Πέθανε ο Έβερτ

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Πέθανε ο Έβερτ

Post by Enositis »

Kitharistas wrote:
Enositis21 wrote:Σαφώς...και δυστυχώς υπαρχουν πολλοι που λενε "αχ να χαμε μια χουντα" αλλα ξεχνανε οτι αν την ειχαμε κανεις δε θα ειχε το δικαιωμα να πει "αχ να χαμε μια δημοκρατια"
Πόσοι είναι αυτοί που λένε "αχ να 'χαμε χούντα"? εγώ μόνο ηλικιωμένους και καμένους δεξιούς έχω ακούσει να το λένε..
δηλαδή δύο κατηγορίες που δεν είναι να τις παίρνεις στα σοβαρά (κατά την γνώμη μου)
αλλά όλο αυτό παραπέμπει σε άλλο θέμα από τον θάνατο του Έβερτ οπότε αν είναι ας το συζητήσουμε αλλού..
μπες στο τρομακτικο να δεις ποσοι.πολλοι 40αρηδες 50αρηδες...πολοι 20αρηδες χρυσαυγιτες.οι περισσοτεροι οπαδοι του ΛΑΟΣ θα ηθελαν ενα πολιτευμα τυπου μεταξα...δυστυχως βλεπουν τη μια μονο πλευρα του νομισματος...
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: Πέθανε ο Έβερτ

Post by Minus »

Διάτανος wrote:Όσον αφορά τον Μινούς , είναι προφανές ότι έχει κάποια εμπάθεια απέναντι στη νέα δημοκρατία.δικαίωμα του, εγώ προσωπικά δεν έχω κοινά με αυτό το κόμμα αλλά το σέβομαι σα συνιστώσα της δημοκρατίας μας
καμμια εμπαθεια με τη νδ, ειναι σιχαμενοι αλλα αλλο τοσο ειναι και οι συρριζαιοι και ουτω καθε εξης..

πεθανε ο Εβερτ, ε και? και εμενα πεθανε ο παππους μου και πιθανως αυριο μεθαυριο θα χασω και καποιο αλλο ηλικιωμενο συγγενη..

επειδη ηταν ο Εβερτ ξαφνικα θλιψη.. σιγα τον πολιτικο η τον μεγαλο αντρα.. σαν ανθρωπο δημιουργημα του θεου θα πω ο θεος να τον συνχωρεσει και να αναπαυεται

σαν Εβερτ στα αρχιδια μου, καθομαστε ολοι και σχολιαζουμε τον καθε μη πω τι.. ο Καρρ με αντιπροσωπευει λοιπον 100%!
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πέθανε ο Έβερτ

Post by Λakedaimonas »

Minus wrote:
Διάτανος wrote:Όσον αφορά τον Μινούς , είναι προφανές ότι έχει κάποια εμπάθεια απέναντι στη νέα δημοκρατία.δικαίωμα του, εγώ προσωπικά δεν έχω κοινά με αυτό το κόμμα αλλά το σέβομαι σα συνιστώσα της δημοκρατίας μας
καμμια εμπαθεια με τη νδ, ειναι σιχαμενοι αλλα αλλο τοσο ειναι και οι συρριζαιοι και ουτω καθε εξης..

πεθανε ο Εβερτ, ε και? και εμενα πεθανε ο παππους μου και πιθανως αυριο μεθαυριο θα χασω και καποιο αλλο ηλικιωμενο συγγενη..

επειδη ηταν ο Εβερτ ξαφνικα θλιψη.. σιγα τον πολιτικο η τον μεγαλο αντρα.. σαν ανθρωπο δημιουργημα του θεου θα πω ο θεος να τον συνχωρεσει και να αναπαυεται

σαν Εβερτ στα αρχιδια μου, καθομαστε ολοι και σχολιαζουμε τον καθε μη πω τι.. ο Καρρ με αντιπροσωπευει λοιπον 100%!

παιδιά συγχωρέστε τον...κάνει ειλικρινείς προσπάθειες να γίνει ΠΑΣΟΚος! χαΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑχαχαΧΑΧΑΧαχΑχαχΑΧΑ :twisted: :twisted:
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: Πέθανε ο Έβερτ

Post by Minus »

αχαχαχα

παντως και για οποιδηποτε πασοκο, οπως και για αυτον τον Ανδρεα (τον ΑΓΠ), οπως και για τον μιχαλακη τον τζακσον, ο Καρρ με καλυπτει και παλι πληρως! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Πέθανε ο Έβερτ

Post by crouch »

Διάτανος wrote:Δεν σου είπα ότι είσαι υποχρεωμένος να σέβεσαι και τους εγκληματίες όταν πεθαίνουν.Ο συγκεκριμένος ήταν πολιτικό πρόσωπο εκλεγμένο με δημοκρατικές διαδικασίες από το λαό.Ασχέτως αν διαφωνούσες ή τον θεωρούσες οτιδήποτε,οφείλεις τουλάχιστον να μην κάνεις τόσο κακεντρεχή σχόλια. Ο θάνατος ενός ανθρώπου, οποιουδήποτε, είναι ένα δυσάρεστο γεγονός και όχι μία ευκαιρία να πετάξεις ντομάτες όπως λες
Επιτέλους λίγος σεβασμός!Λίγη ανθρωπιά!χαχαχαχα
Ας τον σεβαστούμε αν και πολιτικός, θα μπορούσε να ήταν...εγκληματίας!! :shock:
User avatar
anticapitalist
Captain
Captain
Posts: 104
Joined: Wed Oct 27, 2010 1:26 am
Σχολή: Πολιτικός
Gender: Male

Re: Πέθανε ο Έβερτ

Post by anticapitalist »

φιλε διατανε, θα μου ήταν κυριολεκτικά δύσκολο να βάλω σκοπό της ζωής μου την αντιπαράθεση με κάποιον που δε γνωρίζω προσωπικά και μάλιστα σε ένα εικονικό περιβάλλον. επειδη γενικά ανοιγεις ωραία θέματα, να αντέχεις το διάλογο και τελοσπαντων ξαναδιαβασε τι γραφω. συμφωνω μαζι σου πως οι νεκροι πρεπει να εχουν το σεβασμο μας και εντέλει να μην δινεται τοση βαρύτητα στα παραπτωματα τους, όση τους διναμε οσο ηταν εν ζωη.

αλλα απο αυτο, μεχρι να βλεπω ποστ που να λεει "πωπω τι τρομερος που ηταν ο εβερτ και τι φοβερο έργο έκανε στο δήμο και το δημοτικο ραδιοφωνο" υπαρχει μια άβυσσος. άλλο πραγμα να μη δίνω σημασία στα στραβά, άλλο να τα ανάγουμε σε προτερήματα. βλέπεις η συγχωρεμένη η μητερα μου δουλεψε στο δημο της αθηνας επι 33 χρονια. αυτα που γινανε επι εβερτ, θα φριξετε και μονο αν τα ακουσετε. και το δημοτικο ραδιοφωνο ηταν μια απλη προσπαθεια προκειμενου να δυναμωσει τη φωνη της ΝΔ ο εβερτ, καθως τοτε ολα τα υπολοιπα ηταν κρατικα και ελεγχομενα απο την εκαστοτε κυβερνηση (την εποχη που μιλαμε ηταν το πασοκ).
«Το μεγαλύτερο επίτευγμα είναι το να είσαι ο εαυτός σου μέσα σ' έναν κόσμο που προσπαθεί διαρκώς να σε κάνει κάτι άλλο».

Ralph Waldo Emerson
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Πέθανε ο Έβερτ

Post by Διάτανος »

εγώ δεν είπα τι καλός και άγιος ήταν ο έβερτ, ούτε το αντίθετο. απλώς παρέθεσα σαν είδηση το θάνατο του.
Και αποτελεί είδηση ο θάνατος ενός πολιτικού προσώπου,τουλάχιστον για εμένα.Τώρα το μόνο παραπάνω που είπα είναι ότι δεν πρέπει να βρίζουμε τον έβερτ και τον κάθε έβερτ μετά θάνατον.
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”