρινιαζουν οι μεταπτυχιακοι που θα κανουν επιτηρηση ενα τριωρο ενα Σαββατο του χρονου :twisted: :twisted: οχι οτι μας το χρωστουσανε τα παιδια, αλλα καποια στιγμη πρεπει ολοι να αντιληφθουμε τη δυσκολια της καταστασης). Βγαλτε απ εξω ΣΚ και διπλη. Επισης δε γινεται ταυτοχρονα μαθημα και εξεταστικη.

Πειτε μου ρε παιδια. :? :?
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by Kuchiki_Byakuya »

Λίγη αριθμητική: 130+104=234<350. Φτου ρε. Η Συντονιστική δεν διασπά το ΜΑΣ.

Έχω μόλις ένα χρόνο στη Σχολή και δεν ξέρω ακριβώς τι είναι βιώσιμο στη Σχολή μας. Η μοναδική μακροπρόθεσμα βιώσιμη στα μάτια μου είναι να γίνει μαζεμένη διπλή το Φλεβάρη για να φάμε πούτσα και να μην ξανακλείσει η Σχολή.

Εγώ στη νέα κυβέρνηση των ανεξάρτητων θέλω να γίνω υπουργός Παιδείας με υφυπουργούς Αδάμο και Κουκουλοφλώρο. Φαντάσου τι θα γίνεται στα Συνέδρια.

Μερικές δεσμεύσεις μας είναι:
Μισθοί Γερμανίας με παραγωγή Μπαγκλαντές (για τους αριστερούς)
Μισθοί Μπαγκλαντές με παραγωγή Γερμανίας (για τους δεξιούς)
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Ανεξάρτητο Πλαίσιο "ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ"

Post by electron »

Διπλη λεει δε γινεται. Αλλο, αλλο. :P
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”