Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Ανέκδοτα, αστεία videos και εικόνες
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by Minus »

Ήταν που λέτε σε ορεινό χωριό ένας κτηνοτρόφος, ο οποίος είχε στην κατοχή του τον μοναδικό αρσενικό γάιδαρο της περιοχής. Καθότι πονηρός και γνώστης του πλεονεκτήματος που είχε, όρισε ταρίφα 1500 EURO για κάθε "βόλεμα" γαϊδούρας που του έφερναν οι συγχωριανοί του.

Ουράαααααααααααααα οι γαϊδούρες κάθε μέρα έξω από το στάβλο του γαϊδάρου. Ο κτηνοτρόφος έστησε καρέκλα και τραπέζι, και εισέπραττε τα 1500άρια. Αυτή η δουλειά γίνονταν κάθε μέρα και μέχρι να τελειώσει η ουρά.

Έλα όμως που υπόλοιποι αγανάκτησαν με την ταρίφα και πάνε στον πρόεδρο του χωριού να διαμαρτυρηθούν. Ο πρόεδρος τους υπόσχεται ότι θα αγοράσει με χρήματα του δήμου τον γάιδαρο, για να "βολεύονται" οι γαϊδούρες δωρεάν.

Πάει λοιπόν στον κτηνοτρόφο.
-Πόσα θέλεις για να πουλήσεις τον γάιδαρό σου στον δήμο?

-Δώσε 100.000 EURO και πάρτον τώρα πρόεδρε.

Του σκάει το "μαρούλι" ο πρόεδρος, παίρνει τον γάιδαρο και τον πάει στην πλατεία. Εκεί έχει χτίσει έναν μικρό στάβλο με όλες τις ανέσεις, κλιματισμό, τρεχούμενο νερό, τα φρέσκα και καλύτερα λαχανικά για να τρώει ο γάιδαρος και ιδιαίτερο μέρος για να γίνεται το "βόλεμα".

Όλο χαρά οι χωρικοί τρέχοντας αρπάζουν τις γαϊδούρες και βουρ στην πλατεία. Έλα όμως που ο γάιδαρος "βόλευε" μια και αυτή με το ζόρι.

Ξανά στον πρόεδρο να κάνουν παράπονα. Τρέχει ο πρόεδρος στον κτηνοτρόφο.
-Καλά ρε άλλον γάιδαρο μου πούλησες? Ο δικός σου τις "βόλευε" όλες μέχρι το μεσημέρι. Αυτός μια και με το ζόρι.

-ΑΑΑΑ πρόεδρε, ο ίδιος είναι. Σε εμένα για να φάει και να κοιμηθεί έπρεπε να δουλέψει. Ενώ τώρα που μπήκε στο δημόσιο είναι στα παπάρια του.!
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
gigi
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 43
Joined: Sat Feb 06, 2010 10:57 am

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by gigi »

"Το χρέος"

Ρωτάει ο Ιρλανδός το Θεό, Θεέ μου σε πόσα χρόνια θα εξοφλήσει η χώρα μου τα χρέη?
και ο Θεός απαντάει σε 30,
ουουου μέχρι τότε θα έχω πεθάνει λέει ο Ιρλανδός.

Ρωτάει ο Πορτογάλος το Θεό, Θεέ μου σε πόσα χρόνια θα εξοφλήσει η χώρα μου τα χρέη?
και ο Θεός απαντάει σε 60,
ουουου μέχρι τότε θα έχω πεθάνει λέει ο Πορτογάλος.

Ρωτάει και ο Έλληνας το Θεό, Θεέ μου σε πόσα χρόνια θα εξοφλήσει η χώρα μου τα χρέη?
και ο Θεός απαντάει ουουου μέχρι τότε θα έχω πεθάνει.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by castiel »

warning: ακολουθεί κρύο ανέκδοτο :P

ειναι δυο αβγα στο τηγανι....
-κανει το ενα:πω πω ζεστη....
-και κανει το αλλο:ωχ ενα αβγο που μιλαει.....
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
rest_in_pieces
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 352
Joined: Fri Jan 29, 2010 10:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by rest_in_pieces »

try katsaro pirouni
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by castiel »

Φοιτητής της Κτηνιατρικής πηγαίνει για προφορική εξέταση του τελευταίου μαθήματος πρίν πάρει το πτυχίο σε έναν ιδιότροπο καθηγητή. Τον ρωτάει λοιπόν:
- Πώς κάνεις έκτρωση σε μία αγελάδα;
Αφωνος ο φοιτητής.
- Δεν ξέρω, ψελλίζει.
- Κόβεσαι! του αναγγέλει περιχαρής ο καθηγητής.
Απογοητευμένος ο φοιτητής, πηγαίνει το βράδυ σ' ένα μπαρ και κατεβάζει τα ξύδια αβέρτα. Τον κόβει ο μπάρμαν και τον πλησιάζει:
- Τί έγινε παλικάρι; Μεγάλοι νταλκάδες; Πες και σε μένα, μπας και σε βοηθήσω, τόσα έχω δει στη ζωή.
Ο φοιτητής στην πίκρα του δεν του απαντάει.
Επιμένει ο μπάρμαν και τον ξαναρωτά μαζί με το επόμενο ποτήρι.
- Και πώς μπορεί να ξέρεις εσύ πώς κάνεις έκτρωση σε αγελάδα;
Τον κοιτάζει συμπονετικά ο φιλότιμος μπάρμαν και του λεει..:
- Που έχεις μπλέξει?
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by Adamaklas »

Αντε γιατι ο μηνας μου ελειψε!


-Γιαγια!!! Γιαγια! Κατι βρωμαει!

....

-Γιαγια? ΓΙΑΓΙΑ?! ΓΙΑΑΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by castiel »

Κορίτσι: Μωρό μου έχεις φάει για βράδυ?
Αγόρι: Μωρό μου έχεις φάει για βράδυ?
Κορίτσι: Επαναλαμβάνεις αυτά που λέω???
Αγόρι: Επαναλαμβάνεις αυτά που λέω???
Κορίτσι: Σ'αγαπάω!!!
Αγόρι: Ναι, έχω φάει για βράδυ....
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by Minus »

Ένας Αστυνομικός εκπαιδευτής εξετάζει τρεις ξανθές που εκπαιδεύονται για να γίνουν Ντετέκτιβ. Για να εκτιμήσει τις ικανότητές τους, δείχνει στη πρώτη ξανθιά μια φωτογραφία για 5 δευτερόλεπτα και μετά την κρύβει. «Αυτός είναι ο ύποπτος, πως θα τον αναγνωρίσεις»; Η ξανθιά απαντάει: «Μα αυτό είναι εύκολο γιατί έχει μόνο ένα μάτι»! Ο εκπαιδευτής έκπληκτος εξηγεί: «Λοιπόν, ε,...αυτό ίσως οφείλεται, εεε.. στο ότι η φωτογραφία ... τον δείχνει προφίλ»!

Ψιλοεκνευρισμένος γι' αυτή την γελοία απάντηση δείχνει για πέντε δευτερόλεπτα τη φωτογραφία στη δεύτερη ξανθιά και ρωτάει: «Αυτός είναι ο ύποπτος, πώς θα τον αναγνωρίσεις; Σκέψου πριν απαντήσεις». Η ξανθιά απαντάει, ρίχνοντας με μια κίνηση σιγουριάς προς τα πίσω τα μαλλιά της, χωρίς κανέναν ενδοιασμό: «Καλά, αυτό είναι όλο; Θα είναι εύκολο μια και έχει μόνο ένα αυτί»! Ο αστυνομικός εκρήγνυται και ουρλιάζει: «τι συμβαίνει μ' εσάς τις δύο; Και βέβαια έχει μόνο ένα μάτι και ένα αυτί μια και η φωτογραφία είναι σε προφίλ! Αυτή είναι η καλύτερη απάντηση που μπορείτε να δώσετε;»

Ο αστυνομικός, που τα έχει πάρει στο κρανίο, τρέμοντας από τα νεύρα, δείχνει τη φωτογραφία στη τρίτη ξανθιά και με απότομο ύφος ρωτάει.: «Αυτός είναι ο ύποπτος. Πώς θα τον αναγνωρίσεις»; Και συμπληρώνει αμέσως: «.. Σκέψου πολύ καλά πριν μου δώσεις κι εσύ καμιά ηλίθια απάντηση»! Η ξανθιά κοιτάζει την φωτογραφία με προσοχή και μετά από λίγο λέει με σιγουριά: «Μμμμμ..είμαι βέβαιη ότι ο ύποπτος φοράει φακούς επαφής»!

Ο αστυνομικός είναι έκπληκτος και άφωνος γιατί ούτε ο ίδιος δεν ξέρει την απάντηση. «Αυτή είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα άποψη. Περίμενε να ρωτήσω»! Σε λίγο, επανέρχεται με ένα μεγάλο χαμόγελο ζωγραφισμένο στο πρόσωπό του. «Δεν το πιστεύω! Έχεις ΔΙΚΑΙΟ! Ο ύποπτος πραγματικά φοράει φακούς επαφής. Τι σε έκανε να το παρατηρήσεις και να δώσεις μια τόσο έξυπνη απάντηση»;

Η ξανθιά, με ένα δήθεν αδιάφορο ύφος, απαντάει: «Μα ήταν τόσο απλό. Δεν μπορούσε να φοράει γυαλιά γιατί έχει μόνο ένα μάτι και ένα αυτί»!!!

Δεν υπάρχει επίσημη έκθεση για την αντίδραση του αστυνόμου αλλά οι φήμες λένε ότι έπαθε νευρικό κλονισμό και νοσηλεύτηκε για πάνω από ένα μήνα στο ψυχιατρείο!
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by Minus »

Μπορεί να μην έχουμε λεφτά..Mπορεί να είμαστε στα πρόθυρα της χρεοκοπίας..αλλά έχουμε χιούμορ και αυτοσαρκασμό!

- Ευχαριστουμε τους αμερικανους (Κ.ΣΗΜΙΤΗΣ)

- Λεφτα υπαρχουν (Γ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ)

- Οι γερμανοι ειναι φιλοι μας (ΑΡΤΕΜΗΣ ΜΑΤΣΑΣ)

- Μαζι τα φαγαμε (Θ.ΠΑΓΚΑΛΟΣ)

- Ευτυχως που ειμαστε υπο τον ελεγχο του ΔΝΤ (ΕΥ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ)

- Αμα τα παρω,θα παρω φορα και θα σας ταραξω στις κλωτσιες στην ανηφορα (ΚΙΤΡΙΝΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ)

Σκέφτονται να κατέβουν στο Σύνταγμα για διαμαρτυρία οι ληστές και οι λωποδύτες. Κατηγορούν τη κυβέρνηση για μονοπωλιακές τακτικές στο επάγγελμα.

Γνωρίζω οικογένεια με 2 συνταξιούχους και 2 εργαζόμενους. Που κάνω καταγγελία;

Ενας μεσος εργαζομενος παιρνει τη μερα 23€... τα 2 πανε στο ΙΚΑ, 2 στα κοινοχρηστα, 6 η ΔΕΗ και 10 η εφορια! Μενουν 3! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ!

?"Η κυβέρνηση πασχίζει να διατηρρήσει την καλή εικόνα της χώρας στο εξωτερικό" Δηλαδή τι? Όταν έχει επεισόδια στέλνει καρτ ποστάλ απο την Μύκονο;

Εχω αρκετά χρήματα για να περάσω μέχρι το τέλος του μήνα. Του προηγούμενου...

Η Αλήθεια είναι ότι με την παρούσα κυβέρνηση νοιώθω μια ασφάλεια... και μια δίωξη... και μια αντιτρομοκρατική και μια ΜΑΤ.

Tις προάλλες ένα αυτοκίνητο στούκαρε στη βιτρίνα ενός καταστήματος και φώναξε ο καταστηματάρχης: -Επιτέλους, μπήκε ένας άνθρωπος στο μαγαζί.

Κάθε φορά που μιλάει ο Βενιζέλος κρύβεται το πορτοφόλι μου από μόνο του..

Πόσοι θα αγόραζαν ένα πανάκριβο κάμπριο, αν δεν τους έβλεπε κανείς να το οδηγούν;

Γιατί πήγε στο Κατάρ ο Πρωθυπουργός? Εμείς στο Σιχτίρ τον στείλαμε.

Σιγά τη ληστεία στο «Ελευθέριος Βενιζέλος». Κόλπο σαν το «Λεφτά υπάρχουν» δεν έχει ξαναγίνει.

Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό.

Αν το κράτος αναλάβει την έρημο Σαχάρα σε λίγα χρόνια θα υπάρχει έλλειψη άμμου.

Μη κλέβετε, μη λέτε ψέματα, μη πουλάτε ναρκωτικά, η κυβέρνηση δε γουστάρει ανταγωνιστές!

Τα πραγματα γινονται ολοενα και χειροτερα.....χθες περασα απο το Συνταγμα και ειδα τα περιστερια να ταιζουν τους ανθρωπους.

Έβγαλα το Δημοτικό.. Έβγαλα το Γυμνάσιο και το Λύκειο.. Έβγαλα & το Πανεπιστήμιο...Και τώρα για να βρω δουλειά πρέπει να βγάλω ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ!
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Ανέκδοτα & άφθονο γέλιο!!

Post by ShadowMech »

Δύο φίλοι συζητούν:
-Ρε ξερεις ποιο ειναι το site της εκκλησίας;
-Τι το θες ρε;;
-Να κατεβάσω κάτι καντήλια..!!
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
Post Reply

Return to “The Funny Section”