Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by dpunis »

HarisSukhoi wrote:
eΝy wrote:
dpunis wrote:Την Τετάρτη κλειστή για αγωνιστική προετοιμασία να υποθέσω? :roll:
Καλά, ΘΕΙΚΗ παραπομπή. Ξέρετε μήπως αν αυτή τη φορά θα έχουν κοινό πλαίσιο οι ΠΑΣΠ-ΔΑΠ ώστε να μην κλείσει η σχολή; Και αν όχι πόσο πιθανό είναι να ξανακλείσει; Να αρχίσω να κανονίζω δουλείες για την Τετάρτη; :P 8-)
Καλύτερα να μην κανονίσεις τίποτα για τετάρτη και να έρθεις να ψηφίσεις τη τρίτη. Η σχολή δεν ξανακλείνει.
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by EiRiNaKi »

Βασικά ας κλείσει να γελάσουμε, να δούνε και άλλοι τη γλύκα....
Αυτοί που ήταν 1ο-2ο έτος το 2007 και τότε ψήφιζαν καταλήψεις και μας είχαν γαμήσει κανονικά!!! :evil: :evil: :evil:

Και δε νομίζω να κατεβάσουν κοινό πλαίσιο ΔΑΠ, ΠΑΣΠ....
Εκτός και αν η ΠΑΣΠ θελήσει να στηρίξει το πλαίσιο της ΔΑΠ...
User avatar
rodrigo
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 94
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:10 pm

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by rodrigo »

EiRiNaKi wrote:Βασικά ας κλείσει να γελάσουμε, να δούνε και άλλοι τη γλύκα....
Τι γλύκα της αγοράς εργασίας την έχεις δει συνάδελφε? Ή μήπως σε περιμένει και εσένα έτοιμη θέση από την κομματάρα σου μόλις βγεις από την σχολή?
EiRiNaKi wrote:Αυτοί που ήταν 1ο-2ο έτος το 2007 και τότε ψήφιζαν καταλήψεις και μας είχαν γαμήσει κανονικά!!! :evil: :evil: :evil:
...
EiRiNaKi wrote:Και δε νομίζω να κατεβάσουν κοινό πλαίσιο ΔΑΠ, ΠΑΣΠ....
Εκτός και αν η ΠΑΣΠ θελήσει να στηρίξει το πλαίσιο της ΔΑΠ...
Τι ΔΑΠ τι ΠΑΣΠ...Σαν τις εικόνες που ψάχνεις να βρεις μετά βίας τις διαφορές.

Είμαι περίεργος όλοι εσείς που είστε ενάντια στις καταλήψεις με τόσο μίσος να δω τι εναλλακτική λύση προσφέρετε και ποιες είναι οι προτάσεις σας.
ΔΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ. ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΣΤΕ
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by Trist4n »

Ελα ρε boy, χαθηκαμε ρε φιλε...

Image
I am going according to plan.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by Kitharistas »

rodrigo wrote:
EiRiNaKi wrote:Βασικά ας κλείσει να γελάσουμε, να δούνε και άλλοι τη γλύκα....
Τι γλύκα της αγοράς εργασίας την έχεις δει συνάδελφε? Ή μήπως σε περιμένει και εσένα έτοιμη θέση από την κομματάρα σου μόλις βγεις από την σχολή?
EiRiNaKi wrote:Αυτοί που ήταν 1ο-2ο έτος το 2007 και τότε ψήφιζαν καταλήψεις και μας είχαν γαμήσει κανονικά!!! :evil: :evil: :evil:
...
EiRiNaKi wrote:Και δε νομίζω να κατεβάσουν κοινό πλαίσιο ΔΑΠ, ΠΑΣΠ....
Εκτός και αν η ΠΑΣΠ θελήσει να στηρίξει το πλαίσιο της ΔΑΠ...
Τι ΔΑΠ τι ΠΑΣΠ...Σαν τις εικόνες που ψάχνεις να βρεις μετά βίας τις διαφορές.

Είμαι περίεργος όλοι εσείς που είστε ενάντια στις καταλήψεις με τόσο μίσος να δω τι εναλλακτική λύση προσφέρετε και ποιες είναι οι προτάσεις σας.
Φιλαράκι η κατάληψη δεν είναι λύση.. ΧΕΣΤΗΚΑΝΕ.. ξέρεις τι θα πουν? τον πούλο, χάνεται το εξάμηνο.. δεν έχουν όλοι αυτήν την δυνατότητα ξέρεις, άλλοι έχουν ήδη δουλειές, οικογενειακά ζητήματα ή ο καθένας για τους δικούς του προσωπικούς λόγους να θέλει να τελειώνει όσο γίνεται πιο γρήγορα, γιατί να ρισκάρει χρόνο από το διάβασμά του, χρόνο από τα μαθήματα του ή ακόμα ακόμα και το εξάμηνο (μην μου πεις ότι δεν έχεις ακούσει τις φήμες, μην δουλευόμαστε!) εγώ μόλις μπήκα δεύτερο έτος και πες οκ (που κι εγώ δεν γουστάρω ούτε μάθημα να χάνω, ούτε να μένω πίσω) ναι να διαμαρτυρηθείς, ναι να αντιδράσεις.. ΝΑΙ σε όλα αυτά.. σε κανέναν δεν αρέσει να κάνουν κουμάντο στις ζωές μας σύμφωνα με τα δικά τους συμφέροντα.. Αγορά εργασίας αναφέρεις πιο πάνω.. Ξέρεις τι πιστεύω εγώ ρε φίλε? Αν είσαι καλός σε αυτό που κάνεις και χωρίς κόμπλεξ θα βρεις δουλειά!! Θες να γίνεις αφεντικό κατευθείαν εσύ? (δηλαδή σαν κι αυτούς που θες να "φας" τώρα) Από χαμηλά θα ξεκινήσεις και θα ανεβείς ψηλά..
Rock on buddies...
User avatar
rodrigo
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 94
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:10 pm

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by rodrigo »

Trist4n wrote:Ελα ρε boy, χαθηκαμε ρε φιλε...
Έλα ρε και έλεγα ότι θα γράψεις κάτι χρήσιμο, αλλά δεν με διέψευσες, δόξα τον Άθεο που είσαι τόσο προβλέψιμος.
motivator.jpg
Α να σου πω θέλω να μαζέψω κάτι υπογραφές για να μπουν κάδοι ανακύκλωσης στις δημόσιες τουαλέτες, σε παρακαλώ κάνε μου την χάρη και μάζεψε τες, έχεις εμπειρία άλλωστε.
ΔΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ. ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΣΤΕ
User avatar
rodrigo
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 94
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:10 pm

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by rodrigo »

Kitharistas wrote: Φιλαράκι η κατάληψη δεν είναι λύση.. ΧΕΣΤΗΚΑΝΕ.. ξέρεις τι θα πουν? τον πούλο, χάνεται το εξάμηνο.. δεν έχουν όλοι αυτήν την δυνατότητα ξέρεις, άλλοι έχουν ήδη δουλειές, οικογενειακά ζητήματα ή ο καθένας για τους δικούς του προσωπικούς λόγους να θέλει να τελειώνει όσο γίνεται πιο γρήγορα, γιατί να ρισκάρει χρόνο από το διάβασμά του, χρόνο από τα μαθήματα του ή ακόμα ακόμα και το εξάμηνο (μην μου πεις ότι δεν έχεις ακούσει τις φήμες, μην δουλευόμαστε!) εγώ μόλις μπήκα δεύτερο έτος και πες οκ (που κι εγώ δεν γουστάρω ούτε μάθημα να χάνω, ούτε να μένω πίσω) ναι να διαμαρτυρηθείς, ναι να αντιδράσεις.. ΝΑΙ σε όλα αυτά.. σε κανέναν δεν αρέσει να κάνουν κουμάντο στις ζωές μας σύμφωνα με τα δικά τους συμφέροντα..
μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα...σόρρυ ρε συνάδελφε η πρόταση σου ποια είναι δηλαδή? Υποταγή και βλέπουμε?
Kitharistas wrote:Αγορά εργασίας αναφέρεις πιο πάνω.. Ξέρεις τι πιστεύω εγώ ρε φίλε? Αν είσαι καλός σε αυτό που κάνεις και χωρίς κόμπλεξ θα βρεις δουλειά!! Θες να γίνεις αφεντικό κατευθείαν εσύ? (δηλαδή σαν κι αυτούς που θες να "φας" τώρα) Από χαμηλά θα ξεκινήσεις και θα ανεβείς ψηλά..
Έχεις ρωτήσει κανέναν απόφοιτο να σου πει τι γίνεται στην αγορά εργασίας? Ειλικρινά τώρα έχεις ρωτήσει? Σου είπαν ότι όλα είναι ρόδινα?
ΔΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ. ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΣΤΕ
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by Trist4n »

Να βαλω πρωτα εσενα στις δημοσιες τουαλετες και μετα βλεπουμε και για καδους..?
Θες να κλεισουμε ραντεβουδακι?

Αντε, που εμαθε και η μασκοτ και ειρωνευεται τωρα...

Image
I am going according to plan.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by Kitharistas »

rodrigo wrote:Α να σου πω θέλω να μαζέψω κάτι υπογραφές για να μπουν κάδοι ανακύκλωσης στις δημόσιες τουαλέτες, σε παρακαλώ κάνε μου την χάρη και μάζεψε τες, έχεις εμπειρία άλλωστε.
To πρόβλημα σου ποιο είναι ακριβώς? Που είναι το κακό να μαζεύει υπογραφές για κάτι που του φαίνεται άδικο (και για να υπογράφουν τόσοι σημαίνει ότι φαίνεται ότι κι άλλοι το θεωρούν άδικο).. Εγώ το βρίσκω δημοκρατικότατο (αντίθετα με το "κλείνουμε την σχολή γιατί έτσι γουστάρουμε")

Edit γιατί δεν είδα ότι μου είχες απαντήσει, ξεκινάμε λοιπόν
rodrigo wrote:
Kitharistas wrote: Φιλαράκι η κατάληψη δεν είναι λύση.. ΧΕΣΤΗΚΑΝΕ.. ξέρεις τι θα πουν? τον πούλο, χάνεται το εξάμηνο.. δεν έχουν όλοι αυτήν την δυνατότητα ξέρεις, άλλοι έχουν ήδη δουλειές, οικογενειακά ζητήματα ή ο καθένας για τους δικούς του προσωπικούς λόγους να θέλει να τελειώνει όσο γίνεται πιο γρήγορα, γιατί να ρισκάρει χρόνο από το διάβασμά του, χρόνο από τα μαθήματα του ή ακόμα ακόμα και το εξάμηνο (μην μου πεις ότι δεν έχεις ακούσει τις φήμες, μην δουλευόμαστε!) εγώ μόλις μπήκα δεύτερο έτος και πες οκ (που κι εγώ δεν γουστάρω ούτε μάθημα να χάνω, ούτε να μένω πίσω) ναι να διαμαρτυρηθείς, ναι να αντιδράσεις.. ΝΑΙ σε όλα αυτά.. σε κανέναν δεν αρέσει να κάνουν κουμάντο στις ζωές μας σύμφωνα με τα δικά τους συμφέροντα..
μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα...σόρρυ ρε συνάδελφε η πρόταση σου ποια είναι δηλαδή? Υποταγή και βλέπουμε?
μπλα μπλα μπλα έτσι? η πρόταση μου? η πρόταση μου "συνάδελφε" είναι να γίνει μια συλλογική κίνηση με την οποία αν δεν συμφωνούν όλοι να συμφωνεί τουλάχιστον η συντριπτική πλειοψηφία.. Αυτή είναι η πρόταση μου.. Υποτίθεται πως είμαστε και έξυπνοι αφού μπήκαμε στο Εθνικό Μας Πορνείο.. Σκεφτείτε μια λύση αντί να προτείνετε κατάληψη με κάθε ευκαιρία.. όπως κι οι υπόλοιποι το ίδιο που κοιτούν μόνο να κάνουν πάρτυ.. σε κάλυψε η πρόταση μου..? και για να μην αφήσω τίποτα αναπάντητο για άλλον(-ους) ακούγεται ότι είναι "πολύ μπλαμπλά"
rodrigo wrote:
Kitharistas wrote:Αγορά εργασίας αναφέρεις πιο πάνω.. Ξέρεις τι πιστεύω εγώ ρε φίλε? Αν είσαι καλός σε αυτό που κάνεις και χωρίς κόμπλεξ θα βρεις δουλειά!! Θες να γίνεις αφεντικό κατευθείαν εσύ? (δηλαδή σαν κι αυτούς που θες να "φας" τώρα) Από χαμηλά θα ξεκινήσεις και θα ανεβείς ψηλά..
Έχεις ρωτήσει κανέναν απόφοιτο να σου πει τι γίνεται στην αγορά εργασίας? Ειλικρινά τώρα έχεις ρωτήσει? Σου είπαν ότι όλα είναι ρόδινα?
Αγόρι μου για να δουλέψεις ως μηχανολόγος πρέπει να προχωρήσεις λίγο τις σπουδές σου, αν τις διακόπτεις με καταλήψεις και ιστορίες πως θα δουλέψεις? ή όταν ο χ-ψ εργοδότης ακούει ότι στο πολυτεχνείο γίνονται καταλήψεις θα πάρει κάποιον από αυτούς να δουλέψει για αυτόν? Όλα ρόδινα δεν είναι για κανέναν οκ? θες να δουλέψεις βγες έξω, σπάσε τα μούτρα σου και βρες δουλειά.. εγώ το καλοκαίρι δούλευα 10-12 ώρες καθημερινά +διάβαζα για την εξεταστική +όποιες άλλες υποχρεώσεις είχα.. αν θέλεις μπορείς, αν δεν θες σου φταίνε όλοι και όλα, αυτό ξέρω εγώ
Rock on buddies...
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Συνέλευση Τρίτη 19-10-2010

Post by EiRiNaKi »

rodrigo wrote:
EiRiNaKi wrote:Βασικά ας κλείσει να γελάσουμε, να δούνε και άλλοι τη γλύκα....
Τι γλύκα της αγοράς εργασίας την έχεις δει συνάδελφε? Ή μήπως σε περιμένει και εσένα έτοιμη θέση από την κομματάρα σου μόλις βγεις από την σχολή?


Είμαι περίεργος όλοι εσείς που είστε ενάντια στις καταλήψεις με τόσο μίσος να δω τι εναλλακτική λύση προσφέρετε και ποιες είναι οι προτάσεις σας.

Καταρχήν,
Ρε φίλε δε ξέρω πραγματικά τι παίρνεις αλλά δώσε και σε μας......η πρόταση σου είναι η καταλήψη???
ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΡΕΕΕΕΕ!!!!!! Αντίδραση σωστή και αγώνας δε γίνεται με κατάληψη αλλά με 10αδες χιλιάδες στους δρόμους, με ΑΔΕΙΑ αμφιθέατρα και όχι απλά κλειστά.....
Τέσπα, τι να σου λέω κ σένα, η αξία στο να αντιδράς είναι κ να μπορείς να προτείνεις

Δεύτερον,
Ωραία μιας και δεν υπάρχει "γλύκα" στην αγορά εργασίας ας μπουδελέψουμε λίγο παραπάνω τη Σχολή (λες και μόνη της δεν τα καταφέρνει) να έχουμε μια δικαιολογία παραπάνω.......μ'αρέσει σαν ιδέα!!

Και για το τέλος,
Έσυ αλήθεια τι κομματάρα είσαι??? Δεν έχω ανάγκη να με βολέψει κανένα κόμμα ή κομμάταρα......αλλά έλα πες τη αλήθεια ζηλεύεις μήπως??
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”