Η μέρα μετά....

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: Η μέρα μετά....

Post by Minus »

Don Molina wrote:Καλά η μαλακία της ΔΑΠ δεν περιγράφεται. :evil:

χρονια τωρα! δεν υπαρχουν λογια...

πραγματικα η ανακοινωση στο σαιτ τους ηταν απαραδεκτη και ανευ νοηματος
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Η μέρα μετά....

Post by misfit »

Τα σημερινά γεγονότα είναι απλά ξεφτίλα.Είναι δηλαδή να ντρέπεσαι μόνο και μόνο που βρίσκεσαι εκεί μέσα ώρες-ώρες.Αναφέρομαι και στους μεν και στους δε.Τελείως γηπεδικές συμπεριφορές.
Η ανακοίνωση της ΔΑΠ για γέλια,η αντίδραση των ΕΑΑΚ (τάχα μου ηθικοί σωτήρες :lol: ) απλώς επαληθεύει πολλά πράγματα.Για τη γραμματεία μας ό,τι και να πεις είναι λίγο...
Ελπίζω τουλάχιστον να λειτουργήσει η σημερινή σαπίλα ως ξυπνητήρι (ιδιαίτερα στους νεότερους συμφοιτητές μας) ώστε ν'απομονώσουμε πρόσωπα και καταστάσεις που μόνο βλάπτουν τη σχολή μας.
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
confilling
Private
Private
Posts: 1
Joined: Wed Jan 26, 2011 10:13 pm
Σχολή: Αρχιτέκτονας

Re: Η μέρα μετά....

Post by confilling »

Είναι πραγματικά απίστευτο που γίνεται ακόμα αυτό. Είναι 100% σίγουρο ότι δεν είναι η μόνη παράταξη που το κάνει.
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν ξέρετε κάτι παραπάνω για τις διαμάχες ΕΑΑΚ και ΔΑΠ. Στους ηλεκτρολόγους έκαναν και φροντηστιριακό μάθημα μάλιστα σήμερα :shock: :evil: αλλά μετά άκουσα από παιδιά ότι πλακώθηκαν τα ΕΑΑΚ με ΔΑΠ.

Κάτι άλλο, η γραμματεία δίνει τα στοιχεία για φοιτητικές εκλογές. Συμφωνώ ότι δεν χρειάζεται διεύθυνση και τηλέφωνα όμως.

ΥΓ. Έξω οι παρατάξεις :x Κάνανε και κάτι παιδιά από το δικό μας φόρουμ ίδιο μάθημα και πήγε τέλεια :D
User avatar
Vasilis
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 71
Joined: Mon Mar 22, 2010 9:03 pm
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Leicester

Re: Η μέρα μετά....

Post by Vasilis »

Ήταν που θα άλλαζε το παραμικρό.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σκατά έχουμε (έχετε πλέον) στο κεφάλι μας...
User avatar
giwrgos_pap
Captain
Captain
Posts: 131
Joined: Mon Aug 09, 2010 6:01 am
Location: Μαρούσι

Re: Η μέρα μετά....

Post by giwrgos_pap »

Θυμάστε κάποτε που όλοι φωνάζανε από τις πολυθρόνες και τους υπολογιστές τους "ας κάνει κάποιος κάτι γι αυτές τις παρατάξεις" ;

Ε τελικά κάποιος έκανε κάτι. Και μάλιστα με τον πιο ηχηρό τρόπο.. Έτριψε στα μούτρα του καθενός μας την αλήθεια.

Από δω και πέρα κανείς πια δεν θα μπορεί να εθελοτυφλεί. Κανείς δεν θα μπορεί να πράττει λέγοντας ψέμματα στον εαυτό του ότι "ίσως τα πράγματα δεν είναι όπως λένε". Κάθε φορά που θα χτυπάει το τηλέφωνο, το facebook ή το χέρι στην πλάτη, όλοι θα ξέρουνε..

Συνάφι πια με τα κόμματα και τις παρατάξεις.
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Η μέρα μετά....

Post by crouch »

@ρχίδια που είναι κάτι αυτό..Κάτι θα ήταν να κάνει κάποιος μήνυση στη γραμματεία, ή και στη δαπ. Δε ξέρω αν γίνεται, δε θα το κάνω εγώ. Πάντως αν κάποιος έχει τη γνώση, τη διάθεση, και τα μέσα να το πάει μέχρι τέλους, τότε μόνο θα άλλαζε κάτι
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Η μέρα μετά....

Post by master »

crouch wrote:@ρχίδια που είναι κάτι αυτό..Κάτι θα ήταν να κάνει κάποιος μήνυση στη γραμματεία, ή και στη δαπ. Δε ξέρω αν γίνεται, δε θα το κάνω εγώ. Πάντως αν κάποιος έχει τη γνώση, τη διάθεση, και τα μέσα να το πάει μέχρι τέλους, τότε μόνο θα άλλαζε κάτι
Δε νομίζω crouch ότι αυτό είναι κάτι. Αν κάνεις μήνυση στη γραμματεία στο τέλος θα τη πληρώσει κανένας υπάλληλος ο οποίος πιθανό είναι απλώς να ακολούθησε οδηγίες. Αν κάνεις μήνυση στη ΔΑΠ πιθανό να βρεις απέναντι σου τίποτα μεγαλοδικηγόρος με επιχειρήματα όπως αυτές οι πίπες που έλεγε η ΔΑΠ στην ανακοίνωση της. Δεν νομίζω ότι θα βγάλει κάποιος άκρη αν κινηθεί νόμιμα γιατί απλά θα βρούν τρόπο να προστατευτούν από το σύστημα που τους στηρίζει τόσα χρόνια. Μη νόμιμα όσο παράλογο και να ακούγεται πιστεύω ότι κάτι παραπάνω μπορεί να γίνει.
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
User avatar
giwrgos_pap
Captain
Captain
Posts: 131
Joined: Mon Aug 09, 2010 6:01 am
Location: Μαρούσι

Re: Η μέρα μετά....

Post by giwrgos_pap »

Παιδιά από δω και πέρα απλά ΑΓΝΟΗΣΤΕ τους.

Είναι ότι ισχυρότερο.

ΑΓΝΟΗΣΤΕ κάθε έκκληση για να πάτε να ψηφίσετε στις εκλογές.

Αγνοήστε κάθε τηλεφώνημα, κάθε πρόσκληση, κάθε παρακάλι να βγει χρήμα στην πλάτη σας.

Δεν χρειάζεται από τον καθένα τίποτα παραπάνω από απλώς ΕΧΘΡΙΚΗ στάση.
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Η μέρα μετά....

Post by Don Molina »

Η μήνυση δεν είναι παίξε γέλασε, είναι τμήμα, δικηγόροι, δικαστήρια, αναβολές, κι άλλα δικαστήρια και δεν συμμαζεύεται. Η ελληνική δικαιοσύνη, όπως και κάθε δικαιοσύνη, δυστυχώς είναι δυσκίνητη και αν κάποιος δεν έχει λεφτά για πέταμα, χρόνο για πέταμα και έναν καλό δικηγόρο δεν αξίζει για κανέναν λόγο.



Και δεν αξίζει να γίνει μήνυση γιατί όποιος θέλει να τιμωρήσει τις παρατάξεις (γιατί όλες στο ίδιο καζάνι μας έχουνε και βράζουμε με αυτές να χορεύουνε γύρω-γύρω) απλά να πάει και να ψηφίσει λευκό στις εκλογές. Όχι αποχή, να παίξουν μόνοι τους, μαλακία είναι τελικά. Να πάμε όλοι και να ρίξουμε ΛΕΥΚΟ. Ή ακόμα καλύτερα δικά μας ΜΑΥΡΑ ψηφοδέλτια και να τα ρίξουμε.

Να μετρήσουνε 500 μαύρα να γουστάρουνε όλοι οι συνδικαλιστές.


Και να τους γυρίσουνε την πλάτη όλοι.

Παλιά ζήταγε πολύς κόσμος σημειώσεις. Τώρα έχουμε το forum, δεν τους χρειαζόμαστε.
Παλιά πηγαίνανε εκδρομές. Τώρα τις κάνουμε μόνοι μας - βλ. Euroavia.
Παλιά κάνανε party. Τώρα κάνουμε μεγαλύτερα, καλύτερα και όχι για να μαζέψουμε λεφτά για αφίσες, ψηφοδέλτια και μηχανογράφηση (οι μεγάλοι κατάλογοι θέλουν και σοβαρές βάσεις δεδομένων - ίσως κι ένα σύστημα intranet :p ) αλλά γιατί τα παιρνάμε γαμάτα μεταξύ μας και γουστάρουμε.

Κόψτε τα όλα._



Συνδικαλιστές πάρτε το χαμπάρι:

Δεν σας έχουμε ανάγκη.
Δεν σας γουστάρουμε.

ΜΑΣ ΒΡΩΜΑΤΕ


Η πόρτα ξέρετε που είναι.
ΓΕΙΑ ΣΑΣ
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Η μέρα μετά....

Post by crouch »

Το ξέρω ότι είναι υπερβολικά δυσκίνητη η δικαιοσύνη, το ξέρω ότι μπλέκεις, και γιαυτό δε πιστεύω ότι θα το κάνει κανείς. Παρολαυτά πιστεύω ότι είναι ο μόνος τρόπος να αλλάξει κάτι. Με το να ψηφίζεις λευκό και να αποφεύγεις τις παρατάξεις δεν θα αλλάξουν πολλά, η πλειοψηφία το κάνει αυτό χρόνια τώρα (αντί για λευκό απλά απέχει αλλά περίπου το ίδιο είναι).

@master: Μακάρι να τη πληρώσει ακριβοδίκαια κάποιος υπάλληλος ή η υπεύθυνη της γραμματείας, γιατί τότε μόνο θα αλλάξει κάτι. Τότε μόνο δε θα σου λένε στη γραμματεία ότι πρέπει να δίνουν τις λίστες με τα προσωπικά μας στοιχεία στις φοιτητικές παρατάξεις.
Εγώ όταν ζητώ βεβαίωση σπουδών περιμένω 4 μέρες για μια εκτύπωση, και όταν μπαίνει άλλος φοιτητής μέσα του δίνουν σε φλασάκι τα στοιχεία όλων των φοιτητών την ίδια στιγμή; Έλεος!
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”