ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

Ενωσίτη άστο ρε φίλε εκτίθεσαι...με αυτά που λες και υποστηρίζεις.
Στο κύπελλο εγώ δε θα κρυφτώ πίσω από το δάκτυλο μου. Προκρίθηκες. Τέλος, στο 97 και βάλε δεν με νοιάζει. Δεν θα σκάσω για μισό λεπτό παραπάνω, αυτό είναι γεγονός πια. Όπως γεγονός είναι ότι και στα δύο ματς ο Παναθηναικός σε έσβησε από το γήπεδο και απλά ήσουν τυχερός όσο δεν πάει. Συμφωνείς; Στο μόνο ματς που ήσουν καλύτερος ήταν σ αυτό του πρώτου γύρου, στα υπόλοιπα τρία δεν εμφανίστηκες στο γήπεδο
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by master »

exhumer323 wrote:
Enositis21 wrote:ΩΡΑΙΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ

Αυτα τα λεει ενας ολυμπιακακιας η ενας ''Enositis''? Ακούω καλά?
Ο κόσμος του παναθηναικου στηριζει μια χαρα την ομάδα ,αν σκεφτείς οτι δεν του δίνει παντα τις αντιστοιχες χαρές!
Απο την αλλη ο Ολυμπιακός και οι φιλαθλοι του χαιρονται με ψευτοπρωταθληματα και ειναι ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ αλητες του κερατα και το παραδεχονται αυτο και οι ιδιοι οι (σοβαροι και αντικειμενικοι) ολυμπιακοι!
Νομιζω λοιπον πως πρεπει να αναθεωρησεις την σκεψη σου!

Λες ότι όλοι οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού είναι αλήτες του κερατά και μετά ζητάς από τον ενοσίτι να αναθεωρήσει την άποψη του. Εσύ υποδειγματικέ φίλαθλε άραξε λίγο και ξανασκέψου.

(Στη πρώτη φάση στο ΟΑΚΑ που είχατε νικήσει με 2-1. Στο ημίχρονο χάνατε με 0-1. Αν ησουν εκεί και άκουγες τι κράξιμο τρώγανε λέτο προπονητής καραγκούνης και λοιποί θα νόμιζες ότι οι γηπεδούχοι είναι γαύροι. Και όταν ο Παναθηναικός νίκησε το παιχνίδι ξαφνικά όλοι έγιναν παικταράδες, πανάθα σε έχω πάντα στην καρδιά κέτσι, αυτή είναι η ομαδάρα μας. Τουλάχιστον οι αεκτζήδες μια ζωή πηγαίναν στο γήπεδο και ας ξέραν ότι η ομάδα θα παίξει χάλια.)
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by who »

exhumer323 wrote:ειναι ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ αλητες του κερατα
Γουστάρω όταν κάποιος εκφράζει άποψη χωρίς να γενικεύει. Πραγματικά. :P
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Enositis »

exhumer323 wrote:
Enositis21 wrote:ΩΡΑΙΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ

Αυτα τα λεει ενας ολυμπιακακιας η ενας ''Enositis''? Ακούω καλά?
Ο κόσμος του παναθηναικου στηριζει μια χαρα την ομάδα ,αν σκεφτείς οτι δεν του δίνει παντα τις αντιστοιχες χαρές!
Απο την αλλη ο Ολυμπιακός και οι φιλαθλοι του χαιρονται με ψευτοπρωταθληματα και ειναι ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ αλητες του κερατα και το παραδεχονται αυτο και οι ιδιοι οι (σοβαροι και αντικειμενικοι) ολυμπιακοι!
Νομιζω λοιπον πως πρεπει να αναθεωρησεις την σκεψη σου!

μα ποτε ειπα οτι του ολυμπιακου ήταν σωστη;
δες την τελευταια χρονια του βαρδινογιαννη που εισασταν 4-5.000 μεσα στη λεωφορο.δε λεω οτι εχω top attendance αλλα ειμαι σταθερος γυρω στους 15.000 ακομα κι οταν η ομαδα μου εχανε 0-4 Ολυμπιακο Βολου.Εγω ποτε δεν την παρατησα.και στο λεω εγω που απο 6η δημοτικου εγω διαρκειας.

Sopas wrote:Ενωσίτη άστο ρε φίλε εκτίθεσαι...με αυτά που λες και υποστηρίζεις.
Στο κύπελλο εγώ δε θα κρυφτώ πίσω από το δάκτυλο μου. Προκρίθηκες. Τέλος, στο 97 και βάλε δεν με νοιάζει. Δεν θα σκάσω για μισό λεπτό παραπάνω, αυτό είναι γεγονός πια. Όπως γεγονός είναι ότι και στα δύο ματς ο Παναθηναικός σε έσβησε από το γήπεδο και απλά ήσουν τυχερός όσο δεν πάει. Συμφωνείς; Στο μόνο ματς που ήσουν καλύτερος ήταν σ αυτό του πρώτου γύρου, στα υπόλοιπα τρία δεν εμφανίστηκες στο γήπεδο
μεσα στο γηπεσο σου ΣΕ ΕΣΒΗΣΑ.οπως και εσυ με εσβησες μεσα στο δικο μου.εκανα 4 φασεις εβαλα 2 γκολ.εσυ τι εκανες;
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

δεν έσβησες τίποτα...έβαλες δύο γκολ με μπιλιάρδο ενώ μέχρι πιο πριν δεν υπήρξες στο χάρτη...
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

Το ότι, ας μην το πω μέσο επίπεδο νοημοσύνης, ας μην το πω το μέσο επίπεδο γενικά, ας το θέσω κομψά: οι λιγότερο "συνηδειτοποιημένοι" οπαδοί ελληνικών ομάδων είναι πρώτα του γαύρου και μετά του ΠΑΟΚ είναι κοινό μυστικό. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που να το αμφισβητεί. Τώρα ζώα υπάρχουν παντού. Νομίζω ο φίλος αυτό ήθελε να πει. Αν και όντως το είπε λίγο άστοχα.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by misfit »

exhumer323 wrote: Από την αλλη ο Ολυμπιακός και οι φιλαθλοι του χαιρονται με ψευτοπρωταθληματα και ειναι ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ αλητες του κερατα και το παραδεχονται αυτο και οι ιδιοι οι (σοβαροι και αντικειμενικοι) ολυμπιακοι!
Με τους χαρακτηρισμούς που κάνεις προκαλείς και το καταλαβαίνεις.... :roll:
(στο λέω όσο πιο ευγενικά μπορώ,φόρουμ είναι)
Ξέχωρα από αυτό..τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ΕΣΥ είσαι ανώτερος???
Γιατί εγώ βλέπω παντού τα ίδια!Και από πλευράς κόσμου,διοικήσεων,δημοσιογράφων κτλ...
Μπορεί ακόμα να μην το διακρίνεις,επειδή είσαι εν θερμώ κιόλας,αλλά κάποτε θα το καταλάβεις.Το έχει δείξει το παρελθόν,θα το αποδείξει και το μέλλον.
Δεν υπάρχει πλέον ηθική κι ανωτερότητα σε καμία επαγγελματική ομάδα της Ελλάδας.
Απλώς,ανάλογα με την περίοδο και την "τάση",εκδηλώνεται η εκάστοτε πλευρά.Ρόδα είναι και γυρίζει.
Οπότε ή το χωνεύεις και αλλάζεις τρόπο σκέψης για να μην τρελαθείς (ή σφαχτείς με άλλον) ή πολύ απλά ξεκόβεις..

υγ: από έναν αλήτη γαύρο..
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

Προφανώς και δεν είναι όλοι οι οπαδοί του ΟΣΦΠ αλήτες. Αλήτες υπάρχου παντού, όπως και αξιόλογα άτομα. Είμαι σίγουρος ότι υπήρχαν πολλοί οπαδοί του ΟΣΦΠ που αηδίασαν τόσο με τον τρόπο που κέρδισαν τον ΠΑΟ όσο και γι αυτά που έγιναν μετά. Όπως δυστυχώς υπήρχαν αρκετοί οπαδοί του ΟΣΦΠ οι οποίοι έλεγαν "Γάμησε πάλι η Ολυμπιακάρα, τι προεδράρα έχουμε, άλλο ένα πρωταθλημα το πήραμε με το σπαθί μας". Οι τελευταίοι κατά κοινή ομολογία είναι ζώα.

ΥΓ: Δεν λέω πως αν ο ΠΑΟ κέρδιζε το Σάββατο, η καλύτερα τον είχαν αφήσει να κερδίσει, θα έπαιρνε το πρωτάθλημα
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by misfit »

Sopas wrote:Προφανώς και δεν είναι όλοι οι οπαδοί του ΟΣΦΠ αλήτες. Αλήτες υπάρχου παντού, όπως και αξιόλογα άτομα. Είμαι σίγουρος ότι υπήρχαν πολλοί οπαδοί του ΟΣΦΠ που αηδίασαν τόσο με τον τρόπο που κέρδισαν τον ΠΑΟ όσο και γι αυτά που έγιναν μετά. Όπως δυστυχώς υπήρχαν αρκετοί οπαδοί του ΟΣΦΠ οι οποίοι έλεγαν "Γάμησε πάλι η Ολυμπιακάρα, τι προεδράρα έχουμε, άλλο ένα πρωταθλημα το πήραμε με το σπαθί μας". Οι τελευταίοι κατά κοινή ομολογία είναι ζώα.

ΥΓ: Δεν λέω πως αν ο ΠΑΟ κέρδιζε το Σάββατο, η καλύτερα τον είχαν αφήσει να κερδίσει, θα έπαιρνε το πρωτάθλημα
Όμορφα.Συμφωνούμε,αλλού διαφωνώ..
Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι ο παο,η αεκ κ.ο.κ. δεν είναι ακριβώς τα ίδια??Δεν μπορώ ρε συ να βλέπω να κάνουν όλοι λες κι ανακάλυψαν την Αμερική!Όλοι ξέρουμε τη βρώμα που υπάρχει.Από ένα σημείο και πέρα καταντάει υποκριτικό δηλαδή.Κάθε φορά που κάποιος αδικείται θα βγαίνει και θα κράζει,θα λέει ζώα τους αντίπαλους φιλάθλους,τραμπούκους τους προέδρους και πάει λέγοντας.Και μετά πάει και κάνει τα ίδια και χειρότερα...
Υπάρχουν άπειρα ντοκουμέντα "ντροπιαστικά" για όλες τις ομάδες,για όλες τις διοικήσεις και για όλους τους οπαδούς.
Είναι έτσι ή δεν είναι??Κι αυτό το πανηγύρι του "θύματος" στήνεται από όλες τις ομάδες κι από όλους τους φιλάθλους με την πρώτη ευκαιρία.
Ο καθένας έχει την "εποχή" του και βρίσκει και τα κάνει.Και στο ποδόσφαιρο και στο μπάσκετ.
Και μην ξεχνάμε,ότι όταν μια ομάδα περνάει δύσκολα χρόνια (πχ εμείς την πέτρινη δεκαετία..) έχει πρώτα απ'όλα η ίδια ευθύνη για την άσχημη εικόνα της.Απλώς η εύκολη λύση για τον κόσμο (και τους δημοσιογράφους) είναι να τα ρίξει αλλού...

Το θέμα είναι ν'αλλάξουμε μυαλά.
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
tzanakos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 305
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:16 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by tzanakos »

συμφωνω με τον misfit.ξαφνικα ανακαλυψαμε οτι στα γηπεδα υπαρχει βια και οτι καποιοι γαυροι ειναι καφροι.λες και καθε σχεδον χρονο δεν γινονται τα ιδια και στην μπαλα και στο μπασκετ και στο βολει και στο πολο,ακομα και σε παιδικα πρωταθληματα.και γινονται και στο οακα και στο καραισκακη.ενταξει προχθες ηταν ολη η κατασταση πραγματικα περα απο καθε προηγουμενο αλλα μην μου πειτε οτι δεν το περιμενατε οτι καποια στιγμη θα συμβει.και οπως υπαρχουν γαυροι που λενε ''γαματος ο μαρινακης,τους πηδαει τους βαζελους και δεν μιλανε'' ετσι υπαρχουν και βαζελοι που γουσταρουν τον καπετανιο και μολις τον βλεπουν λενε ''που εισαι ρε καπετανιε? γυρνα πισω να τους δειξουμε πως ειναι οι προεδροι''.τεσπα τα ειπα και πιο πανω σε αλλα ποστ αυτα αλλα δεν καταλαβαινω γιατι κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.καφροι υπαρχουν παντου αλλα τη μεγαλυτερη ζημια την κανουμε εμεις που τους νομιμοποιουμε ηθικα να κανουν καφριλικια.
Post Reply

Return to “Αθλητικά”