Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by Kitharistas »

Συγκριτικά μωρέ μεταξύ τους λέω για το "μάγκικο εφέ"
dpunis με έφτιαξεεεες!
Rock on buddies...
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by EiRiNaKi »

Πάντως επειδή μάλλον είμαι αρκετά πιο μεγάλη από τους περισσότερους εδώ μέσα ένα έχω να πω...
Προς το παρόν που το πάμε 1-2 μέρες κατάληψεις ας πούμε παλεύεται αλλά όταν παλιά είχαμε να κάνουμε μάθημα σχεδόν 4 μήνες τόσο λιώσιμο δεν υποφέρεται πραγματικά, χαζεύεις!
ChildInTime
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 153
Joined: Tue Mar 02, 2010 11:08 pm

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by ChildInTime »

Kitharistas wrote: Αν είσαι καλός σε αυτό που κάνεις και χωρίς κόμπλεξ θα βρεις δουλειά!!
Τι λες τωρα ; Δηλαδή το περίπου 12 % ανέργων τι είναι κομπλεξαρισμενοι άχρηστοι ; Στους νέους μηχανικούς η ανεργία είναι πανω απο 20% .

Ολα δηλαδή είναι ρόδινα και οι καταλήψεις μας χαλασαν το όνομα στην αγορά ...
Kitharistas wrote: η πρόταση μου "συνάδελφε" είναι να γίνει μια συλλογική κίνηση με την οποία αν δεν συμφωνούν όλοι να συμφωνεί τουλάχιστον η συντριπτική πλειοψηφία..
προς ποιά κατεύθυνση;

υ.γ. σε καμμία περίπτωση δεν συμφωνώ με τις καταλήψεις , ειδικά με τον τρόπο που γίνονται
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by dpunis »

EiRiNaKi wrote:Πάντως επειδή μάλλον είμαι αρκετά πιο μεγάλη από τους περισσότερους εδώ μέσα ένα έχω να πω...
Προς το παρόν που το πάμε 1-2 μέρες κατάληψεις ας πούμε παλεύεται αλλά όταν παλιά είχαμε να κάνουμε μάθημα σχεδόν 4 μήνες τόσο λιώσιμο δεν υποφέρεται πραγματικά, χαζεύεις!
Πλέον υπάρχει και νόμος σχετικά με το πόσες διδακτικές ώρες μπορούν να χαθούν. Το 2008 τις φτάσαμε οριακά και δε χάσαμε το εξάμηνο. Αλλά αν φέτος από 3η βδομάδα κατεβαίνουν πλαίσια για διήμερες, μαύρο φίδι που μας έφαγε.

ΥΓ: Πέρνα μια από δω.. http://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=118&t=440
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by dpunis »

ChildInTime wrote:
Kitharistas wrote: Αν είσαι καλός σε αυτό που κάνεις και χωρίς κόμπλεξ θα βρεις δουλειά!!
Τι λες τωρα ; Δηλαδή το περίπου 12 % ανέργων τι είναι κομπλεξαρισμενοι άχρηστοι ; Στους νέους μηχανικούς η ανεργία είναι πανω απο 20% .

Ολα δηλαδή είναι ρόδινα και οι καταλήψεις μας χαλασαν το όνομα στην αγορά ...
Kitharistas wrote: η πρόταση μου "συνάδελφε" είναι να γίνει μια συλλογική κίνηση με την οποία αν δεν συμφωνούν όλοι να συμφωνεί τουλάχιστον η συντριπτική πλειοψηφία..
προς ποιά κατεύθυνση;

υ.γ. σε καμμία περίπτωση δεν συμφωνώ με τις καταλήψεις , ειδικά με τον τρόπο που γίνονται
Τα προβλήματα είναι πολλά. Αλλά η κατάληψη είναι σαν να παίρνεις ένα όπλο και να ρίχνεις στα πόδια σου, αφού πλέον σημάδι δεν ξέρει κανένας..
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by EiRiNaKi »

ChildInTime wrote: Τι λες τωρα ; Δηλαδή το περίπου 12 % ανέργων τι είναι κομπλεξαρισμενοι άχρηστοι ; Στους νέους μηχανικούς η ανεργία είναι πανω απο 20% .

Ολα δηλαδή είναι ρόδινα και οι καταλήψεις μας χαλασαν το όνομα στην αγορά ...

υ.γ. σε καμμία περίπτωση δεν συμφωνώ με τις καταλήψεις , ειδικά με τον τρόπο που γίνονται
Βασικά μεγάλο ποσοστό των ανέργων, μηχανικών κ γενικά, είναι όντως ΑΧΡΗΣΤΟΙ!!
Επειδή όμως όλα σκατά είναι, ας μην επιβαρύνουμε κ άλλο με καταλήψεις.

από περιέργεια όμως ποιος θα είναι ο καλός τρόπος να γίνονται καταλήψεις? 8 χρόνια τον ψάχνω!!!
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by Kitharistas »

EiRiNaKi wrote:Πάντως επειδή μάλλον είμαι αρκετά πιο μεγάλη από τους περισσότερους εδώ μέσα ένα έχω να πω...
Προς το παρόν που το πάμε 1-2 μέρες κατάληψεις ας πούμε παλεύεται αλλά όταν παλιά είχαμε να κάνουμε μάθημα σχεδόν 4 μήνες τόσο λιώσιμο δεν υποφέρεται πραγματικά, χαζεύεις!
Εγώ κάτι τέτοιο ακούει "ράδιο-αρβύλα" στους διαδρόμους της σχολής και αγχώνομαι :roll:
ChildInTime wrote:
Kitharistas wrote: η πρόταση μου "συνάδελφε" είναι να γίνει μια συλλογική κίνηση με την οποία αν δεν συμφωνούν όλοι να συμφωνεί τουλάχιστον η συντριπτική πλειοψηφία..
προς ποιά κατεύθυνση;
Δεν ξέρω προς ποια κατεύθυνση, αυτοί που το παίζουν επαναστάτες ας κάτσουν να σκεφτούν μία αληθινή λύση.. Γιατί να μην αποφασιστεί μια αποχή από τα μαθήματα? ή μια ομοδική ειρηνική διαμαρτυρία? πολύ ονειροπόλος ε? You may say am a dreamer, but am not the only one ;)
Rock on buddies...
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by EiRiNaKi »

Kitharistas wrote:
EiRiNaKi wrote:Πάντως επειδή μάλλον είμαι αρκετά πιο μεγάλη από τους περισσότερους εδώ μέσα ένα έχω να πω...
Προς το παρόν που το πάμε 1-2 μέρες κατάληψεις ας πούμε παλεύεται αλλά όταν παλιά είχαμε να κάνουμε μάθημα σχεδόν 4 μήνες τόσο λιώσιμο δεν υποφέρεται πραγματικά, χαζεύεις!
Εγώ κάτι τέτοιο ακούει "ράδιο-αρβύλα" στους διαδρόμους της σχολής και αγχώνομαι :roll:
Κοίταξε να δεις...εμένα μόλις σήμερα βγήκε το 64ο στα 64 μαθήματα της Σχολής και το πέρασα οπότε τυπικά δε με πολυ-αφορά αν θα γίνει 1 μέρα κατάληψη ή 1 χρόνος....αλλά το να κάθεσαι δεν παλεύεται, 4 μήνες να μην κάνεις κάτι??? απλά γίνεται μαρμελάδα το μυαλό σου από την αχρηστία και τις 6ωρες γενικές συνελεύσεις....ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΜΟΥ!!!
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by Kitharistas »

EiRiNaKi wrote:εμένα μόλις σήμερα βγήκε το 64ο στα 64 μαθήματα της Σχολής και το πέρασα!
***ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ***
Rock on buddies...
Gb3
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 241
Joined: Sun Jun 06, 2010 9:10 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by Gb3 »

Ας κατεβουμε ρε παιδια να ψηφισουμε να γινει μαθημα, ακομα και αν δεν ειμαστε δαπιτες ή πασπιτες(εγω προσωπικα ουτε να ακουω για τα 2 κομματα δεν θελω)
EiRiNaKi wrote:Μπορώ να σου δώσω απάντηση σοβαρή αλλά βλέπω next top model και το επίπεδό μου είναι λίγο χαμηλό τώρα... :P
μουφα και ο τσακωμος της καγια..τι να πω πια....
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”