ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Λakedaimonas »

Βασικά θεωρώ το ελληνικό ποδόσφαιρο εντελώς ατάλαντο και στημένο. Αν και η FIFA τελευταία δεν πάει πίσω.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Enositis »

Διατανε αν εισαι βαζελος κοιτα μια αγωνιστικη πισω:D
Αν εισαι γαυρος περσυ σας σκοκοκαμε:Ρ
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Doublecore »

Enositis21 wrote:Διατανε αν εισαι βαζελος κοιτα μια αγωνιστικη πισω:D
Αν εισαι γαυρος περσυ σας σκοκοκαμε:Ρ
[troll mode=on]
Ο "εχω να παρω πρωταθλημα 18 χρονια" να μην μιλαει!!!
[troll mode=off]



Το ντερμπυ για μενα ηταν καθαρο και οσοι αρχιζουν να λενε για αμφισβητουμενες φασεις και συνωμοσιες(εφημεριδες και οπαδικοι κυριως, οχι οι χρηστες) εχουν προβλημα στον εγκεφαλο.Ενα ειναι το συμπερασμα: απο ενα ημιχρονο η καθε ομαδα και στο τελος νικησε εκεινος που ειχε περισσοτερη υπομονη.Nothing more, nothing less.
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by kobe24 »

Ρε παιδια διαβαζω αυτα που λετε και εχω να κανω τις εξης παρατηρησεις:

1) Λετε για το φοβερο ποδοσφαιρο του Ολυμπιακου και γαι την υπερομαδα που εχετε και δεν βλεπετε οτι δεν αντεχουν να παιξουν πανω απο 20 λεπτα!!!!!! Δεν μιλαω μονο για χτες αλλα με τον Ηρακλη και τον Αρη η ομαδα ηταν μονο ενος ημιχρονου......
2) Δεν ειναι δυνατον να παιξεις συγχρονο ποδοσφαιρο κατοχης χωρις αμυντικο χαφ και με ενα καθαρο 10αρι ( Ιμπαγασα ) σε ρολο 8αριου. Βαλε οτι ειναι και 34 στα 35 και το αποτελεσμα οτι μετα το 60 τελος. Το συστημα του Βαλβερδε ειναι πολυ καλο αλλα για μικρες ομαδες που δεν πιεζουν καθολου στο κεντρο αλλα καθονται και περιμενουν πισω. ( οτι εκανε στο 1ο ημιχρονο ο Παναθηναικος. ) Τουλαχιστον η ομαδα σας εχει ενα πλανο στο γηπεδο ενω η δικια μου χεσε μεσα...
3) Επι ενα ημιχρονο ειχατε τον απολυτο ελεγχο και το μονο που κανατε ειναι το γκολ του Μιραλας ( μεγαλη παιχτουρα ) και ενα σουτ στα περιστερια. Ποια ολοκληρωμενη προσπαθεια υπηρχε και δεν την θυμαμαι εγω?????
4) Τελικα οι Αγγλοι ειχαν δικιο οταν ελεγαν οτι και με ενα μπουκαλι γαλα θα σας τον εδιναν τον Ριερα. Μεχρι στιγμης ειναι το πιο ακριβο παλτο που εχω δει να παιζει ποδοσφαιρο. Εκτος απο το οτι ειναι αργος και δεν αντεχει ειναι και πολυ χαζος......Ενα κοψιμο η μια σωστη εξυπνη πασα δεν εκανε σε 90 λεπτα αγωνα. Γιατι τον κραταγε μεσα ο προπονητης σας δεν ξερω.

Τελος για να μην παρεξηγηθω απο κανενα: Τοσο χαλια την ομαδα μου εχω πολλα χρονια να την δω. Κατι κατσουρανηδες και καραγκουνες και πλεσιδες ειναι για τα μπαζα!!! Για να μην πω για τον Νομπλια!!!!!!!
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Enositis »

μην κλεβεις αλητη το 1994 πηρα τελευταια φορα:Ρ..16 χρονια:ρ.ΑΝΤΕ:Ρ.
Εκτος αν θελετε να συζητησουμε για ενα περιβοητο πρωταθλημα στα χαρτια........................................................
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Kitharistas »

Enositis21 wrote:μην κλεβεις αλητη το 1994 πηρα τελευταια φορα:Ρ..16 χρονια:ρ.ΑΝΤΕ:Ρ.
Εκτος αν θελετε να συζητησουμε για ενα περιβοητο πρωταθλημα στα χαρτια........................................................
Στα χαρτιά? ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ.. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ..

Just for fun, no offence please ;)
Rock on buddies...
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Enositis »

ναι ρε δε παρεξηγουμε χαλαρωσε...
ρε φιλε ναι στα χαρτια...εφοσον η ΕΠΟ βγαζει την αποφαση να ξαναγινει ο αγωνας γιατι δεν τον ξανακανεις;και πας στο ευρωπαικο δικαστηριο;και εκτος αυτου 2-3 χρονια πριν ο Σωκρατης δεν ελεγε τα ματσ παιρνονται μεσα στο γηπεδο;
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Kitharistas »

Enositis21 wrote:ναι ρε δε παρεξηγουμε χαλαρωσε...
ρε φιλε ναι στα χαρτια...εφοσον η ΕΠΟ βγαζει την αποφαση να ξαναγινει ο αγωνας γιατι δεν τον ξανακανεις;και πας στο ευρωπαικο δικαστηριο;και εκτος αυτου 2-3 χρονια πριν ο Σωκρατης δεν ελεγε τα ματσ παιρνονται μεσα στο γηπεδο;
Τώρα τι έλεγε ο Σωκράτης είναι άλλο θέμα.. κοίτα προσωπικά δηλώνω ολυμπιακός όπως κατάλαβες αλλά το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα είναι ξεφτίλα.. πραγματικά.. βασικά είναι ακόμη ένα επιχειρηματικό παιχνίδι.. that's all.. και οι επιχειρηματίες τα κονομάνε από εμένα κι εσένα που υποστηρίζουμε την χ ψ ομάδα.. δυστυχώς..

όσο για ότι έγινε τότε... ε εντάξει είμαι της άποψης πως ότι έγινε έγινε.. να το ξανασυζητήσουμε δεν έχει νόημα γιατί δεν θα αλλάξει.. θα βρούμε δίκια και άδικα και από τις δύο πλευρές αν έχουμε ανοιχτό μυαλό.. απλά ποιο το νόημα? nothing's gonna change.. αυτό που μπορούμε να ελπίζουμε είναι να δούμε επιτέλους ποδόσφαιρο..

τέλος τα ματς πλέον όχι δεν παίρνονται στο γήπεδο... :)

ps το χαμόγελο στο τέλος είναι απλά συγκαταβατικό....
Rock on buddies...
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Enositis »

To ποδοσφαιρο στην Ελλαδα κατ εμε δεν ειναι ξεφτιλα.Παιρνουμε τα @@@ μας στην Ευρωπη αλλα βαζουμε πολυ πολυ λιγοτερα λευτα απ αυτους.Για μενα ειναι θεμα νοοτροπιας.Χουλιγκανισμος και στην Αγγλια υπηρχε.Στημενα παιχνιδια στην ΙΤαλια...κι ομως...
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

Post by Διάτανος »

μια εικόνα χίλιες λέξεις
Attachments
37117_1705985127835_1184248341_31983454_874473_n.jpg
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Post Reply

Return to “Αθλητικά”