Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 18/10/2011

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
panos89
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 17
Joined: Sun Jun 13, 2010 6:45 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 18/10/2011

Post by panos89 »

Με τα μαθήματα σήμερα τι άκριβώς θα γίνει;; Ειδικότερα για την περιβαλλοντική, πέφτει ακριβώς σε ώρα που συνήθως έχουμε Γ.Σ στις 15:00 !!
kostikas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 66
Joined: Thu Jul 01, 2010 4:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 18/10/2011

Post by kostikas »

θα δωσουμε κανονικα... εστειλε ενα παιδι mail στον μπεργελε και ειπε οτι το μαθημα θα δοθει κανονικα...
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 18/10/2011

Post by scooby »

παιρνω κ στην γραμματεια για μια παραπανω εξακριβωση αλλα δν μπορω να τους πιασω!εχω παρει 8 φορες ως τωρα!!!αν εμαθε κανεις κατι νεοτερο ας πει,διαφορετικα δινουμε κανονικα ολα τα μαθηματα!
User avatar
trelomhxmhx
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 339
Joined: Wed Feb 03, 2010 3:12 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 18/10/2011

Post by trelomhxmhx »

scooby wrote:παιρνω κ στην γραμματεια για μια παραπανω εξακριβωση αλλα δν μπορω να τους πιασω!εχω παρει 8 φορες ως τωρα!!!!
αυτό θα χει νόημα από τις 11:30 και μετά που ανοίγει η γραμματεία

προφανώς για μένα που δίνω 12:00 δεν βοηθάει
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 18/10/2011

Post by scooby »

trelomhxmhx wrote:
scooby wrote:παιρνω κ στην γραμματεια για μια παραπανω εξακριβωση αλλα δν μπορω να τους πιασω!εχω παρει 8 φορες ως τωρα!!!!
αυτό θα χει νόημα από τις 11:30 και μετά που ανοίγει η γραμματεία

προφανώς για μένα που δίνω 12:00 δεν βοηθάει

η γραμματεια ειναι εκει απλως μετα τις 11.30 ανοιγει κ τις πορτες!
User avatar
boutsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 354
Joined: Mon Mar 22, 2010 7:40 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 18/10/2011

Post by boutsi »

aggelos wrote:Κατα τη γνωμη μου ειναι ολα τα αλλα περι υπογραφων κλπ ειναι φιλολογιες....
Δηλαδη ακομα και αν υπηρχε ενας μαγικος τροπος (βλ. internet) να παρεις την ψηφο ολων των φοιτητων για το αν θελουν να γινει Συνελευση η οχι και η πλειοψηφια (aka φοιλολογοι) αποφασιζε οχι, εσυ πιστευεις οτι παρ'όλα αυτα επειδη κατεχεις την απολυτη αληθεια - γνωστη παθογενεια μεσα στα ελληνικα πανεπιστημια - η Συνελευση πρεπει να γινει. Ε, αυτο ειναι που εγω....ο φιλολογος τοσα χρονια μεσα στο Πολυτεχνειο, δεν το καταλαβαινω.
Last edited by boutsi on Tue Oct 18, 2011 11:02 am, edited 1 time in total.
Wir müssen wissen, wir werden wissen!
User avatar
trelomhxmhx
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 339
Joined: Wed Feb 03, 2010 3:12 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 18/10/2011

Post by trelomhxmhx »

scooby wrote:
trelomhxmhx wrote:
scooby wrote:παιρνω κ στην γραμματεια για μια παραπανω εξακριβωση αλλα δν μπορω να τους πιασω!εχω παρει 8 φορες ως τωρα!!!!
αυτό θα χει νόημα από τις 11:30 και μετά που ανοίγει η γραμματεία

προφανώς για μένα που δίνω 12:00 δεν βοηθάει

η γραμματεια ειναι εκει απλως μετα τις 11.30 ανοιγει κ τις πορτες!
γνωρίζω αλλά σιγά μην σηκώσει τηλέφωνο τέτοια μέρα......
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 18/10/2011

Post by ShadowMech »

@Aggelos

Επειδη ωρες ωρες το κουραζουμε πολυ το θεμα... Ναι μπραβο κλαπ-κλαπ πολυ καλα επαιξε η κασετα, οντως η χωρα γαμιεται αναποδα. ΕΔΩ ΖΟΥΜΕ, ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ.

Και γι αυτο καναμε και 6 εβδομαδες καταληψη, για να αγωνιστουμε(?) για την ανατροπη(?) αυτης της καταστασης. Το ποσο "αγωνιστηκαν" οι περισσοτεροι απ οσους ψηφιζαν καταληψη και το αν κουνησαν τα ποδια τους να κατεβουν σε οτιδηποτε αλλο εκτος απο συνελευσεις δε το θιγω, γιατι θα αρχισω να λεω ονοματα και βλεπω το ban να ερχεται.

Και πριν λιγοτερο 2 εβδομαδες ο συλλογος αποφασισε και μαλιστα με γαμω-το-κερατο-μου απολυτη πλειοψηφια οτι δε συμφωνει με αυτη τη δραση και θελει να γινει η εξεταστικη.

Αν γαμω τις παρωπιδες σας κανετε την πλειοψηφια της σχολης να σας κραζει και να εχει φτασει να λεει "οχι παλι συνελευση" ποιον εξυπηρετειτε? Τον αγωνα(?) ή την λογικη διαιρει και βασιλευε που βολευει τοοοοσο την καθε εξουσια?

Αλλα ας μη βαζω δυσκολους συλλογισμους, ξερω πρεπει να περιοριστουμε στο "εχει απεργια, αρα πρεπει να γινει καταληψη. τελος" ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ!

Και για να πουμε τα πραγματα με το ονομα τους, η συνελευση δε γινεται ουτε για την απεργια, που ειχαμε τοσες πριν και θα εχουμε και ακομα περισσοτερες αργοτερα. Ειναι επειδη τα κομματογαβγαβ βιαζονται να "τους γνωρισουν" τα πρωτοετακια για να ετοιμαζουν σιγα σιγα το φετινο τους ψηφοδελτιο. και οποιος δε το βλεπει αυτο ειναι απλα πολυ, ΠΟΛΥ ρομαντικος.

Οπως και να εχει το θεματακι με τα καμαρια μας, η απαντηση ειναι απλη. Αφου διαφωνουμε με το να γινει συνελευση, δεν παμε. Δε θα εχουν απαρτια.
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
herculas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 115
Joined: Mon Feb 08, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 18/10/2011

Post by herculas »

Εγώ λέω πάντως να πάμε συνέλευση ...





Λέμε καμιά μαλακία να περάσει η ώρα και να χαρούν οι επαναστάτες !
aggelos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 54
Joined: Tue Oct 26, 2010 3:21 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 18/10/2011

Post by aggelos »

boutsi wrote:
aggelos wrote:Κατα τη γνωμη μου ειναι ολα τα αλλα περι υπογραφων κλπ ειναι φιλολογιες....
Δηλαδη ακομα και αν υπηρχε ενας μαγικος τροπος (βλ. internet) να παρεις την ψηφο ολων των φοιτητων για το αν θελουν να γινει Συνελευση η οχι και η πλειοψηφια (aka φοιλολογοι) αποφασιζε οχι, εσυ πιστευεις οτι παρ'όλα αυτα επειδη κατεχεις την απολυτη αληθεια - γνωστη παθογενεια μεσα στα ελληνικα πανεπιστημια - η Συνελευση πρεπει να γινει. Ε, αυτο ειναι που εγω....ο φιλολογος τοσα χρονια μεσα στο Πολυτεχνειο, δεν το καταλαβαινω.
....Βασικα ναι....
Ειναι σα να μου λες οτι, αν ολοι αποφασιζαμε δημοκρατικα οτι εσυ δεν θα πρεπει να ξαναμιλησεις ,ουτε θα πρεπει να εχεις αποψη για τον κοσμο γυρω σου, το σωστο θα ηταν να υπακουσεις....

Δεν γινεται δημοκρατικα να φιμωνεις τη δημοκρατια και να αφαιρεις το λογο

Παντως εγω δεν ειπα οτι κατεχω καμια αληθεια ουτε και το πιστευω
Για αυτο λεω οτι καλο ειναι να συζηταμε και να συμμετεχουμε στη γ.σ.
Βασικα αμα πιστευα οτι εχω κανα αλαθητο ή οτι κατεχω την απολυτη γνωση ουτε που θα σκοτιζομουν να υπαρχει διαλογος, συνελευση, δημοκρατια στο κατω κατω.
Θα ελεγα παιδια ετσι ειναι, σε οσους αρεσει.Οσοι διαφωνουν ειναι εχθροι της αληθειας, αποβλακωμενοι δεν αξιζει καν να εκφερουν γνωμη και θα επεβαλα την αποψη μου.
(οπως προτεινε και ενας συναδελφος,οσο συναδελφος μπορει να ειναι,οταν ειχαμε καταληψη, να μαζευτουν 50 παλικαραδες και να ανοιξουν τη σχολη με τη βια)

@ shadowmech
Επειδη ωρες ωρες το κουραζουμε πολυ το θεμα... Ναι μπραβο κλαπ-κλαπ πολυ καλα επαιξε η κασετα, οντως η χωρα γαμιεται αναποδα. ΕΔΩ ΖΟΥΜΕ, ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ.

Πολυ χαιρομαι που το ξερεις :mrgreen:

Φυσικα ερχεται και το ερωτημα....

Τι κανεις για αυτο?
Αν γαμω τις παρωπιδες σας κανετε την πλειοψηφια της σχολης να σας κραζει και να εχει φτασει να λεει "οχι παλι συνελευση" ποιον εξυπηρετειτε? Τον αγωνα(?) ή την λογικη διαιρει και βασιλευε που βολευει τοοοοσο την καθε εξουσια?
Φιλε μου δεν ειμαστε ολοι διασπαστες.Δεν ειμαστε ολοι του διαιρει και βασιλευε.
Οσο και αν δεν θες να το καταλαβεις εσυ εισαι...
Εσυ και ολοι οσοι αντι να συζητουν για τα προβληματα που υπαρχουν ,αντι να προτεινουν διαφορετικες δρασεις απο την καταληψη που τοσο τους ενοχλει, καθονται και γκρινιαζουν.
Εσυ και οι ομο'ι'δεατες σου προσπαθειτε να εκφυλισετε τη συνελευση ,στο καταληψη-ανοιχτη σχολη και εμποδιζουν το διαλογο με αυτο το εκβιαστικο διλημμα

Εχει μικρη σημασια αλλα λεω να το πω και αυτο

Καλο θα ηταν νομιζω να προσεχεις πως μιλας καθως το να λες οτι επαιξε η κασσετα και να υπαινισσισαι οτι οσοι υποστηριζουν τη γ.σ. ειναι σκυλοι των κομματων ειναι ΒΡΙΣΙΑ και ΧΥΔΑΙΟΤΗΤΑ (ασχετα που εχει γινει ψωμοτυρι απο μερικους)

Αυτα και για επισημανση στους διαχειριστες...
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”