"Το αίμα σου θα χύσουμε γουρούνι αλβανέ"

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: "Το αίμα σου θα χύσουμε γουρούνι αλβανέ"

Post by blackjohnny »

Πραγματικά απαράδεκτο να λέγονται τέτοια πράγματα και ειδικά σε παρέλαση που παρακολουθούν ακόμα και παιδιά...τι παράδειγμα θα πάρουν αυτά?και σίγουρα κατά την εκπαίδευσή τους λέγονται ακόμα και χειρότερα πράγματα, αλλά σε μια τέτοια περίσταση δεν έπρεπε να ακουστούν ποτέ.
relax..it's over...you belong to me....
Silencer
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 207
Joined: Sun Feb 07, 2010 12:25 pm
Σχολή: Ηλεκτρολόγος

Re: "Το αίμα σου θα χύσουμε γουρούνι αλβανέ"

Post by Silencer »

bah..! λες και αυτοί λένε λιγότερα.. Και όχι μόνο στις παρελάσεις τους, αλλά και στα σαλόνια τους..
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: "Το αίμα σου θα χύσουμε γουρούνι αλβανέ"

Post by Διάτανος »

edit: το ποστ σβήστηκε γιατί ούτε που θυμόμουν ότι το χα κάνει και άλλαξαν οι απόψεις μου από τότε
Last edited by Διάτανος on Sun Sep 26, 2010 3:52 pm, edited 1 time in total.
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: "Το αίμα σου θα χύσουμε γουρούνι αλβανέ"

Post by blackjohnny »

τι περίμενες από το ΛΑΟΣ? τι διαφορετικό από ένα κόμα που έχει βουλευτές τους πλεύρηδες και τον βορίδη μεταξύ άλλων...
relax..it's over...you belong to me....
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: "Το αίμα σου θα χύσουμε γουρούνι αλβανέ"

Post by Διάτανος »

0
Last edited by Διάτανος on Tue Jul 27, 2010 12:06 pm, edited 1 time in total.
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: "Το αίμα σου θα χύσουμε γουρούνι αλβανέ"

Post by misfit »

Υπάρχει μια ανάλογη φράση (την έχω ακούσει από ένα φιλαράκι) "Η Ελλάδα καταστρέφεται από την αδιαφορία,αλλά εμένα τι με νοιάζει?" !Ας το σκεφτούμε λίγο όλοι μας,αν πραγματικά μας νοιάζει έστω και λίγο η κατάσταση της χώρας μας.
Το ρητό αυτό είναι γενικότερο βέβαια...στην θέση της "Ελλάδας" μπορεί κάλλιστα να μπει η λέξη "σχολή" ή ό,τι άλλο επιβάλλει η εκάστοτε περίσταση.
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
Robocop
Major
Major
Posts: 198
Joined: Mon Sep 20, 2010 3:05 pm
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Male

Re: "Το αίμα σου θα χύσουμε γουρούνι αλβανέ"

Post by Robocop »

Spyrοs wrote:Κοιτάχτε ... παρότι είμαι κατά του ρατσισμού, του πολέμου και του Στρατού εδώ τίθεται και ένα άλλο ζήτημα.
Στη μάχη (όταν και αν γίνει ποτέ...), πρέπει να τον μισείς τον άλλο για να τραβήξεις τη σκανδάλη χωρίς να διστάσεις. Αν τον δεις ως άνθρωπο, ΜΠΑΜ, πέθανες.

Ντροπή τους πάντως που είπαν τέτοιο σύνθημα σε παρέλαση ...
Γενικά δεν είναι απαραίτητο αυτό. Επαγγελματισμός χρειάζεται, εκπαίδευση και σιγουριά γι αυτό που κάνεις.
User avatar
Hekate
Private
Private
Posts: 2
Joined: Wed Sep 15, 2010 12:16 pm

Re: "Το αίμα σου θα χύσουμε γουρούνι αλβανέ"

Post by Hekate »

Για να μην επαναλαμβάνω ολόκληρο κείμενο,ορίστε η καλύτερη απάντηση επί του θέματος: http://faeenamalaka.blogspot.com/2010/0 ... _8320.html
ΥΓ. ΟΥΚ=Ομάδα Υποβρυχίων ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ.
I shut my eyes and all the world drops dead.
I open them and human idiocy is the curse.
User avatar
Robocop
Major
Major
Posts: 198
Joined: Mon Sep 20, 2010 3:05 pm
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Male

Re: "Το αίμα σου θα χύσουμε γουρούνι αλβανέ"

Post by Robocop »

Hekate wrote:Για να μην επαναλαμβάνω ολόκληρο κείμενο,ορίστε η καλύτερη απάντηση επί του θέματος: http://faeenamalaka.blogspot.com/2010/0 ... _8320.html
ΥΓ. ΟΥΚ=Ομάδα Υποβρυχίων ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ.


"Πρώτα απ' όλα, γιατί να κατευθύνουν το μίσος τους συγκεκριμένα στους Τούρκους και τους Αλβανούς; Δεν ξέρουν ποιες χώρες είναι Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΚάδες; Μόνο εμείς, οι γενναίοι bloggers, θυμόμαστε τις παραβιάσεις του εναέριου χώρου μας από σκάφη της Παπούα Νέας Γουινέας και την προκλητική διεκδίκηση κομματιού της Θράκης από το Λεσότο;"


Εγώ τα ΟΥΚ πάντως δεν τα θυμάμαι να κάνανε ποτέ τίποτα για τους Τούρκους εκτός από συνθήματα. Στα Ίμια παραδείγματος χάριν, τα μαζέψανε μαζί με τη σημαία και την κάνανε. Προφανώς εκεί την ευθύνη την έχει η πολιτική ηγεσία που τους διέταξε, σύμφωνοι. Όμως η ίδια πολιτική ηγεσία που τους απέτρεψε απ' το να κάνουν εκεί το καθήκον τους, τους έστειλε να κάνουν νηοψίες, όχι στη Νέα Γουινέα, αλλά στη Σομαλία.
Άρα τουλάχιστον να περιμένουμε απ' την πολιτική ηγεσία το στοιχειώδες, αφού ο στρατός δεν έχει καθόλου εθνική αποστολή, τότε τουλάχιστον ας μην φωνάζει εθνικιστικά συνθήματα. Ούτε στην παρέλαση, ούτε στην εκπαίδευση, ούτε πουθενα. Ο αμερικανικός στρατός δηλαδή, για να χουμε και καλό ερώτημα, φωνάζει "Πουτάνας γιοι Ιρακινοί;" ή επειδή αυτοί είναι μακριά φωνάζει "πουτάνας γιοι Μεξικανοί" ή Καναδοί. Να σοβαρευτούμε λίγο. Ας μάθουν να σκοτώνουν και τα υπόλοιπα, δηλαδή το ποιόν το που κλπ ας το αναλάβει η πολιτική ηγεσία.
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: "Το αίμα σου θα χύσουμε γουρούνι αλβανέ"

Post by Enositis »

Οι Λατινοι Ελεγαν Si vis pacem instrup para bellum δηλαδη αν θες ειρηνη εσω ετοιμος για πολεμο.Εαν λοιπον δεν υπηρχαν τα ΟΥΚ τα ΛΟΚ κλπ κλπ τοτε φιλε αυτη τη στιγμη εγω θα ημουν γιουσουφακι η αδερφη μου χανουμισα και ο πατερας μου τσαμης!
Επιπλεον...Τα ΟΥΚ στα Ίμια τους παρακαλουσαν να χυμηξουν και οι Προδοτες ειπαν οχι.Η μετεπειτα απομακρυνση του Ναυαρχου Λυμπέρη ο οποιος ηταν υπερ στρατιωτικης επεμβασης το φανερωνει αυτο.
Επισης:ΤΟ συνθημα σε πορωνει.σε ψυχωνει.σε καυλωνει.γι αυτο υπηρχαν υπαρχουν και θα υπαρχουν.Κακως ακουστηκαν στην παρελαση.ΚΑΚΙΣΤΑ!
ΑΛΛΑ:
ΚΑΚΩΣ φωναζουν οι Τουρκοι στη δικη τους παρελαση το αιγαιο μας ανηκει και εμπρος στην Κυπρο.
Και ΚΑΚΩΣ οι Σκοπιανοι γαλουχουνται με την ιδεα οτι τους κλεψαμε την πατριδα οτι πρεπει να παρουν πισω τα κεκτημενα τους κλπ κλπ
ΚΑΚΩΣ οι ΑΛβανοι διεκδικουν την Ηπειρο.

ΚΑΚΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙΝΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΗΜΑΙΕΣ!
Αρα λοιπον οταν υπαρχει ενα τετοιο κλιμα γυρω σου εσυ πρεπει να αμυνθεις.οτνα οι αλλοι συνολο ειναι 75+4+2=81 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ κι εσυ εισαι 11 τοτε πρεπει αυτα τα 11 να τα κανεις να μασανε σιδερα...Οπως κανει το Ισραηλ-που αν δεν τον κανε θα τους ειχαν καταπιει οι Αραβες-.
Δεν επικροτω ρατσιστικες ενεργειες ουτε λεω οτι πρεπει τα παιδια να πιανον οπλα.Προς Θεού.
Απλα να ειμαστε σωστοι οταν και οι αλλοι ειναι...Αυτο πιστευω.
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”