Aθλητικά & τρέλα!!

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by kobe24 »

Γιατι το λες αυτο ειναι 36 χρονων και δεν μπορει πλεον να βγαλει τοσα πολλα παιχνιδια στο ΝΒΑ και ασε που υπαρχουν μερικες ομαδες που για κανα 2 χρονακια θα μπορουσαν να του δωσουν πολλα λεφτα!!!
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Trist4n »

Oxi, de nomizw na erthei kata dw o Allen. Mia fora ston olumpiako den tha ton ithela. De tha ekane mia apentanti stis edw amunes.

Oxi, persi irthe o Kelati, anti autou kleistike o Wafer. Den xerw kata poso ontws ton brikan traumatia i brikan profasi na ton dioxoun gia na paroun allon, alla pithanotata tha to metaniwsoume. Afou efuge apo emas, ton piran oi Lakers dokimastika, ton afisan kai ton ekleise i Valencia gia ena xrono, opou eskise. Fetos menei eleftheros, kai ton kaloblepei i Barca.

Exairetikos souter kai foberos amuntikos. Oti prepei gia to thrulo. Oxi tipota allo, na stamatisei na postarei ki o Diamantidis :mrgreen:
I am going according to plan.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by TiGinetai »

ρε ρελαξ. Το μόνο που πρέπει να γίνεται από εδώ και πέρα είναι να οργανώνονται οι τελικοί σε άλλη χώρα. Π.χ αυστραλία, Αμερική, Γερμανία που υπάρχουν και ομογενείς και θα είναι τίγκα τα γήπεδα, και μπάσκετ σοβαρό θα βλέπουμε και όλα μια χαρά θα είναι. Όπως κάνουν και οι Ιταλοί για άλλους λόγους(διαφήμισης..) στον τελικό κυπέλλου(αν δεν κάνω λάθος).
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by kobe24 »

Ειλικρινα θελω να μαθω ποιος κανει τον σχεδιασμο στον ολυμπιακο!!!! Παντως θυμομουν οτι δεν το κλεισατε γιατι ηταν τραυματιας αλλα ουσιαστικα θελατε ονομα απο ΝΒΑ και νομιζα οτι ηταν ο τσιλι αλλα ειχα ξεχασει αυτον τον μεγαλο παικταρα που λεγεται wafer!!!!! Οποτε μην αναρωτιεσαι τι εγινε κλεισατε τον ασσο του ΝΒΑ και διωξατε καποιον πολυ πιο πολυτιμο!!!! Κοιτα σε καποια ομαδα με συστημα και μαθημενη να παιζει με την περιφερεια της ο αλλεν θα ταιριαζε αφου εχει σουτ που σκοτωνει!!!Βεβαια υπαρχουν πολλες προυποθεσεις και μαλλον δυσκολες για να εκπληρωθουν οπως να παιζει αμυνα και να δινει και καμια πασα και να μην το παιζει βεντετα και αλλα τετοια....
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by maurh_8uella »

Εγώ πάντως θα έδινα και το αριστερό μου @ για να έρθει ο Άλλεν και ο κάθε Άλλεν (ήτοι φτασμένος παίκτης του NBA) στον Ολυμπιακό. Καλά για Λεμπρόν ή Κόμπι έπαιρνα και μια πίπα από τους Αγγελόπουλους! Πάντως τους παραδέχομαι σαν προέδρους και τους βγάζω το καπέλο. Σε σχέση με τον Ολυμπιακό προ πενταετίας εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by vAs »

Χτες όπως έβλεπα το ματς ένας φίλος πέταξε κάτι, ότι λέει από του χρόνου θα αλλάξουν οι κανονισμοί στο ελληνικό μπάσκετ, μεγαλώνει η απόσταση του τριπόντου, του ύψους της μπασκέτας και τα σχετικά :shock: :shock: . Ισχύει κάτι τέτοιο? Δεν έχω ιδέα :?: :?:
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by maurh_8uella »

Εγώ ξέρω ότι το τρίποντο θα πάει από τα 6.25 στα 6.75. Τώρα για κάτι αλλο δεν έχω ακούσει. Βάλανε φέτος και το ημικύκλιο όπου δεν μπορεί να χρεωθεί επιθετικό φάουλ. Γενικά υπάρχει μια σύγκλιση τψν ευρωπαϊκών κανόνων με αυτούς του NBA. Απλά θα γίνει σε βάθος χρόνου.
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by kobe24 »

Το τριποντο θα γινει 6.75 μεχρι και την γωνια 45 μοιρων, εννοω οτι στα πλαγια θα παραμεινει 6.25 ( αν δεν κανω λαθος ) η ρακετα θα γινει ορθογωνια το ημικυκλιο μεσα στην ρακετα για να μην δινονται επιθετικα θα ισχυσει κανονικα απο την νεα περιοδο και θα υπαρξει αλλαγη στις ανανεωσεις των 24 δευτερολεπτων. Νομιζω οτι αν σφυριχτει φαουλ κατω απο τα 14 δευτερα τοτε δεν θα γινεται ανανεωση αλλα ο χρονος θα ανανεωνεται στα 14 δευτερα.
Υ.Γ Ολα αυτα θα ισχυουν κανονικα σε ολα τα πρωταθληματα απο Α1 μεχρι δ εσκα!!!!
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by vAs »

Ωραίος! Σιγά σιγά γινόμαστε ΝΒΑ!! Τςςςς! Μένει όταν πηγαίνουμε στο γήπεδο, να φωνάζουμε ρυθμικά, DE-FENSE!
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Aθλητικά & τρέλα!!

Post by Doublecore »

μεχρι να γινουμε ΝΒΑ θα χρειαστει πολυ παραπανω απο μερικους σουπερ σταρ του μπασκετ και να παει το τριποντο πιο μακρια...
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
Post Reply

Return to “Αθλητικά”