Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
xbasher
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 92
Joined: Mon May 03, 2010 7:10 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by xbasher »

ρε παιδια να πω και γω κατι ακυρο αλλα που πραγματικά το εχω απορία. Πάντα τοσο οτι να ναι ήταν η ψηφοφορία? όποιος να ναι μπαινει στο αμφιθεατρο και ψηφιζει ετσι στο ακυρο?Από έτσι να φερει ο καθενας την παρεα και το σοι του για να βγει οτι γουσταρει.Και να μη μιλησω για τα λαθη στις καταμετρησεις λογω αυτου του συστηματος....Ας μαθουμε πρωτα να ψηφιζουμε σωστά και μετά ας αγωνιστουμε για τα υπολοιπα..........
User avatar
nas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 187
Joined: Sat Jan 30, 2010 1:13 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by nas »

Με τους πολιτικούς τι έγινε? θα δώσουν κανονικά εξεταστική και αν ναι, με νέο πρόγραμμα?
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by EiRiNaKi »

Έχει βγει μέχρι στιγμής ένα πρόγραμμα που ξεκινάει από αύριο Παρασκευή 23/09 και αντιστοιχεί τις ημέρες:
29/08 --> 23/09
30/09 --> 26/09
....
μέχρι 02/09 --> 29/09

και λέει θα βγει ανακοίνωση για τα υπόλοιπα...

Εγώ θεωρώ ότι η πρώτη βδομάδα γίνεται κανονικά, χωρίς απώλειες-σύμπτηξη κτλ γιατί ουσιαστικά η πρυτανεία την ακύρωσε και άφησε να ανοίξουν τόσοι γύροι συνελέυσεων. Από εκεί και πέρα νομίζω δε βγαίνει για άλλες 4 κανονικές βδομάδες.
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by ShadowMech »

Α τωρα το θυμηθηκα: Ρωτησα τον βασικο ομιλιτη των εαακ (Ηλια) για το που αναφερεται στο καταστατικο το ολο καθεστως με τα πλαισια αντι ψηφισματων, και ότι το πλαισιο υπερισχυει τωνψηφισματων κλπ. και μου ειπε οτι ΕΙΝΑΙ ΕΘΙΜΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ.

Γαματο? Θυμαμαι παλια μονο ξυλο δε παιξανε με καποια παιδια που θελανε να κατεβασουν ψηφισμα για τους επι πτυχιω (μαλλον σχετικα με διπλωματικες, δε θυμαμαι πια) και τους λεγανε οτι ειναι αντικαταστατικα ολα αυτα. Ειναι αντιθετα με το... εθιμικο καταστατικο του συλλογου... ποσο γαματο...
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by dpunis »

ShadowMech wrote:Α τωρα το θυμηθηκα: Ρωτησα τον βασικο ομιλιτη των εαακ (Ηλια) για το που αναφερεται στο καταστατικο το ολο καθεστως με τα πλαισια αντι ψηφισματων, και ότι το πλαισιο υπερισχυει τωνψηφισματων κλπ. και μου ειπε οτι ΕΙΝΑΙ ΕΘΙΜΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ.

Γαματο? Θυμαμαι παλια μονο ξυλο δε παιξανε με καποια παιδια που θελανε να κατεβασουν ψηφισμα για τους επι πτυχιω (μαλλον σχετικα με διπλωματικες, δε θυμαμαι πια) και τους λεγανε οτι ειναι αντικαταστατικα ολα αυτα. Ειναι αντιθετα με το... εθιμικο καταστατικο του συλλογου... ποσο γαματο...
Χαίρομαι για τη δημοκρατία που έχουμε, και για αυτούς που αγωνίζονται με αυτοθυσία για όλους εμάς τους υπόλοιπους...εθιμικά!
rolandofshire
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 20
Joined: Wed Sep 22, 2010 8:51 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by rolandofshire »

Απ'ότι άκουσα την τρίτη και την τετάρτη δε θα έχει καθόλου μέσα..............
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by Kitharistas »

rolandofshire wrote:Απ'ότι άκουσα την τρίτη και την τετάρτη δε θα έχει καθόλου μέσα..............
ισχύει, μόλις το τσέκαρα..
Rock on buddies...
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by electron »

Οποτε για να κατεβει κοσμος πρεπει να οργανωθουμε...
Δε γινεται να χασουμε αυτη τη ΓΣ . :(


Ξερουμε πολυ καλα οτι και με ελαχιστα ατομα, μπορει "καποιος" να θεωρησει οτι υπαρχει απαρτια και να λαβει αποφαση... Προτιθεμαι να κανω το ταξι :mrgreen:
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by sid »

electron wrote: Προτιθεμαι να κανω το ταξι :mrgreen:
ότι και να κάνεις , κάποιοι πιο οργανωμένοι θα κατέβουν με φορτηγά
την κάτσαμε
αν πάντως επιμείνεις στην ιδέα σου , μην φορέσεις άσπρη μπλούζα και γαλάζιο σορτσάκι
το αστυνομικό δελτίο προειδοποιεί για παράφρονα φοιτητή που τον ηδονίζουν αυτά τα χρώματα
και αυτό θα ήταν αρκούντως ανατριχιαστικό αν δεν υπήρχε και ο lakers4life που παίζει να κατέβει με μπαζούκας και καλάσνικοφ και να κάνει το 030 νέο Columbine

έινγουέι , ο Χάρης Σουκόι μου ανακοίνωσε ότι οργανώνει πιτζάμα πάρτυ την προηγούμενη , ώστε να πάμε όλοι από εκεί κατευθείαν , εγκαίρως και μεθυσμένοι , βρωμώντας ήδη τσιγαρίλα

όποιος είναι μέσα του ας φορέσει τις πυτζάμες του
Last edited by sid on Thu Sep 22, 2011 11:02 pm, edited 1 time in total.
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 27/09/2011

Post by Kitharistas »

HarisSukhoi wrote:
all. koukoulofloros wrote:
έινγουέι , ο Χάρης Σουκόι μου ανακοίνωσε ότι οργανώνει πιτζάμα πάρτυ την προηγούμενη , ώστε να πάμε όλοι από εκεί κατευθείαν , εγκαίρως και μεθυσμένοι , βρωμόντας ήδη τσιγαρίλα

όποιος είναι μέσα του ας φορέσει τις πυτζάμες του
Ελάτε, ελάτε. Αλλά δεν καπνίζουμε σπίτι μου.
ξέρει τι λέει ο all.. θα κάνουμε πρόβα για την ΓΣ
Rock on buddies...
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”