Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by TiGinetai »

kahlua wrote:Φίλε δεν στα χουνε πει καλά. έτσι που τα χουν κάνει τα φιλαράκια σου που κατεβάζουν συνελεύσεις κάθε βδομάδα, και αμα δε τις παρουν μαζευουν υπογραφές για να ξαναγίνει συνέλευση 2 μέρες μετα, μόνοι σας την κάνατε θέατρο.

Δηλαδή είναι προτιμότερο να κάνουμε μια το χρόνο? Δεν φτάνει που κάνουμε συχνά συνελεύσεις(θεωρητικά συζητήσεις, πρακτικά έχει αρκετές δυσλειτουργίες.Δεν διαφωνώ.)..έλεος!Δεν ξέρουμε τι θέλουμε?

Υπάρχουν περίοδοι όπως αυτοί που είναι φυσικό να κάνουμε συνελεύσεις. Πραγματικά εαυτούληδες..

katerinaki2006 wrote:
η αριστερα δεν έχει πεθάνει
Και μετά ξύπνησες, ας πούμε...
Και μετά ξυπνήσατε όλοι. Μου αρέσουν αυτές οι συζητήσεις.

Η αριστερά όχι μόνο δεν έχει πεθάνει αλλά είναι αδύνατο να πεθάνει.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
kahlua
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 75
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:02 pm

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by kahlua »

φιλαρακι, το καταστατικό προβλέπει 2 συνελεύσεις το χρόνο, έτσι δεν είναι; Το Νοέμβρη πριν την επέτειο για το πολυτεχνειο και τον Απρίλη πρίν τις εκλογές. και απο κει και μετα προβλέπεται σύγκλιση του φοιτητικού συλλόγου ΑΝ συμβαίνουν τίποτα συνταρακτικά για τον Σύλλογο γεγονότα.

ασχετα αν η παραταξή ΣΟΥ έχει κάνει την τρίχα τροιχιά και συγκαλλεί συνελεύσεις κάθε βδομαδα.
American Dream

1/4 oz Kahlua® coffee liqueur
1/4 oz amaretto almond liqueur
1/4 oz Frangelico® hazelnut liqueur
1/4 oz dark creme de cacao
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by TiGinetai »

Όχι ακριβώς. Το έχω διαβάσει το καταστατικό και νομιμοποιεί τις συνελεύσεις που κάνουμε. Ακόμα και για όσα έχουν ακουστεί κατά καιρούς για παλαιστίνη κτλ προβλέπονται αν θυμάμαι καλά άσχετα αν εγώ δεν συμφωνώ με τέτοιες συζητήσεις(τουλάχιστον όχι σε μεγάλη έκταση).

χαχαχαχαχαχαχα!Δηλαδή άμα σε πω δαπίτη θα έχω άδικο? Μην κατηγοριοποιείς εφόσον δεν το έχει κάνει άλλος σε σένα.. :mrgreen:
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by somekindofgrinder »

katerinaki2006 wrote:
η αριστερα δεν έχει πεθάνει
Και μετά ξύπνησες, ας πούμε...
Και μετά ξυπνήσατε όλοι. Μου αρέσουν αυτές οι συζητήσεις.

Η αριστερά όχι μόνο δεν έχει πεθάνει αλλά είναι αδύνατο να πεθάνει.[/quote]

Οι ιδεολογιες ποτε δεν πεθαινουν..το θεμα ειναι οτι πεθαινουν εγκεφαλικα οι φορεις και θιασωτες αυτων των ιδεολογιων.

Οι τωρινοι πολιτικοι δεν εχουν ορεξη,πυγμη και τεχνογνωσια για να αντιμετωπισουν τις πολυπλοκες καταστασεις που συμβαινουν καθημερινα,ενω οι πιτσιρικαδες σιχαθηκαν την πολιτικη (οι πιο πολλοι).

Ανεξαρτητα απο ιδεολογια,πρεπει να ξαναβρεθουν στα εδρανα μεγαλοι ηγετες,ανθρωποι με οραμα...

Ολοι οι πολιτικοι που ανδρωθηκαν μετα την Μεταπολιτευση δεν εχουν το ιδιο αναστημα με τους μακαριτες/γερους (μην απαριθμω τωρα..στις θεσεις Φλωρακη-Κυρκου οι Τσιπρας-Αλαβανος κλπ..)

Παρολα αυτα τιμω οσους εχουν ορεξη να παλεψουν με τα σκατα,αρκει να το κανουν σαν ΑΝΘΡΩΠΟΙ και οχι σαν κομματικα οργανα (δλδ χωρις να εχουμε τον Ριζοσπαστη σαν Ευαγγελιο και να μιλαμε απλα τοποθετωντας σεταρισμενες φρασεις στη σειρα).

Μακαρι να το πετυχετε,ειλικρινα.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
User avatar
kahlua
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 75
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:02 pm

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by kahlua »

somekindofgrinder wrote:Ολοι οι πολιτικοι που ανδρωθηκαν μετα την Μεταπολιτευση δεν εχουν το ιδιο αναστημα με τους μακαριτες/γερους (μην απαριθμω τωρα..στις θεσεις Φλωρακη-Κυρκου οι Τσιπρας-Αλαβανος κλπ..)

ε όχι ρε φίλε να νοσταλγούμε και τα 'κονσερβοκούτια' τώρα, ήμαρτον δηλαδή.....
American Dream

1/4 oz Kahlua® coffee liqueur
1/4 oz amaretto almond liqueur
1/4 oz Frangelico® hazelnut liqueur
1/4 oz dark creme de cacao
User avatar
kahlua
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 75
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:02 pm

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by kahlua »

TiGinetai wrote:Δηλαδή άμα σε πω δαπίτη θα έχω άδικο? Μην κατηγοριοποιείς εφόσον δεν το έχει κάνει άλλος σε σένα.. :mrgreen:

μεγάλε εγω δεν εχω προβλημα να με πουνε δαπιτη. τώρα γιατι εσεις ντρεπεστε να πειτε τι και ποιοι ειστε, και κρυβετε οτι ανηκετε σε εναν χωρο και βαφτιζετε εαυτους ανεξάρτητα "σχήματα" και οχι παρατάξεις, αυτό είναι ενα ερωτημα που θα πρεπει να απαντήσει η παραταξη σου....
American Dream

1/4 oz Kahlua® coffee liqueur
1/4 oz amaretto almond liqueur
1/4 oz Frangelico® hazelnut liqueur
1/4 oz dark creme de cacao
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by somekindofgrinder »

Ας αξιωσουμε τοτε τον Τσιπρα που ειναι και ωραιο αγορι...η τον μπουλη (ανηψιο του μεγαλου Καραμανλη)...απο τα κονσερβοκουτια που λες περασαμε στα μηδενικα.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
User avatar
kahlua
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 75
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:02 pm

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by kahlua »

ρε φιλε δεν σου λεω οτι ο Τσιπρας ειναι καμια πολιτικη φιγουρα με αρχίδια, αλλα να νοσταλγουμε και τα αλλα τα αρχιδια που περασαν την Ελλαδα λεπίδι στην προσπαθεια τους να μας κανουν Βουλγαρια, δεν είναι και οτι καλυτερο.
American Dream

1/4 oz Kahlua® coffee liqueur
1/4 oz amaretto almond liqueur
1/4 oz Frangelico® hazelnut liqueur
1/4 oz dark creme de cacao
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by TiGinetai »

somekindofgrinder wrote: Οι τωρινοι πολιτικοι δεν εχουν ορεξη,πυγμη και τεχνογνωσια για να αντιμετωπισουν τις πολυπλοκες καταστασεις που συμβαινουν καθημερινα,ενω οι πιτσιρικαδες σιχαθηκαν την πολιτικη (οι πιο πολλοι).
Στην πραγματικότητα δεν διαφωνώ!
somekindofgrinder wrote: Παρολα αυτα τιμω οσους εχουν ορεξη να παλεψουν με τα σκατα,αρκει να το κανουν σαν ΑΝΘΡΩΠΟΙ και οχι σαν κομματικα οργανα (δλδ χωρις να εχουμε τον Ριζοσπαστη σαν Ευαγγελιο και να μιλαμε απλα τοποθετωντας σεταρισμενες φρασεις στη σειρα).
Σε γενικές γραμμές ούτε σε αυτό.

Όπως είπες οι ιδεολογίες δεν πεθαίνουν. Η αριστερά μπορεί να έχει χάσει μεγάλο κομμάτι του κόσμου για πολλούς και διάφορους λόγους(ακόμα και τους ίδιους τους αριστερούς που κατηγορούν την επίσημη αριστερά) και να είναι χιλιοδιασπασμένη αλλά όσο υπάρχουν έστω και "μικρά" κομμάτια κόσμου που πιστεύουν σε αυτή την ιδεολογία δεν πρόκειται να πεθάνει.
Όπως είπες και εσύ καμία ιδεολογία δεν πεθαίνει ανεξάρτητα αν υπάρχουν ή όχι υποστηρικτές.


Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί οι άνθρωποι χρειάζονται έναν ηγέτη..

kahlua wrote:
TiGinetai wrote:Δηλαδή άμα σε πω δαπίτη θα έχω άδικο? Μην κατηγοριοποιείς εφόσον δεν το έχει κάνει άλλος σε σένα.. :mrgreen:

μεγάλε εγω δεν εχω προβλημα να με πουνε δαπιτη. τώρα γιατι εσεις ντρεπεστε να πειτε τι και ποιοι ειστε, και κρυβετε οτι ανηκετε σε εναν χωρο και βαφτιζετε εαυτους ανεξάρτητα "σχήματα" και οχι παρατάξεις, αυτό είναι ενα ερωτημα που θα πρεπει να απαντήσει η παραταξη σου....
Αγόρι μου ντράπηκε κανείς?
Το μισό φόρουμ ξέρει ότι στηρίζω το σχήμα. Άντε γεια ρε που θα μου την πεις κιόλας.

kahlua wrote:ρε φιλε δεν σου λεω οτι ο Τσιπρας ειναι καμια πολιτικη φιγουρα με αρχίδια, αλλα να νοσταλγουμε και τα αλλα τα αρχιδια που περασαν την Ελλαδα λεπίδι στην προσπαθεια τους να μας κανουν Βουλγαρια, δεν είναι και οτι καλυτερο.


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Το λιώσαμε έτσι? Ευτυχώς που νικήσαμε τον εμφύλιο που λέει και ο άνθιμος!! :twisted: :twisted:
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
katerinaki2006
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 255
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:10 pm

Re: Συνέλευση - Τετάρτη 28/4/2010

Post by katerinaki2006 »

Οι ιδεολογιες ποτε δεν πεθαινουν..το θεμα ειναι οτι πεθαινουν εγκεφαλικα οι φορεις και θιασωτες αυτων των ιδεολογιων.
Ρε σοβαρά δεν πεθαίνουν? Γιατί εγώ προχθές είδα μία στο δρόμο...
Καλά τώρα πλάκα μου κάνετε, έξυπνα παιδιά είστε... Υπήρχε περίπτωση να εννοώ την ιδεολογία? Έλεος δηλαδή...
Φυσικά και εννοούσα την αριστερά στην Ελλάδα ότι έχει πεθάνει εδώ και πάααρα πολλά χρόνια...
Τι είχα να ακούσω βραδιάτικα...
Μη μου τους κύκλους τάραττε!
Αρχιμήδης
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”