Το πιο άχρηστο Ποστ.

Καμμένα online παιχνίδια για μεταμεσονύκτιο και μεσοεξεταστικό κάψιμο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by lakers4life24 »

Kuchiki_Byakuya wrote:
castiel wrote:ο Γκαρούτσος είναι ο ορισμός του επιστήμονα της έκθεσης της γ λυκείου.. εκλαϊκεύει την γνώση και την κάνει προσιτή σε όλους :p
Σιγά μην είναι και ο Marcus Du Sautoi.

Να του δώσουμε το χρυσό κλειδί της Πολυτεχνειούπολης.
(β-α)/2 wrote:για αυτό δε διάβασα ποτέ τα φυλλάδια της έκθεσης της γ' λυκείου και καμίας άλλης τάξης! :lol: :lol:
Ούτε εγώ, ποτέ. Άσε και που δεν μου άρεσε. Όλο με σκονάκι από κάτω έγραφα εκθέσεις. Στις πανελλήνιες πήγα με δύο ώρες διάβασμα μιας μαλακίας που μας είχε δώσει από το υπουργείο με το είδος των θεμάτων.
ποιος ειναι παλι αυτος :?: ας του το δωσουμε μπας κι ανοιγει κ την πυλη ζωγραφου καμια φορα :lol: :lol: :lol: +1 για την εκθεση....αμα το χεις :lol: :lol:
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Kuchiki_Byakuya »

lakers4life24 wrote:ποιος ειναι παλι αυτος
Έχει γράψει το 'Music of the Primes' 'Η μουσική των πρώτων αριθμών', το βιβλίο που με έκανε να αγαπήσω την εκλαϊκευμένη επιστήμη και να διαβάσω πολλά ακόμα. Στα πανεπιστήμια του εξωτερικού βασική μονάδα είναι ο τομέας, αλλά για θέματα μη οργανωμένα ή νέας επιστήμης υπάρχει ακόμα ο θεσμός της έδρας. Αυτός κατέχει την έδρα της εκλαϊκευμένης επιστήμης σε ένα πανεπιστήμιο, στην Αγγλία νομίζω. Τόσο μπροστά είναι οι άνθρωποι. Και στην τελική όποιος δεν ξέρει κάτι: google it! Τι τον έχεις τον υπολογιστή μπροστά σου.
lakers4life24 wrote:ας του το δωσουμε μπας κι ανοιγει κ την πυλη ζωγραφου καμια φορα
Η πύλη Ζωγράφου θα αρνηθεί μόνη της να ανοίξει.
lakers4life24 wrote:+1 για την εκθεση....αμα το χεις
Το είχα από μικρός, αλλά και να μην το είχα σιγά μην έχανα το χρόνο μου σε μαλακίες.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by lakers4life24 »

+1 για την πυλη
+1 για την εκθεση κι εγω εγραφα λεξεις πριν παω νηπιο
εκανα κοιλικους εκεινη την ωρα κ βαριομουν να το γοογλαρω :lol: :lol:
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by cornerstone »

Kuchiki_Byakuya wrote:
lakers4life24 wrote:ποιος ειναι παλι αυτος
Έχει γράψει το 'Music of the Primes' 'Η μουσική των πρώτων αριθμών', το βιβλίο που με έκανε να αγαπήσω την εκλαϊκευμένη επιστήμη και να διαβάσω πολλά ακόμα. Στα πανεπιστήμια του εξωτερικού βασική μονάδα είναι ο τομέας, αλλά για θέματα μη οργανωμένα ή νέας επιστήμης υπάρχει ακόμα ο θεσμός της έδρας. Αυτός κατέχει την έδρα της εκλαϊκευμένης επιστήμης σε ένα πανεπιστήμιο, στην Αγγλία νομίζω. Τόσο μπροστά είναι οι άνθρωποι. Και στην τελική όποιος δεν ξέρει κάτι: google it! Τι τον έχεις τον υπολογιστή μπροστά σου.
Είναι και τιτλούχος...
ΟΒΕ....
Πράγματι Κουτσικάκι,τα αγγλικά πανεπιστήμια είναι έτη φωτός μπροστά απ'τα δικά μας.
Οxbridge ftw!!!
Kuchiki_Byakuya wrote:
lakers4life24 wrote:+1 για την εκθεση....αμα το χεις
Το είχα από μικρός, αλλά και να μην το είχα σιγά μην έχανα το χρόνο μου σε μαλακίες.
lakers4life24 wrote:+1 για την εκθεση κι εγω εγραφα λεξεις πριν παω νηπιο
E καλά οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν είχαν κανένα πρόβλημα με την έκθεση...
Δεν είναι ανάγκη ούτε τις ηλίθιες φροντιστηριακές σημειώσεις που απευθύνονται σε άκριτους παπαγάλους να διαβάσεις,ούτε να έχεις ξεσκονίσει τη δυτική λογοτεχνία του 20ου αιώνα,για να γράψεις καλά...
Απλώς λογική να έχεις και στοιχειωδώς δομημένη σκέψη...
Ε και μηχανικοί θα γίνουμε,αλίμονο δηλαδή...
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by kage21 »

(β-α)/2 wrote::( δυστυχως σε καταλαβαίνω.. έπρεπε να τους παρατήσετε! Τι θα έκαναν; Θα ακολουθούσαν! :D
Να με αφηνε στο κρυο να παγωσω??Τς τς τς...
cornerstone wrote: Οxbridge ftw!!!
Oxford και Cambridge να υποθεσω??
lakers4life24 wrote: +1 για την εκθεση κι εγω εγραφα λεξεις πριν παω νηπιο
Το μπλαγδουμπι δεν ειναι λεξη μη λες μαλακιες...

________________________________________________________________________

Μολις ειδαμε Σερλοκ Χολμς με τα παιδια...ο λιακος ψιλοκοιμοταν βεβαια και τον ξυπναγε το γαργαρο γελιο μου...
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by castiel »

cornerstone wrote: Πράγματι Κουτσικάκι,τα αγγλικά πανεπιστήμια είναι έτη φωτός μπροστά απ'τα δικά μας.
Οxbridge ftw!!!
μπορεί σε οργάνωση και υποδομές.. σε επίπεδο προσφερόμενων γνώσεων δεν έχουμε-εμείς σαν εμπ- να ζηλέψουμε πολλά..

βασικά ένα συγκεκριμένο παράδειγμα εχω, δεν ξέρω αν είναι ο κανόνας ή η εξαίρεση:
στο newcastle, στο αντίστοιχο τμήμα με το δικό μας, naval architecture and marine engineering, έχει πάει φίλος φίλου μου-συμφοιτητή. ο φίλος μου είχε πάει εκεί για 1-2 εβδομάδες και είχε παρακολουθήσει αρκετά από τα μαθήματά τους... ε, τα μαθήματά τους ήταν "παιχνιδάκι" μπροστά σε αυτά που κάναμε εμείς...
απλά αυτοί δεν είχαν campus με όλους τους τοίχους βαμμένους με συνθήματα...
σίγουρα δεν μπορείς να συγκρίνεις με 1-2 εβδομάδες, αλλά αυτή είναι η γενική εντύπωση που έχω ακούσει από πολλούς, τουλάχιστον σύγκριση πολυτεχνείου και ξένων πανεπιστημίων..
δεν λέω ότι είμαστε τοπ, αλλά δεν είμαστε και πάτος...


_______________________________

όσο για την έκθεση, δυστυχώς για κάποιον λόγο έχει τυποποιηθεί πλήρως και δεν μπορείς να είσαι ελεύθερος σε αυτά που γράφεις...
εγώ έγραψα πολύ καλά, και πιστεύω οφείλεται στο ότι ,μπορούσα να γράφω με ξεκάθαρη δομή αυτά που ήθελα να πω... ούτε "δυσκολες" λέξεις, ούετε περιέργες-τυποποιημένες εκφράσεις, που πολύ απλά, επειδή δεν είχα το λεξιλόγιο, και ούτε το έχω, μπορούσα να τις στηρίξω για να φανεί ότι είναι φυσικό.. τι θες να σου πω? δια βιου εκπαίδευση??
α)..
β)..
γ)..
άντε πιες ένα καφέ τώρα και συνέχισε την διόρθωση....
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by lakers4life24 »

το ονομα μου εγραφα κακεντρεχη ανθρωπε :D
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Kuchiki_Byakuya »

Όντως δεν έχουμε πολλά να ζηλέψουμε πολλά σε επίπεδο σπουδών από τα ξένα πανεπιστήμια. Ειδικά στα προπτυχιακά.
Τώρα στην ειδίκευση κάθε εργαστήριο βγάζει πρόγραμμα με καμιά δεκαριά μαθήματα που φτάνουν σε απίστευτο βάθος (καθώς πραγματεύονται λίγα πράγματα) και με σύστημα βαθμολόγησης που αφήνει τον φοιτητή να δουλέψει μόνος του και με τους ρυθμούς του, καταλαβαίνεις διαφορά που δημιουργείται χωρίς να υπάρχει επί της ουσίας.
kage21 wrote:Oxford και Cambridge να υποθεσω??
Ναι.
cornerstone wrote:φροντιστηριακές σημειώσεις που απευθύνονται σε άκριτους παπαγάλους να διαβάσεις,
Πώς θα δουλέψουν τόσοι άνεργοι μέτριοι φιλόλογοι;
lakers4life24 wrote: κι εγω εγραφα λεξεις πριν παω νηπιο
Εγώ δεν ήξερα να κρατάω το μολύβι. Αλλά διάβαζα πολύ καλά γιατί μου άρεσαν τα παραμύθια και ανάγκασα τον πατέρα μου να μου μάθει.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by cornerstone »

Kuchiki_Byakuya wrote:
lakers4life24 wrote: κι εγω εγραφα λεξεις πριν παω νηπιο
Εγώ δεν ήξερα να κρατάω το μολύβι. Αλλά διάβαζα πολύ καλά γιατί μου άρεσαν τα παραμύθια και ανάγκασα τον πατέρα μου να μου μάθει.
Κουτσίκι ανησυχώ...
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου στα 2-3 τελευταία ποστ σου...
Εγώ πριν πάω σχολείο ήξερα να γράφω μόνο το όνομά μου και μερικά γράμματα,από κάτι ιχνηλασίες-μπλοκ ζωγραφικής που είχα στο νήπιο...
Θα μπορούσα να γράφω κανονικά αλλά οι γονείς μου πίστευαν πως έτσι θα βαριόμουν ελεεινά στην πρώτη δημοτικού...

Μεγάλη υπόθεση τα παραμύθια...
Όσοι γονείς διαβάζουν πολλά στα παιδιά τους, τους ανοίγουν απίστευτους ορίζοντες...
Ρε Κουτσικάκι απορώ πως έγινες τόσο δύστροπος στην πορεία...
Παιδιά που ξέρουν να διαβάζουν από πολύ μικρά,τείνουν να έχουν μεγαλόπνοες ιδέες και ανοικτά μυαλά...
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Το πιο άχρηστο Ποστ.

Post by Adamaklas »

ΟΠΑ ΟΠΑ ΟΠΑ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΣΑ! ΠΟΤΕ ΚΑΠΝΙΣΑ?!?!?!

ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΤΕ?!?!?!

Εγω δεν ηξερα ορθογραφια και εγραψα εκθεση , τι βιβλια και σημειωσεις λετε?!

Ο φιλος μου απο Μεγ. Βρετανια απο το Derby County οταν ειμουν 16, μου ελεγε οτι εχει κατι δυσκολα πραγματα στο παν/μιο του... τον ρωτηξα , Τι?!!? και μου ειπε< you prolly never heard of it mate, its in chemistry, mols>

Χεχεχεχχε τωρα λεμε τι καναμε οταν ημασταν νηπια?

Δυο λεξεις. Amiga Aladin.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
Post Reply

Return to “Forum Burnout”