Εγγραφές στο εαρινό εξάμηνο

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
rg1989
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 191
Joined: Mon Mar 01, 2010 11:01 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Παντού και πουθενά...

Re: Εγγραφές στο εαρινό εξάμηνο

Post by rg1989 »

Παίδες μια ερώτηση: Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής των δηλωθέντων μαθημάτων την επόμενη εβδομάδα στη γραμματεία? Γιατί δεν είμαι σίγουρος αν θα ακολουθήσω τις επιλογές μου μέχρι τώρα...
User avatar
boutsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 354
Joined: Mon Mar 22, 2010 7:40 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Εγγραφές στο εαρινό εξάμηνο

Post by boutsi »

gaudi wrote:Πιθανότατα αυτή η αναμονή από πλευράς γραμματείας όσον αφορά τη Δήλωση Μαθημάτων να εξηγείται
από το γεγονός ότι η περίοδος τελειώνει στις 20 του μηνός, οπότε αφήνεται το περιθώριο για όποια αλλαγή επιθυμεί κανείς να κάνει..πιαθανολογώ πάντα..
ναι και στο χειμερινο ετσι εγινε νομιζω
Wir müssen wissen, wir werden wissen!
plato
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 77
Joined: Mon Dec 06, 2010 2:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Εγγραφές στο εαρινό εξάμηνο

Post by plato »

Ειμαι μεγαλο εξαμηνο, τελιοφοιτος. Δεν χρωσταω εαρινο μαθημα. Μονο ενα χρωσταω και μαλιστα χειμερινο το οποιο και εδωσα αλλα δεν βγηκαν ακομη τα αποτελεσματα. Τελειωνω τη διπλωματικη μου και εκανα τη χαζομαρα να μην γραφτω (ειχα μπλεξει με τη δουλεια και ξεχαστηκα). Ξερετε τι γινεται. Αν δεν το περασα το μαθημα θα μπορεσω να το δωσω Σεπτεμβρη? Τη διπλωματικη θα μπορεσω να την παρουσιασω αν το εχω περασει? Να παω στη σχολη να βρω ακρη? Γνωριζει κανεις?
elias130789
Corporal
Corporal
Posts: 11
Joined: Thu Apr 29, 2010 10:28 pm

Re: Καλησπέρα!!!

Post by elias130789 »

ξερεις κανεις τι γινεται αν χασεις την προθεσμια εγγραφης σε εξαμηνο?
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Καλησπέρα!!!

Post by Kitharistas »

elias130789 wrote:ξερεις κανεις τι γινεται αν χασεις την προθεσμια εγγραφης σε εξαμηνο?
online σίγουρα δεν μπορείς να την κάνεις γιατί το σύστημα είναι αυτοματοποιημένο οπότε δεν θα σε "δέχεται" τώρα αν είναι πήγαινε ξέρω 'γω στην γραμματεία πες ότι είχες μια σημαντική υποχρέωση και ήσουν εκτός Αθηνών και λογικά θα σε βοηθήσουν να "παρακάμψεις" το σύστημα.. έτσι κι αλλιώς δεν είσαι τόσο πολύ εκτός περιόδου εγγραφών..
τώρα αν δεν καταφέρεις να γραφτείς απλά δεν θα μπορείς να δώσεις μαθήματα στην εξεταστική καθώς και τα αντίστοιχα μαθήματα στην επαναληπτική, αλλά το εξάμηνο δεν θα μετρήσει στην διάρκεια των σπουδών σου (δηλαδή χρόνο φοίτησης θα έχεις όσο είχες και στο προηγούμενο, χωρίς να προστεθεί το νέο εξάμηνο όταν τελειώσει).
Επίσης αν δεν σε γράψουν στην γραμματεία ίσως μπορείς να συνεννοηθείς με τους καθηγητές ώστε να δώσεις τα μαθήματα και να περάσουν τις βαθμολογίες σου του χρόνου ξέρω 'γω.. δεν ξέρω πόσοι είναι πρόθυμοι να το κάνουν, αλλά πιθανόν μερικοί να είναι
Rock on buddies...
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”