ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Sopas »

Enositis21 wrote:ρε παιδια ελεος τζαρτζαρισμα ηταν!εγω και για πεναλτυ αυστηρο το θεωρω...αλλα και κοκκινη;απευθειας!ΕΛΕΟΣ!την αγκωνια του οικοδομου του χριστοδουλοπουλου δε τη σχολιαζουμε ε;
την αγκωνιά του χριστοδουλόπουλου δεν την έχω δει πουθενά και απο το γήπεδο δεν φάνηκε τίποτα. ο κανονισμός για την κόκκινη κάρτα εδώ και κάποιον καιρό αναφέρει ότι αρκεί να είναι ο παίκτης σε προφανή θέση για γκολ. Ε τώρα μη μου πεις ότι δεν είναι. Και τζαρτζάρισμα με απλώμενο το χέρι απο πίσω κιόλας δεν υπάρχει. Το τζαρτζάρισμα είναι ώμος με ώμο. όχι ώμος με οτιδήποτε.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Enositis »

ηταν στα πρωτα λεπτα του αγωνα.πηδηξε για κεφαλια με προτεταμενο τον αγκωνα.στον αβραμη νομιζω πηγε...για την προφανη θεση για γκολ πρεπει να το ξαναδω...αλλα τι να σου πω...ξερεις αν στη θεση του παναθηναικου ηταν η ΑΕΚ κι εγω θα φωναζα οτι ειναι πεναλταρα...τι να σου πω.τωρα ειλικρινα απο τη θεση μου ειμαι σε δειλιμα.
Mauricio
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 78
Joined: Wed Oct 20, 2010 2:40 pm

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Mauricio »

(δηλωνω ολυμπιακος).η αγκωνια οντως υπηρξε στο γηπεδο αλλα οχι στα ματακια του κακου.επισης διαβασα κατι περι καλου ολυμπιακου στο 2ο μισο...ρε παιδια, στο 1ο γκολ του βαζελου, ο melberg κανει 1 ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΗ μαλακια που φαινεται οτι προοριζοταν για τακλιν, ο επιθετικος φευγει απο δεξια (ολη η αμυνα του ολυμπιακου σκορπια)και ο ρολος του "υπερτατου" σισε ειναι να απλωσει το κουλο του για να σπρωξει τη μπαλιτσα προς το τερμα.δικο μου τελικο συμπερασμα...κακη αμυνα του ολυμπιακου και εξυπνο παιχνιδι του σισε!
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by somekindofgrinder »

Για κλωτσιες ο Θρυλος χτες...εμφανεστατο προβλημα νοοτροπιας και "ψυλομυτισμου" δεν επετρεψε στα παλληκαρια να τελειωσουν το βαζελο απο το 1ο ημιχρονο.

Μετα ο βαζελος επαιξε υπερ πατρωων και σε συνδυασμο με το πολυ αυστηρο πεναλτι του Κακου ο Ολυμπιακος εχασε ενα ματς δικο του.

Απο τα χειροτερα ματς που εχει κανει ο Ερνεστο στη διαχειριση-πεταξε ενα ημιχρονο στα σκουπιδια γιατι θεωρησε οτι δεν εχει καλυτερους παικτες απο αυτους που ηδη παιζουν.

Ενα συστημα στο 2ο με Ρομενταλ στη θεση του Φετφα,Ουρταδο στη θεση του τραγικου χθες Φουστερ και τοποθετηση του Ιμπαγασα σε θεση δεκαριου θα εξασφαλιζε καλυτερη κατοχη και ελεγχο του κεντρου.

Το πιο ανησυχητικο ειναι η ελλειψη πραγματικης διαθεσης να κερδισουν τον αντιπαλο τους.
Ελπιζω αυτο να αλλαξει-ΑΜΕΣΑ.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Minus »

ελεγα και εγω δεν θα απαντησει ο κομης;

ο κυριος Μιμης λεει παντως οτι ηταν στημενο για να μη χασει το ενδιαφερον το πρωταθλημα.. και δεν ανησυχει καθολου.
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by misfit »

Ούτε διαιτησία ούτε τίποτα!Ακριβώς ό,τι είπε ο "somekindofgrinder".-
Αν δεν αλλάξουν νοοτροπία κάποιοι που παίζουν σαν τιτίκες θα έχουμε κι άλλες "αναστάσεις" μέχρι το τέλος της χρονιάς.
Στήριξη στην ομάδα καθ'ό,τι έχουμε δύσκολο πρόγραμμα κι αφήστε τους άλλους να δείχνουν τη γλώσσα του σισσέ...

Ρε "sopas"...είσαι σίγουρος ότι τον Βασσάρα τον χτύπησαν δικοί μας?
Επίσης,γραφικότητες με διαιτητές κτλ έχουν γίνει από παράγοντες όλων των ομάδων (και δε μιλάω μόνο για το ποδόσφαιρο).Οπότε δεν έχει νόημα κάθε φορά που γίνεται κάτι τέτοιο να βγαίνουμε και να φωνάζουμε λες και είναι όλα τόσο πρωτόγνωρα.Έτσι έχει η κατάσταση στην Ελλάδα (δυστυχώς) και το ξέρουμε όλοι.Και αυτό ισχύει και για τους Ολυμπιακούς και για τους αεκτζήδες και για τους πάνω και για όλους...
Ας επικεντρωνόμαστε στο ματσάκι αυτό καθεαυτό και αφήστε τα σούσουρα και τις συνωμοσίες,τσάμπα χαλιόμαστε στην τελική γιατί την αλήθεια ποτέ δεν πρόκειται να τη μάθουμε.
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by somekindofgrinder »

Μηνα,ουτε εγω ανησυχω..ο Ολυμπιακος ειναι κλασεις ανωτερος απο τον ΠΑΟ φετος σε ολους τους τομεις.
Τωρα για το στησιμο,δεν αποκλειεται-στην Ελλαδα ειμαστε.Παρ'ολα αυτα ειναι εμπαιγμος εαν εχει συμβει.

Φιλε Misfit την ομαδα τη στηριζουμε μια χαρα.
Και στο γηπεδο θα παμε και θα φωναξουμε.Ουτως η αλλως μετα τα 25 δεν παιρνεις τιποτα κατακαρδα-και του χρονου θα ξαναπαιξουμε στο ΟΑΚΑ,δεν τρεχει καστανο.

Καλως η κακως,οι περισσοτερες Ελληνικες ομαδες δεν εχουν την ποιοτητα η την τακτικη παιδεια να αντιμετωπισουν το πρεσιγκ και την κινηση που διδασκει ο Βαλβερδε.Αυτο ομως ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΑ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΝΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΣΤΕΙ.

Αιντε,γιατι στον Μαυρογενιδη και τον Γεωργατο ειχαμε σπασει 5 αμαξια και τους λεγαμε και αχρηστους.Αυτοι ομως ειχαν κατι καλαμπαλικια πρωτου μεγεθους και το κυριοτερο,ειχανε και φιλοτιμο.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Λakedaimonas »

@somekindofgrinder



Ρε φίλε τι ήττα ήταν αυτή??? Τσούζει? ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Enositis »

Εγω δεν ειδα κανα Παναθηναικο χτες...δεν ειδα ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ...ενα παθιασμενο γαλλο ειδα μονο...
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Διάτανος »

Enositis21 wrote:Εγω δεν ειδα κανα Παναθηναικο χτες...δεν ειδα ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ...ενα παθιασμενο γαλλο ειδα μονο...
ρε οι ΑΕΚτζήδες είστε full of-topic.δεν πρέπει να ποστάρετε σε τέτοια θέματα
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Post Reply

Return to “Αθλητικά”