Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by sid »

Adamaklas wrote:Κοιτα, ο πρυτανης ειπε το και το. Εξεταστικη θα γινει, τοτε και τοτε.
Αν δεν την κανουν οπως λες οι καθηγητες. Τοτε οι ''καταληψακιδες'' θα εχουν δικιο.
Και εσυ θα εχεις δικιο.

Και τοτε θα δεις τι θα γινει, και τι θα κανεις ακομα και εσυ, Οταν αυτοι που θες να σου κανουν μαθημα, και παρθηκε δημοκρατικη αποφαση για αυτο δεν θα σου κανουν.

σου ξεφεύγει κάτι
δεν υπάρχει καμιά δημοκρατία στο να κλείνει η σχολή
το θέλει η πλειοψηφία
και ;
άμα η πλειοψηφία ψηφίσει κάτι αντι-δημοκρατικό δεν σημαίνει ότι επειδή το ψήφισε μια κάποια πλειοψηφία γίνεται και δημοκρατικό
λυπάμαι
αξίζει για κάποια θέματα , να το προσπεράσεις αυτό ;
πιθανόν
αλλά μην ξεγελιέσαι κάνοντας την παραπάνω συνεπαγωγή


(http://www.youtube.com/watch?v=7Ar9LCIkqOI)
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
Djpanos-4
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Tue Jun 15, 2010 1:56 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by Djpanos-4 »

Για καθιστε ρε παιδια γιατι θα τρελαθουμε...

απο τη στιγμη που οι καθηγητες το πιθανοτερο ειναι να μην πληρωθουν για τις υπερωριες που θα κανουν Σ/Κ και διακοπες Χριστουγεννων γιατι να το δεχτουν κατι τετοιο???σου χρωστανε κατι???
Επισης αφου η ανακοινωση της συγκλητου αναφερει χαρακτηριστικα οτι οποιαδηποτε αποφαση συλλογικου οργανου της εκαστοτε σχολης υπερισχυει της δικης της ποιος θα αναγκασει τους καθηγητες να κανουν τις εξετασεις αυτες αν το συλλογικο τους οργανο αποφασισει να μην τις κανει???
και τελευταιο και κυριοτερο ποιος μου εξασφαλιζει εμενα οτι οι καταληψεις θα τελειωσουν μεχρι τα Χριστουγεννα για να γινει αυτη η εξεταστικη???Εξαλλου ακουσα απο τη συντονιστικη στη συνελευση οτι η καταληψη θα συνεχιστει μεχρι να αποσυρθει ο νομος...
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by Kitharistas »

οι καθηγητές δέχτηκαν να δουλέψουν εθελοντικά Σ/Κ και αργίες..
Rock on buddies...
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by electron »

Adamaklas wrote:Κοιτα, ο πρυτανης ειπε το και το. Εξεταστικη θα γινει, τοτε και τοτε.
Αν δεν την κανουν οπως λες οι καθηγητες. Τοτε οι ''καταληψακιδες'' θα εχουν δικιο.
Και εσυ θα εχεις δικιο.

Και τοτε θα δεις τι θα γινει, και τι θα κανεις ακομα και εσυ, Οταν αυτοι που θες να σου κανουν μαθημα, και παρθηκε δημοκρατικη αποφαση για αυτο δεν θα σου κανουν.

Οπα, οπα, οπα. Μισο λεπτο. Δεν ειπε κανεις οτι δε θα κανουν μαθημα. Ειπα οτι δεν ξερω κατα ποσο θα ερθουν σαββατοκυριακα στη σχολη να εξετασουν εσενα κι εμενα και αλλους 1600, επειδη την περιοδο που ειχε οριστει να γινει αυτο, με "δημοκρατικες διαδικασιες", οπως αυτες οριζονται απο παραταξεις και λοιπους, η σχολη εμενε κλειστη.
Αλλο το ενα αλλο το αλλο.
Djpanos-4
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Tue Jun 15, 2010 1:56 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by Djpanos-4 »

υπαρχει καποια επισημη αποφαση των μελων ΔΕΠ της σχολης μας η ολου του πολυτεχνειου που το αναφερει αυτο κιθαριστα???

η αποφαση της συγκλητου δεν αναφερει κατι...
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by Kitharistas »

μου είπαν πως έτσι ακούστηκε χθες στην σύγκλητο..
Rock on buddies...
Djpanos-4
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Tue Jun 15, 2010 1:56 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by Djpanos-4 »

αρα το συμπερασμα οτι θα γινει σιγουρα η επαναληπτικη αληθεια απο που προκυπτει αφου ουτε η αποφαση της συγκλητου δεν ειναι δεσμευτικη για καθε σχολη (επαναλαμβανω το αναφερει ρητα στη παραγραφο 4 της αποφασης της συγκλητου)???
electron
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 240
Joined: Fri Jan 22, 2010 5:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by electron »

Kitharistas wrote:μου είπαν πως έτσι ακούστηκε χθες στην σύγκλητο..
Οι αποφασεις αυτες παιρνονται αφου ανοιξει η σχολη, γιαιτ προφανως δε γινεται να διεξαχθει εξεταστικη για ολους μας, δηλαδη με πληθος αιθουσων εξετασης, με τη σχολη να τελει υπο καταληψη.
Αν ανοιξουμε, θα το κουβεντιασουνε και θα βγει τοτε σχετικη ανακοινωση...
Nad
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 65
Joined: Wed Nov 24, 2010 5:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by Nad »

nikolas87 wrote:ρε τα παιδια δεν φταινε εχουν υποστει πληση εγγεφαλου. παμε να σπασομε το υπυργειο να το καταλαβομε και την αννουλα μαζι κ εγω μαζι σας.
δλδ με τη καταληψη υδρωσε το αυτι της αννουλας. παρακρατος ειναι οι καταληψακιδες γιατι μονο εμας ζημιωνουνε αλλααααααααα υπο την ΑΝΟΧΗ μας . ΕΓΩ θελω να βγει ενας και να μου πει τι κερδισαν με αυτο το μεσο αντιδρασης και θα του βγαλω το καπελο. δλδ με τη καταληψη τι εμποδιζει τη διαμαντο να εφαρμοσει το νομο ας μου πει καποιος. εμεις χανουμε ξυπνατεεεεεεεεεεεε


Η καταληψη δεν αποτελει απο μονη της συνταγη επιτυχιας για την ανατροπη ενος νομου,αλλα γινεται για να διακοπτεται η "κανονικη" λειτουργια της σχολης ετσι ωστε να μπορουν να μαζευονται στην σχολη οι φοιτητες και να αποφασιζουν δρασεις και ενεργειες με τις οποιες θα επιτευχθει ο στοχος.(Δρασεις π.χ. σαν αυτες που αναφερει και που γινονται πιο πανω ο dragonx)

Για αυτο που λες π.χ.,να παμε να σπασουμε και να καταλαβουμε το υπουργειο και εγω μεσα.Να σε ρωτησω ομως κατι;; Μπορει να αποφασιστει ενω ολα κυλανε κανονικα μεσα στην σχολη;;;Εγω το βλεπω λιγο δυσκολο.Πρεπει να προηγηθει συζητηση,ενδεχομενως να χρειαζεται να συντονιστουμε με φοιτητες απο αλλες σχολες,χρειαζεται να κοινοποιησουμε στην κοινωνια απο τα μεσα τι ακριβως ειναι αυτος ο νομος και γιατι ζηταμε να καταργηθει κλπ.Γινεται να χρειαζεται να τα κανεις τοσα πραγματα και συγχρονως να πρεπει να διαβαζεις για την εξεταστικη;;;

Ο νομος επισης αυτην την στιγμη πραγματι δεν εφαρμοζεται αφου δεν λειτουργει ομαλα η σχολη λογω καταληψης.

Και μου φαινεται η καταληψη δεν γινεται υπο την ανοχη κανενος καθως ψηφιστηκε στην Γενικη Συνελευση.
Μία από τις χειρότερες αιτίες εχθρότητας είναι η λύσσα και η ποταπή επιθυμία να δεις να υποκύπτει αυτός που τολμάει να αντιστέκεται σε αυτό που σε συνθλίβει. Albert Camus.
Djpanos-4
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Tue Jun 15, 2010 1:56 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Πέμπτη 29/09/2011

Post by Djpanos-4 »

αληθεια Nad να σε ρωτησω κατι???

γιατι λες οτι δεν λειτουργει ομαλα η σχολη οταν ενω γινεται καταληψη οι ιδιοι που τη προτειναν υπερηφανευονται οτι εξασφαλισαν να γινει πτυχιακη εξεταστικη???

αληθεια σε ολη την ιστορια του αριστερου κινηματος εχεις δει ποτε να κερδιζεται αγωνες χωρις θυσιες ή να νοουνται αγωνες χωρις απωλειες???

γιατι εμενα μετα τη ανακοινωση της συγκλητου για τις εξεταστικες μετα και απο τη προταση της συντονιστικης με κατι τετοιο μου μοιαζει!!!
με αγωνα χωρις απωλειες!!!

πραγματικα θα παραδεχομουν τη συντονιστικη αν στις προηγουμενες συνελευσεις η στην αυριανη πει στους συναδελφους οτι εμεις θα κανουμε πραγματικη καταληψη και δεν μας ενδιαφερουν ουτε εξεταστικες ουτε τιποτα...ο αγωνας μας προεχει ολα τα υπολοιπα μας ειναι αδιαφορα!!!

τοτε ναι...τοτε θα ειναι καταληψη...το τε θα υπαρξουν απωλειες!!!
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”