Περί Σπέντζα

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by dpunis »

Παίδες δυστυχώς δεν είμαι Αθήνα για να υπογράψω, αλλά όσο αφορά τη επιστολή, θα πρότεινα να βάλετε το "εκ παραδρομής" για διπλωματικούς λόγους. Αλλιώς τον κολλάτε στον τοίχο, και δεν πρόκειται να σας βάλει άλλους βαθμούς γιατί πολύ απλά εκτίθεται ανεπανόρθωτα. Δε ξέρω τι σόι τρελός είναι, αλλά κρατήστε και μια πισινή, μπας και σας βοηθήσει. Δηλαδή ζητείστε επανεξέταση γιατί θεωρείτε πως εκ παραδρομής σας έβαλε χαμηλότερο βαθμό απ' όσο θα έπρεπε σύμφωνα με το βιβλίο του. Ή κάτι τέτοιο. Και μια παράκληση προς εσένα Eny. Κάνε το κόπο και βάλε είτε σαν pdf, είτε σαν αρχείο word 2003 την επιστολή, γιατί με το openoffice δεν ανοίγει. :(
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Περί Σπέντζα

Post by Doublecore »

Ρε παιδια, δηλαδη ας πουμε οτι πανε ολα καλα, και αποδεχθουν το αιτημα μας, αυτο σημαινει οτι ολα τα γραπτα και των 4 μαθηματων θα ελεχθουν απο την αρχη?

Δηλαδη οχι μονο αυτων που υπεγραψαν, αυτο θελω να πω.
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
raoulos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 40
Joined: Sat Mar 06, 2010 11:08 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Περί Σπέντζα

Post by raoulos »

Εγω ειμαι αλλος ενας που πιστευω οτι εχω αδικηθει στους μηχανισμους και δεν εχω καμια αντιρρηση να διαμαρτυρηθουμε.
Απλα πιστευω οτι αφου μας περιμενει κατασκευη οχηματων Ι&ΙΙ (τουλαχιστον οσοι ασχοληθουν με τον τομεα αυτο) θα πρεπει να ενεργησουμε πολυ διπλωματικα ωστε να μην εχουμε επιπτωσεις στο μελλον (καταλαβαινετε φανταζομαι τι εννοω).
Για αυτο το λογο προτεινω καταρχιν για αυριο να συνταχθουν 2 επιστολες (απλα στην μια να μην αναγραφεται το μαθημα των μηχανισμων ενω στην αλλη να αναγραφεται) ετσι ωστε αναλογως την συμμετοχη να αποφασισουμε αυριο ποια απο τις 2 θα στειλουμε

Επισης θεωρω σαν καλυτερη λυση να μην υπογραψουμε οι 2οετεις αλλα να παμε ολοι μαζι να τον βρουμε στο γραφειο του για τον λογο που εγραψα παραπανω...
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by dpunis »

Doublecore wrote:Ρε παιδια, δηλαδη ας πουμε οτι πανε ολα καλα, και αποδεχθουν το αιτημα μας, αυτο σημαινει οτι ολα τα γραπτα και των 4 μαθηματων θα ελεχθουν απο την αρχη?

Δηλαδη οχι μονο αυτων που υπεγραψαν, αυτο θελω να πω.
Το λογικό Κώστα είναι να γινει αναβαθμολόγηση σε όσους υπέγραψαν μόνο. Δεν γίνεται να ζητήσεις αναβαθμολόγηση για το δικό μου γραπτό για παράδειγμα, χωρίς την έγγραφη συγκατάθεση μου. [Εγώ δεν έχω πρόβλημα, αλλά στη θέση μου βάλε οποιονδήποτε 3ο]
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by tsag »

Doublecore wrote:Ρε παιδια, δηλαδη ας πουμε οτι πανε ολα καλα, και αποδεχθουν το αιτημα μας, αυτο σημαινει οτι ολα τα γραπτα και των 4 μαθηματων θα ελεχθουν απο την αρχη?

Δηλαδη οχι μονο αυτων που υπεγραψαν, αυτο θελω να πω.
εννοειται οτι θα γινει μονο για αυτους που το ζητανε.....
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by tsag »

raoulos wrote:Εγω ειμαι αλλος ενας που πιστευω οτι εχω αδικηθει στους μηχανισμους και δεν εχω καμια αντιρρηση να διαμαρτυρηθουμε.
Απλα πιστευω οτι αφου μας περιμενει κατασκευη οχηματων Ι&ΙΙ (τουλαχιστον οσοι ασχοληθουν με τον τομεα αυτο) θα πρεπει να ενεργησουμε πολυ διπλωματικα ωστε να μην εχουμε επιπτωσεις στο μελλον (καταλαβαινετε φανταζομαι τι εννοω).
Για αυτο το λογο προτεινω καταρχιν για αυριο να συνταχθουν 2 επιστολες (απλα στην μια να μην αναγραφεται το μαθημα των μηχανισμων ενω στην αλλη να αναγραφεται) ετσι ωστε αναλογως την συμμετοχη να αποφασισουμε αυριο ποια απο τις 2 θα στειλουμε

Επισης θεωρω σαν καλυτερη λυση να μην υπογραψουμε οι 2οετεις αλλα να παμε ολοι μαζι να τον βρουμε στο γραφειο του για τον λογο που εγραψα παραπανω...
για κατασκευη οχηματων Ι&ΙΙ δεν τον προλαβαινετε. βγαινει στην συνταξη τον αυγουστο του 2011 !!!!!!!!!
raoulos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 40
Joined: Sat Mar 06, 2010 11:08 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Περί Σπέντζα

Post by raoulos »

οχι ρε γμτ κριμα... :lol:
κοιτα αν ειναι οντως ετσι τοτε οι υπογραφες ειναι καλη λυση
αν τυχον ομως δεν φυγει???
δεν ξερω κατα ποσο μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για κατι τετοιο...

Θα δουμε αυριο
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Περί Σπέντζα

Post by Λakedaimonas »

LOL ρε το φοβάστε?! Χαλαρώστε.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6266
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Περί Σπέντζα

Post by eΝy »

Δεν πάτε καλύτερα να διαπραγματευτείτε την εδαφική ακεραιότητα στο Αιγαίο;

Τσιμπήστε το όσο πιο διπλωματικό μπορούσα να το κάνω:
epistolh.doc
(24 KiB) Downloaded 753 times
Αυτό το χαρτί τυπώστε το και υπογράψτε το αύριο.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by tsag »

raoulos wrote:οχι ρε γμτ κριμα... :lol:
κοιτα αν ειναι οντως ετσι τοτε οι υπογραφες ειναι καλη λυση
αν τυχον ομως δεν φυγει???
δεν ξερω κατα ποσο μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για κατι τετοιο...

Θα δουμε αυριο
δεν φευγει......τον πετανε με τις κλωτσιες αφου εφτασε τον μεγιστο χρονο παραμονης στην εργασια !!!!
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”