Επί πτυχίω εξεταστική?

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Επί πτυχίω εξεταστική?

Post by Zoubulbasaur »

Με δεδομένο ότι τα εαρινά τα δίνουν όλοι σ αυτή την εξεταστική και όχι μόνο οι επί πτυχίω, έχει ακούσει κανείς εάν υπάρχει πλάνο να γίνει και επί πτυχίω εξέταση αμέσως μετά την κανονική; Θεωρητικά δεν υπάρχει λόγος να γίνει αφού δίνονται όλα μαζί τώρα, αλλά επειδή η σχολή αυτή με έχει εκπλήξει ουκ ολίγες φορές είπα μήπως έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικό
Scientists dream about doing great things. Engineers do them
PD08
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 205
Joined: Fri Feb 21, 2014 4:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Επί πτυχίω εξεταστική?

Post by PD08 »

Μακάρι να γίνει. Θυμάται κανείς αν είχε γίνει πέρυσι την ίδια περίοδο; Σίγουρα είχε γίνει τον Ιούλιο, βέβαια τότε είχε χαθεί η επιπλέον εξεταστική για τα χειμερινά...
Ας πιέσουμε μήπως και γίνει τίποτα.
PD08
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 205
Joined: Fri Feb 21, 2014 4:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Επί πτυχίω εξεταστική?

Post by PD08 »

Τι ισχύει τελικά σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα;
Mike 1.0
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Fri Dec 16, 2011 9:46 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Επί πτυχίω εξεταστική?

Post by Mike 1.0 »

Μπορεί να μου εξηγήσει κανένας τι παίζει με τις επί πτυχίω εξεταστικές? Πότε γίνονται και μέχρι πόσα μαθήματα μπορείς να χρωστάς?
Ένα ταξίδι θα με αναγκάσει ίσως να χάσω την εξέταση κάποιου μαθήματος του 9ου εξαμήνου. Θα μπορώ να το δώσω το 10ο εξάμηνο σε κάποια επί πτυχίω? Ή μήπως παίζουν και συνεννοήσεις με καθηγητές για το πρόγραμμα των κανονικών εξετάσεων?
Συγνώμη για το off-topic, δεν βρήκα πιο κατάλληλο.
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Επί πτυχίω εξεταστική?

Post by scooby »

Mike 1.0 wrote:Μπορεί να μου εξηγήσει κανένας τι παίζει με τις επί πτυχίω εξεταστικές? Πότε γίνονται και μέχρι πόσα μαθήματα μπορείς να χρωστάς?
Ένα ταξίδι θα με αναγκάσει ίσως να χάσω την εξέταση κάποιου μαθήματος του 9ου εξαμήνου. Θα μπορώ να το δώσω το 10ο εξάμηνο σε κάποια επί πτυχίω? Ή μήπως παίζουν και συνεννοήσεις με καθηγητές για το πρόγραμμα των κανονικών εξετάσεων?
Συγνώμη για το off-topic, δεν βρήκα πιο κατάλληλο.

γενικα οι επι πτιχιω ειναι για αυτους που εοχυν τελειωσει κ το 10ο εξαμηνο,τωρα το ποτε δινονται ειναι θεμα γραμματειας,ως τωρα γινονται παραλληλα με τις κανονικες εξεταστικες.

ειχα ρωτησει τις προαλλες στη γραμματεια αν θα γινει επι πτυχιω το καλοκαιρι κ μου ειπαν οτι ακομα δν ξερουν τι θα γινει!
andrea21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 116
Joined: Tue Oct 26, 2010 7:39 pm

Re: Επί πτυχίω εξεταστική?

Post by andrea21 »

γενικα οι επι πτιχιω ειναι για αυτους που εοχυν τελειωσει κ το 10ο εξαμηνο,τωρα το ποτε δινονται ειναι θεμα γραμματειας,ως τωρα γινονται παραλληλα με τις κανονικες εξεταστικες.

ειχα ρωτησει τις προαλλες στη γραμματεια αν θα γινει επι πτυχιω το καλοκαιρι κ μου ειπαν οτι ακομα δν ξερουν τι θα γινει!
ρώτησα και εγώ προχθές τη γραμματεία και μου είπαν οτι αν δεν υπάρξει και πάλι νομοθετική παρέμβαση απο το υπουργείο για τη ερχόμενη εξεταστική να είναι ''διπλή'' είναι αρκετά αμφίβολο αν θα γίνει...τα μέλη δεπ δεν είναι και τόσο θετικά μιλώντας με κάποιους καθηγητές πάντως

μήπως ο ΦΣ να το συζητήσει στις επόμενες συνελέυσεις που γίνονται και να βγάλει μια απόφαση προς αυτή τη κατεύθυνση?
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Επί πτυχίω εξεταστική?

Post by ιστορικός mech-eng »

andrea21 wrote:
γενικα οι επι πτιχιω ειναι για αυτους που εοχυν τελειωσει κ το 10ο εξαμηνο,τωρα το ποτε δινονται ειναι θεμα γραμματειας,ως τωρα γινονται παραλληλα με τις κανονικες εξεταστικες.

ειχα ρωτησει τις προαλλες στη γραμματεια αν θα γινει επι πτυχιω το καλοκαιρι κ μου ειπαν οτι ακομα δν ξερουν τι θα γινει!
ρώτησα και εγώ προχθές τη γραμματεία και μου είπαν οτι αν δεν υπάρξει και πάλι νομοθετική παρέμβαση απο το υπουργείο για τη ερχόμενη εξεταστική να είναι ''διπλή'' είναι αρκετά αμφίβολο αν θα γίνει...τα μέλη δεπ δεν είναι και τόσο θετικά μιλώντας με κάποιους καθηγητές πάντως

μήπως ο ΦΣ να το συζητήσει στις επόμενες συνελέυσεις που γίνονται και να βγάλει μια απόφαση προς αυτή τη κατεύθυνση?

η εξεταστικη του ιουνιου θα ειναι διπλη,οταν ψηφιστηκε το νομοσχεδιο για την εξεταστικη του χειμωνα περιελαμβανε ολο το ακαδημαικο ετος 2014-2015 .Μαλιστα προσφατα ακουσα και εναν καθηγητη να το αναφερει αυτο
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”