Περί Σπέντζα

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by Trist4n »

Εγω θα ελεγα να βγαλεις εσυ λιγο το παντελονακι και να κατουρησεις.... Τι παει να πει "Ξεχαστε τα αυτα, οι επιστολες ειναι αχρηστες". Δηλαδη τι προτεινεις? Να παμε στο γραφειο του και να τις πεταξουμε εξω να τον τρομαξουμε?

Επισης ξεχνας οτι για καποιους, το "ραντεβου του χρονου" δεν ειναι επιλογη. Για καποιους δεν υπαρχει "του χρονου". Τελος, fin, finito, the end, 終了.
I am going according to plan.
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by tsag »

αναβαθμολογηση τοτε ή μαλλον απειλη για αναβαθμολογηση....... ;)


δηλαδη κανουμε την αιτηση και του λεμε ή τους βαζετε εσεις ή μας τους βαζει η επιτροπη .
dim
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 44
Joined: Fri Jun 25, 2010 9:40 pm
Gender: Male

Re: Περί Σπέντζα

Post by dim »

tsag wrote:ποσες φορες στην σχολη μας καθηγητης εχει κανει μηνυση σε ολους τους υπολοιπους?
μια

Παιδιά, σίγουρα πολλοί έχετε πρόβλημα με τα μαθήματά του (πέρυσι ένα από τα 2 είχε πάει και μη διδαχθέν) αλλά προσωπικά πιστεύω πως με την επιστολή δεν πρόκειται να βγει κάτι. Δεν υπάρχει πρακτικά τρόπος να "ελεγχθεί" καθηγητής (επιστημονικά, πειθαρχικά, διοικητικά) και να του αποδωθούν ευθύνες. Και ακόμα και αν υπάρχει κάπου σε κάποιο ξεχασμένο νόμο, δε νομίζω να βρεθεί ένας καθηγητής / πρύτανης να το τραβήξει μαζί σας ως εκεί.

Το καλύτερο θα ήταν να βρεθεί πιο συναινετική λύση, χωρίς να δωθούν τέτοιες διαστάσεις με υπογραφές κλπ. Δεν το λέω επειδή φοβάμαι πως θα τα πάρει και στα ηλεκτροκίνητα που έχω εγώ και κάποιοι άλλοι φέτος (υποχρεωτικά) θα μας κάνει τα ίδια και χειρότερα (θα γίνει μάλλον και αυτό). Ούτε εσείς θα βρείτε το δίκιο σας.

Στο σχολείο, ακόμα και στις πανελλαδικές υπάρχει τρόπος. Εδώ δεν υπάρχει. Αναγκαστικά κάνεις την προσευχή σου και ξαναδίνεις.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by Trist4n »

Μαλλον δεν ξερεις τι παει να πει Σπεντζας φιλε μου Τσαγκ... Και το σιχαινομαι που το λεω, αλλα οπως ειναι το θεσμικο πλαισιο στο ΕΜΠ, τετοιοι παπαρες μπορουν να ειναι ατρωτοι. Δεν ειναι ευκολο να του βαλεις χερι, ποσο μαλλον να του παρεις τα γραπτα για αναβαθμολογηση.
I am going according to plan.
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by tsag »

ατρωτοι? στον τομεα πηρε τα @@ μου . εχασε τα ερευνητικά , εχασε τα λεφτα στην μοιρασια και εγινε και ο "κολητος" του τομεαρχης :mrgreen:
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by tsag »

θα παμε στον "κολητο" του την δευτερα?
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by Trist4n »

Ποιος "κολλητος" του ρε?
I am going according to plan.
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by tsag »

αυτόν που του έκοψε την προαγωγή μια φορά και προσπάθησε να του την ξανακόψει .....
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by Trist4n »

Ονομα δεν εχει? Ξεκολλατε με το "σασπενς".
I am going according to plan.
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by tsag »

Κυριακοπουλος , ο τομεαρχης ΜΚ&ΑΕ για 2010-2011
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”