Απεργίες Ιούνιος 2014

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
PD08
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 205
Joined: Fri Feb 21, 2014 4:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by PD08 »

Σε τέτοιες κρίσιμες καταστάσεις, δεν θυμάμαι έστω μία φορά που η πρυτανεία να βγάζει 100% ξεκάθαρη ανακοίνωση...
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by sid »

soti wrote:
sid wrote:
Vladimir wrote:Καλησπέρα, εμείς που λέγαμε από όταν άρχισε αυτή η ιστορία ότι ή μαθήματα ως τον Αύγουστο ή τομπουλογλου κερδίζουμε κάτι?
Κοίτα ας το θέσουμε κομψά : μάλλον δεν θα κερδίσεις μαθήματα τον Αύγουστο
Ναι, άλλα κέρδισε την συμπάθεια μας.
Πέραν του ότι είναι συνειδητά αντιπαθουκλας
αυτόν τον καιρό μονοπωλεί την συμπάθεια μου η Δεσποινίς Μαρίνα Φλοίσβου. Η καινούργια κολεξιόν μπικίνι καθρεφτίζεται γοητευτικά πάνω στο γιοτ μου

(το γιοτ που παρκάρει μπροστά στο παγκάκι μου δηλαδή)

Στο θέμα μας : συμμερίζομαι την οπτική soti . Όλα δείχνουν όμως ότι αύριο ανοίγουμε
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
scooby
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1205
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by scooby »

λιγο οφ τοπικ αυτο.

μιλησα με βουτσινα για την προφορικη εξεταση του θεματος υπολογιστικης ρευστομηχανικης οπου μου ειπε οτι δν εχουν ακουσει τπτ περι ανοιγματος της σχολης αυτη την βδομαδα κ οτι αν ανοιξει τελικα,η εξεταση του θεματος θα ξεκινησει απο την δευτερα 7 ιουλιου αλλα κ αυτο δν ειναι απολυτα σιγουρο κ οτι ισως παρει καποια παραταση.ειπε οτι θα ερθει σε επικοινωνια με τον προσπαθοπουλο κ θα βγαλει ανακοινωση.

το γραφω εδω γιατι ισως το δουν πιο πολλα παιδια που δινουν το μαθημα.
RaptorK92
Metallurgy Seeder
Metallurgy Seeder
Posts: 14
Joined: Wed Feb 22, 2012 7:40 pm
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by RaptorK92 »

Έχω την εντύπωση πως οι φοιτητικοί σύλλογοι έχουν συνέλευση την Τρίτη. Ξέρουμε σίγουρα κάτι?
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by castiel »

ο δικός μας (Ναυπηγών) έχει αυριο...
με βάση τις μεχρι τωρα αποφασεις, φαινεται οτι οι Φ.Σ θα κινηθουν με βαση τις αποφασεις των εργαζομενων..
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Απ: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Onoffon »

Καλο θα ηταν να μην θεωρησουμε δεδομενο οτι ανοιγει το εμπ. Θα ηταν ευχης εργο αλλα μην παραξενεψει κανεναν αν ο τιτλος του τοπικ γινει Απεργιες-ΙΟΥΛΙΟΣ 2014.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by soti »

Kuchiki_Byakuya wrote:
soti wrote:Λοιπόν, έχει να πέσει πολύ γέλοιο ακόμα. Διακινδυνεύω μια πρόβλεψη ότι και η απεργία θα συνεχιστεί ακόμα και το εξάμηνο θα τελειώσει και οι εξετάσεις θα γίνουν όλες (σε μορφή πακέτου) και ούτε διαγραφές θα έχουμε. Η Ελλάδα είναι η χώρα των απίθανων πραγμάτων.
ότι η ελλάδα είναι μια τέτοια χώρα, είναι. αλλά δεν υπάρχει χρόνος για αυτό που λες. εκτός αν δεν τελειώσει όλο το εξάμηνο και κάνουμε εξεταστική δύο εβδομάδων μαζί με τα χειμερινά.
Το πρόβλημα σπάνια είναι η ουσία, αλλά το πως θα βαφτίσουμε την όποια λύση ;)

sid wrote:Πέραν του ότι είναι συνειδητά αντιπαθουκλας
αυτόν τον καιρό μονοπωλεί την συμπάθεια μου η Δεσποινίς Μαρίνα Φλοίσβου. Η καινούργια κολεξιόν μπικίνι καθρεφτίζεται γοητευτικά πάνω στο γιοτ μου

(το γιοτ που παρκάρει μπροστά στο παγκάκι μου δηλαδή)

Στο θέμα μας : συμμερίζομαι την οπτική soti . Όλα δείχνουν όμως ότι αύριο ανοίγουμε
Να προσέχεις τα μάτια σου... από τις αντανακλάσεις.
PD08
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 205
Joined: Fri Feb 21, 2014 4:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by PD08 »

Καλησπέρα, ξέρει κανείς ώρα και μέρος για την αυριανή συνέλευσή τους;
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Post by castiel »

11.00 θεωρητικά

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Απεργίες Ιούνιος 2014

Post by Kuchiki_Byakuya »

Onoffon wrote:Καλο θα ηταν να μην θεωρησουμε δεδομενο οτι ανοιγει το εμπ. Θα ηταν ευχης εργο αλλα μην παραξενεψει κανεναν αν ο τιτλος του τοπικ γινει Απεργιες-ΙΟΥΛΙΟΣ 2014.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
και εγώ αυτής της άποψης είμαι. δεν έχει γίνει κάτι που να δείχνει ότι ανοίγουμε. αλλά ο λοβέρδος είναι μανούλα να δουλεύει υπόγεια. και εντύπωση μου είναι ότι πολύ δύσκολα θα ανοίξουμε αν δεν τα πάρουν όλα οι διοικητικοί από το τραπέζι της διαπραγμάτευσης, ή τουλάχιστον να μην φύγει κανένα βύσμα ή κομματόσκυλο.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”