Απεργίες Ιούνιος 2014

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
zke
Metallurgy Seeder
Metallurgy Seeder
Posts: 658
Joined: Wed Jul 13, 2011 5:10 pm
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by zke »

Onoffon wrote:
zke wrote:
Onoffon wrote: Υπάρχουν φοιτητές που θέλουν να φύγουν στο εξωτερικό , φοιτητές που είναι υπό διαγραφή
Νομίζω ότι και οι 2 κατηγορίες θα έχουν θέμα αν δε γίνει η εξεταστική πάντως :/
Γι αυτο και είπε σε ΥΓ ότι απαραίτητα πρέπει να γίνει για αυτές τις κατηγορίες φοιτητών εξεταστική .
Δεν είχα δει το ΥΓ, my bad!
airborne
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 32
Joined: Mon Oct 11, 2010 9:12 pm

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by airborne »

aligator wrote:Κάτι πήρε τ αυτί μου ότι τα πράγματα για τους Ναυπηγούς έχουν ως εξής:
1. Συνεχίζουν και τελειώνουν τα μαθήματα του εξαμήνου (μέχρι αρχές Αυγούστου)
2. Εξεταστική τον Σεπτέμβρη σε εαρινά και χειμερινά(κλασσικά)
3. Η εαρινή που χάθηκε θα πάει και θα κάτσει κάπου τα Χριστούγεννα
δηλαδή η υποτιθέμενη εξεταστική στα χειμερινά μαθηματα η οποια θα γινόταν τελευταία βδομαδα των μαθημάτων να φανταστω οτι δεν θα γίνει τελικα;
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Διάτανος »

η εξεταστική χειμερινών μαθηματων θα δοθεί κανονικά κατά πάσα πιθανοτητα
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by scooby »

Μάλλον δεν συνεννοουνται κ πολυ καλά μου φαίνεται! Από αύριο ανοίγει ή μένουμε ανοιχτοι από τώρα στις 18.30 μέχρι το τέλος την αυριανής συνέλευσης των διοικητικών ?
billina
Corporal
Corporal
Posts: 19
Joined: Mon Jun 14, 2010 1:16 am

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by billina »

Κι έρχομαι τώρα και λέω... Μιλάνε για φασισμό κλπ και οι ίδιο που κλείνουν τη σχολή φέρονται φασιστικά... Σκέφτηκε κανείς αυτούς που διαγράφονται φέτος ή του χρόνου και έχουν μείνει με ένα μάθημα και μία παρουσίαση διπλωματικής;
Και έστω ότι ανοίξαμε και τα μαθήματα όλα κανονικά.. Και γίνει εξεταστική.. Πότε θα γίνει διόρθωση; Περιμένω βαθμό φορτραν εδώ και 3.5 μήνες.. Θα τα έχει βγάλει δλδ μέσα σε δυο βδομάδες αν γίνει η εξεταστική του Αυγούστου και η επαναληπτική μετά;
Είμαστε ένα μπάχαλο και πολύ λίγοι το παραδέχονται! Είμαστε στον αέρα και δεν έχουμε ιδέα τι θα γίνει και πώς να κινηθούμε. Υπάρχουν και φοιτητές που θέλουν να φύγουν για μεταπτυχιακό, φοιτητές που θέλουν να εργαστούν αλλά δεν μπορούν και λοιπά... Γιατί δεν αναφέρονται ξεκάθαρα σε αυτά τα θέματα; Μόνο για τα μαθήματα λένε και τπτ για το τι θα γίνει με την εξεταστική... Και με τι γραμματεία θα βγάλουν πρόγραμμα; Παίρνεις τηλ να ρωτήσεις κάτι και σου λέει, είμαι μόνη μου, δεν μπορώ να πάω μέχρι το δίπλα γραφείο να σου πω.. Πάρε τηλ σε μια βδομάδα μήπως είναι εδώ η άλλη ή έλα από δω....
Υ.Γ. Δεν ανήκω σε καμία παράταξη ούτε υποστηρίζω κάποιον.. Απλά λέω την άποψή μου ως τελειόφοιτη που δεν μπορώ καν να προγραμματίσω κάτι...
User avatar
Stallion
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 156
Joined: Sat Mar 27, 2010 12:44 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Stallion »

aligator wrote: 3. Η εαρινή που χάθηκε θα πάει και θα κάτσει κάπου τα Χριστούγεννα
Ε ναι κάπου πρέπει να μπει και η εαρινή. Αφού δεν έχει κανείς τα παπάρια να πει ότι τη χάσαμε κάπου θα χωνόταν για να βγουν να πουν ότι δε χάθηκε τίποτα.
User avatar
Kokontina-_-
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 153
Joined: Tue Oct 26, 2010 3:32 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Pagkrati
Contact:

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Kokontina-_- »

MNmix wrote:"το πολυτεχνειο ειχαμε πει οτι θα μεινει ανοιχτο απο την ωρα της Συγκλητου και μεχρι και το περας της ΓΣ μας.
Εξ'ου και η ΠΡΩΙΝΗ ΩΡΑ και το "επειγον" αυτης.

Εννοειται βεβαια οτι αν η σημερινη Συγκλητος εχει αρνητικο αποτελεσμα....ε, δεν θα περιμενουμε "ανοιχτοι" μεχρι το πρωι.
Εξ'ου και η κωλοπιλαλα να ερθετε καποιοι ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ εδω...

Μην τα πω πιο 'αναλυτικα' ε? Συνεννοηθηκαμε φανταζομαι...."

Από το γκρουπ των διοικητικών στο fb.

Ρε παιδιά παίζει αυτό???? Δηλαδή θα τρελαθούμε τελείως????
Inventing a job is better than finding a job. ;)

٩(•_•)۶ ٩(-_-)۶ ٩(●.•)۶ ٩(๏̯͡๏)۶
Kostas Th
Private First Class
Private First Class
Posts: 6
Joined: Thu Jan 23, 2014 7:39 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Kostas Th »

Ποιά είναι η σελίδα των διοικητικών στο facebook;
User avatar
arxaios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 574
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: 127.0.0.1

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by arxaios »

H ανακοίνωση αυτή είναι από μέλος του σωματείου στο Facebook, ο οποίος έχει βγει αρκετές φορές και στα κανάλια (και στις αρχές της χρονιάς).
Before you judge a man, walk a mile in his shoes; after that, who cares?! He's a mile away and you've got his shoes!
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Onoffon »

Kokontina-_- wrote:
MNmix wrote:"το πολυτεχνειο ειχαμε πει οτι θα μεινει ανοιχτο απο την ωρα της Συγκλητου και μεχρι και το περας της ΓΣ μας.
Εξ'ου και η ΠΡΩΙΝΗ ΩΡΑ και το "επειγον" αυτης.

Εννοειται βεβαια οτι αν η σημερινη Συγκλητος εχει αρνητικο αποτελεσμα....ε, δεν θα περιμενουμε "ανοιχτοι" μεχρι το πρωι.
Εξ'ου και η κωλοπιλαλα να ερθετε καποιοι ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ εδω...

Μην τα πω πιο 'αναλυτικα' ε? Συνεννοηθηκαμε φανταζομαι...."

Από το γκρουπ των διοικητικών στο fb.

Ρε παιδιά παίζει αυτό???? Δηλαδή θα τρελαθούμε τελείως????
δεν ξέρω αν παιζει αυτο, αλλά το ύφος του μηνύματος του δεν μου αρέσει καθόλου
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”