Υπολογισμός βαθμολογίας

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Υπολογισμός βαθμολογίας

Post by Trist4n »

Ναι ρε, μην αγχωνεσαι. Απλα επισημαινω τη διαφορα στη μεθοδο. Τα νουμερα ειναι σχεδον ολοιδια.
I am going according to plan.
User avatar
voulgarisk
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 358
Joined: Sun Jun 13, 2010 4:36 pm

Re: Υπολογισμός βαθμολογίας

Post by voulgarisk »

παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με τις ροες(δεν ξερω αν υπαρχει αντιστοιχο thread,αν ειναι ας μετακινηθει εκει η ερωτηση μου).οι ροες απ'οτι ειδα ξεκινουν απο το 7ο εξαμηνο και διαρκουν μεχρι το 9ο.μπορεις σε καθε εξαμηνο να παρεις διαφορετικη ροη δηλαδη συνολικα 3 ροες ή απο τη στιγμη που διαλεξεις μια στο 7ο την ακολουθεις μεχρι τελους?
Fuck this world,i'll make my own
User avatar
Alex
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Thu Apr 15, 2010 7:30 pm

Re: Υπολογισμός βαθμολογίας

Post by Alex »

Stayrros46 wrote:Είχα υπολογίσει για μένα το μέσο όρο όλων των μαθημάτων (όχι μέσο όρο των μέσων όρων κάθε εξαμήνου) κ έβγαλα ακριβώς τον ίδιο μέσο όρο με αυτόν που έβγαλε η γραμματεία.
Και εγω το ίδιο

Trist4n η διαφορά είναι ότι το 1ο και 2ο εξάμηνο έχουν 8 μαθηματα ενω τα άλλα 7 και ότι στρογγυλοποιουν το μέσω όρο του κάθε εξαμήνου?

Ο βαθμός βγαίνει με ακρίβεια 2 δεκαδικών

Τα Αγγλικά του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου εξαμήνου από όσο ξέρω μετράνε σαν ένα μάθημα (βγαίνει μέσος όρος)
Αν έχεις πάρει απαλλαγη μετράει μόνο ο βαθμός του 4ου εξαμήνου
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Υπολογισμός βαθμολογίας

Post by Trist4n »

Alex wrote:
Stayrros46 wrote:Είχα υπολογίσει για μένα το μέσο όρο όλων των μαθημάτων (όχι μέσο όρο των μέσων όρων κάθε εξαμήνου) κ έβγαλα ακριβώς τον ίδιο μέσο όρο με αυτόν που έβγαλε η γραμματεία.
Και εγω το ίδιο

Trist4n η διαφορά είναι ότι το 1ο και 2ο εξάμηνο έχουν 8 μαθηματα ενω τα άλλα 7 και ότι στρογγυλοποιουν το μέσω όρο του κάθε εξαμήνου?

Ο βαθμός βγαίνει με ακρίβεια 2 δεκαδικών

Τα Αγγλικά του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου εξαμήνου από όσο ξέρω μετράνε σαν ένα μάθημα (βγαίνει μέσος όρος)
Αν έχεις πάρει απαλλαγη μετράει μόνο ο βαθμός του 4ου εξαμήνου
Και το εβγαλες με το δικο μου τροπο και βγαινει λαθος? Παιδια, ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να βγαλετε και με τους 2 τροπους το ιδιο νουμερο.

Σωστα για τα αγγλικα.
I am going according to plan.
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Υπολογισμός βαθμολογίας

Post by Spyrοs »

voulgarisk wrote:παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με τις ροες(δεν ξερω αν υπαρχει αντιστοιχο thread,αν ειναι ας μετακινηθει εκει η ερωτηση μου).οι ροες απ'οτι ειδα ξεκινουν απο το 7ο εξαμηνο και διαρκουν μεχρι το 9ο.μπορεις σε καθε εξαμηνο να παρεις διαφορετικη ροη δηλαδη συνολικα 3 ροες ή απο τη στιγμη που διαλεξεις μια στο 7ο την ακολουθεις μεχρι τελους?
Διαλέγεις μια και για τα 3 εξάμηνα. Αν αλλάξεις ενδιάμεσα (θέλει έγκριση από καθηγητές κλπ) φτου κι απ την αρχή.
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Υπολογισμός βαθμολογίας

Post by lakers4life24 »

ρε παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι λιγο οφτοπικ. πηγαινω στα στοιχεια σπουδαστη (1ο ετης ειμαι)
και στα μαθηματα του πρωτου εξαμηνου δεν εχει βαθμο, μηπως δεν εχουν περαστει ακομα στα αρχεια της γραμματειας?
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Υπολογισμός βαθμολογίας

Post by Sopas »

lakers4life24 wrote:ρε παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι λιγο οφτοπικ. πηγαινω στα στοιχεια σπουδαστη (1ο ετης ειμαι)
και στα μαθηματα του πρωτου εξαμηνου δεν εχει βαθμο, μηπως δεν εχουν περαστει ακομα στα αρχεια της γραμματειας?
πιθανότατα
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
spirosnikolako
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 26
Joined: Wed Jun 08, 2011 6:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Υπολογισμός βαθμολογίας

Post by spirosnikolako »

αν ημουν στην θεση του δεν θα ασχολουμουν μαζι μας...... εγω ειμαι 3 ετος και εχω περασει 21 μαθηματα και το τελευταιο που κοιταζω ειναι πως βγαινει ο μεσος ορος μας!!!! πως να μαζεψω τον πρωτο χρονο που δεν εκανα τιποτα κοιταζω αλλα καποια στιγμη ελπιζω να χρειαστει να βρω τον μεσο ορο μου και εγω σαν καλο παιδι που ειμαι. παντως ευχαριστουμε για τις υποδειξεις!
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Υπολογισμός βαθμολογίας

Post by lakers4life24 »

ακουσα προσφατα οτι στο πτυχιο θα αναγραφεται ξεχωριστα για καθε μάθημα με ποια προσπαθεια το περασες κ τ βαθμους ειχες πριν το περασεις κτλ. ισχυει κατι τετοιο(λιγο μπαρουφα μου φαινεται) :?:
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Υπολογισμός βαθμολογίας

Post by Kitharistas »

τότε θα είναι πτυχίο σε διαστάσεις αφίσας :P
Rock on buddies...
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”