Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by Kuchiki_Byakuya »

Giotsik wrote: Η προηγουμενη αποφαση συνελευσης δεν ελεγε ΠΟΥΘΕΝΑ οτι δε θα ξαναγινει συνελευση ποτε
αυτοί που κάλεσαν την αυριανή συνέλευση δεν έχουν την κοινή λογική να καταλάβουν ότι η απόφαση ήταν μέχρι το τέλος της εξεταστικής. και είναι υπόλογοι γι' αυτό.

Giotsik wrote:Οποιος πραγματικα βλεπει τη συνελευση σαν ενα διακοπτη ΟΝ / OFF πραγματικα τον οικτιρω
Σ' αυτό έχεις δίκιο. είναι μονίμως OFF.

Giotsik wrote:3) Κανεις δε πρεπει να φοβαται την συνελευση ως το πιο αμεσοδημοκρατικο μεσο ληψης αποφασεων γτ εκει πραγματικα αποδεικνυεται αν κατι ειναι ρευμα ή απλα κατι συγκιριακο
αφού είναι το πιο αμεσοδημοκρατικό, τότε γιατί αυτοί που την καλούν έχουν ως σκοπό τους να γίνουμε ένα μη δημοκρατικό κράτος; και το αν είναι ρεύμα θα το καταλαβαίνουμε κάθε εβδομάδα.

Giotsik wrote: μη τρελαθουμε ελεγε ΑΛΛΗ ΜΟΡΦΗ ΑΓΩΝΑ... , μια βδομαδα μετα λοιπον εναι καιρος να αποτιμησουμε τον αγωνα που ειχε προταθει , την αποτελεσματικοτητα του γτ οποιος το ψηφισε ειναι υπολογος για το τι εχει γινει μεχρι στιγμης ΑΛΛΙΩΣ μιλαμε για ξεκαθαρη παραπλανηση του συλλογου
δεν έλεγε άλλη μορφή αγώνα. έλεγε άλλη μορφή στήριξης. πάντως περισσότερη στήριξη από τους εαακίτες που ήρθαν μαζικά να δώσουν μαθήματα (αριστεροσύνη με κόστος των άλλων όπως πάντα), και πολύ περισσότερη στήριξη από το σάπισμα και άραγμα στην πλατεία (και παρασκευή και δευτέρα αυτά). και δεν νομίζω να είπε κανείς στην προηγούμενη συνέλευση ότι σε μία εβδομάδα θα έχουμε αποτελέσματα, αυτό είναι ένα όριο που υπάρχει στα μυαλά συγκεκριμένων (αυτό που τους έχει μείνει από το σκληρό διάβασμα για να δώσουν μαθήματα).

Giotsik wrote:Υ.Γ.1 ΑΝ εχουμε φτασει σε σημειο να μη λογοδοτει κανενας σε συλλογικο οργανο να κοροιδευει τη συλλογικοτητα να την εκμεταλλευεται για προσωπικο οφελος και αυτο να ειναι κατι το ΚΥΡΙΛΕ τοτε θα πρεπε να ντρεπεστε
το προσωπικό όφελος στο απάντησαν όλοι όσοι ήρθαν να δώσουν αυτήν την εβδομάδα. όλοι οι φοιτητές (μηδενός εξαιρουμένου) στο απάντησαν αυτό καλύτερα από οποιαδήποτε λέξη.

Giotsik wrote:ΑΝ δεν σας ενδιαφερει τι γινεται γυρω σας μη κανετε το κοπο να ερχεστε,


και ως γνωστόν το μόνο που αποδεικνύει αν μας ενδιαφέρει τι γίνεται γύρω μας είναι η συνέλευση.
Giotsik wrote:1) Δεν καταλαβαινω τι δεν εγινε αντιληπτο σε αυτο που ειπα , η προηγουμενη συνελευση δεν μπορει να επιβαλλει την μη διεξαγωγη επομενης.... το καταστατικο οριζει οτι αμα παρθουν πανω απο 90 υπογραφες το 1/10 του συλλογου αιτηματος συνελευσης γινεται συνελευση...
τότε και οι πράξεις νομοθετικού περιεχομένου της κυβέρνησης είναι νόμιμες και δεν μπορεί να πει κανείς τίποτα. αυτό να πας να το πεις στα εαακ που μπερδεύουν την σχέση μεταξύ τυπικού και ηθικού (τουλάχιστον ο πολύδωρας έλεγε για νόμιμο).
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
petra
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 42
Joined: Wed Jul 06, 2011 4:51 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by petra »

Επειδή τα έχω βαρεθεί όλα αυτά που γράφονται στο φορουμ θα ήθελα να θεσω 2-3 ερωτηματα σε όλους τους ανεξαρτητους μπλα μπλα μπλα.
Πρίν ξεκινήσω όμως να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα για να προλάβω διάφορα μαργαριτάρια που πολλοί θα πετάξουν. Και εμένα με έχει πάει πισω όλη αυτή η κατάσταση. Είμαι μεγάλο έτος, για την ακρίβεια αρκετά μεγαλο, και ΝΑΙ και εγω θέλω να τελειώνω και ολα αυτά με έχουν πάει πίσω και στο να ξεκινησω διπλωματική για να τελειώνω επιτέλους αλλά και με μαθήματα, για την ακρίβεια έχει πάρει φωτιά ο κώλος μου να τελειώνω.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΑΛΛΑ. Και είναι το εξής:

Είναι δυνατόν ενω απολύεται τόσος κόσμος, ενώ μιλάνε για ακόμα 5000 απολύσεις το 2013 και άλλες 12000 το 2014, οταν αν τα πανεπιστήμια αρχίσουν να υπολειτουργούν το προφανές με βάση την εως τώρα εμπειρία θα είναι να αρχίσουν τα δίδακτρα κλπ, για να μπορουν να πάρουν προσωπικό, οταν πρακτικά διαλύεται οποιαδήποτε δομή δωρεάν παιδείας υγείας κλπ, οταν μας παίρνουν πίσω κατακτήσεις που άλλοι έχυσαν το άιμα τους για να υπάρχουν( βλ: οχτάωρο, ασφάλιση κλπ), εμείς να συμπεριφερόμαστε σαν λοβοτομημένοι? Είναι δυνατόν να μας νοιάζει μόνο ο κώλος μας ενώ κόσμος μπορεί και να πεινάσει αν απολυθεί? Και ναι ξέρω πως πολλοί απο μάς έχουν προβλήματα, για να πώ την αλήθεια και εγώ μεσα σε αυτούς με το οικονομικό πρόβλημα είμαι, δεν βλέπεται όμως πως είμαστε οι επόμενοι? ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΣΧΟΛΗ.
Last edited by petra on Mon Nov 25, 2013 10:50 pm, edited 1 time in total.
Melenios
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 75
Joined: Thu Feb 23, 2012 10:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by Melenios »

Γιατί οι συνελεύσεις πρέπει να γίνονται ημέρες που δίνονται μαθήματα ή που πραγματοποιούνται διαλέξεις?
(γιατί δηλ να παρεμποδίζεται η εύρυθμη λειτουργία του εκπ ιδρύματος ?)

το καταστατικό αναφέρει 2 τακτικές γενικές συνελεύσεις τον χρόνο. Επίσης αναφέρει οτι οι έκτακτες ΓΣ συγκαλούνται για επείγοντα και σοβαρά θέματα ....

ποίο είναι το ΝΕΟ σοβαρό θέμα που προέκυψε μέσα σε αυτή την εβδομάδα και δεν συζητήθηκε στην προηγούμενη έκτακτη ΓΣ?

άμα κάποιοι θέλουν ντε και καλά κατάληψη γιατί δεν κάνουν στο υπ παιδείας ....? από εκεί δεν προέρχονται οι αποφάσεις για μείωση του προσωπικού στα ΑΕΙ? Γιατί να εναντιώνονται στους συμφοιτητές τους και όχι σε αυτούς που παίρνουν τις αποφάσεις? ποιανού αφτί θα ιδρώσει επειδή δεν κάνω εγώ μάθημα ? τόσα χρόνια μαθητής κ σπουδαστής δεν είδα να φέρνει τπτ η κατάληψη εκπ ιδρύματος ....προτείνετε κάτι νέο!!!!

αλλά τι λέω αυτά ήδη τα γνωρίζετε........το θέμα είναι γιατί συνεχίζετε? (αφελείς η υποκινούμενοι???)

πιθανότατα να μη δώσω συνέχεια σε τυχόν απάντηση αυτού διότι εγώ ΔΙΑΒΑΖΩ.....
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by sid »

Giotsik wrote:
ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Η απόφαση Ανεξαρτητου πλαισιου της προηγουμενης συνελευσης δεν ελεγε ανοιχτη σχολη και τα μυαλα στα καγκελα!! μη τρελαθουμε ελεγε ΑΛΛΗ ΜΟΡΦΗ ΑΓΩΝΑ... , μια βδομαδα μετα λοιπον εναι καιρος να αποτιμησουμε τον αγωνα που ειχε προταθει , την αποτελεσματικοτητα του γτ οποιος το ψηφισε ειναι υπολογος για το τι εχει γινει μεχρι στιγμης ΑΛΛΙΩΣ μιλαμε για ξεκαθαρη παραπλανηση του συλλογου



Συναδελφικα


μέγα λάθος - υπόλογος είναι ο καθένας για τον εαυτό του , και ο σύλλογος είναι ένα σύνολο ατόμων που ή ψηφίζουν συνειδητά ή όχι , όμως κανένα υποσύνολο του συνόλου δεν χρωστάει να αποδείξει κάτι σε όλους τους υπόλοιπους . Άποψη -> επιχείρημα -> εγκρίνεται ή όχι από την πλειοψηφία

αλλιώς , η παράταξη σου είναι υπεύθυνη για όσα μαθήματα χάθηκαν χωρίς να αλλάξει κάποιο κυβερνητικό μέτρο που δεν σας άρεσε , γιατί είτε το μέτρο ήταν δίκαιο τελικά , είτε ήταν άδικο αλλά δεν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι , είτε δεν αποδείξατε επαρκώς ότι πιστεύετε αυτόνομα ότι το μέτρο είναι παπαριά και όχι ότι απλώς κάθε πρόταση της εξουσίας σας κάθεται βαριά στο στομάχι .

δεν σε κατηγόρησα όμως ποτέ για όλα αυτά , σεβάστηκα την όποια πλειοψηφία σου και ο αντίλογος μου αρκέστηκε στο ότι :

1.η πλειοψηφία της συνέλευσης δεν ήτο πλειοψηφία του συνόλου των φοιτητών για λόγους που δεν φταίτε σε κάτι και για λόγους που βάλατε και το χεράκι σας
2.φέρατε συχνά μουσαφίρηδες να ενισχύσουν το έργο σας
3.ασκείτε λεκτική βία σε οποιοδήποτε εκπρόσωπο των μισητών ανεξάρτητων
4.πάσχετε στην πλειοψηφία σας από την νόσο της καλής πρόθεσης : όχι απλώς ο σκοπός αγιάζει τα μέσα , αλλά από τους πολλούς σκοπούς που προέκυψαν στην πορεία , έχετε λιβανήσει τόσο τα μέσα που κατήντησαν σκοποί .


ακόμα και ο τελευταίος παρτάκιας φοιτητής που θέλει να μαθηματάκια του , τον πρετεντέρη του και άγιος ο θεός , είναι ανώτερος ηθικά από εσάς , γιατί η κακομοιριά του εμποδίζει λιγότερο το συλλογικό καλό από ότι η επαναστατική σας πρεμούρα εμποδίζει το συλλογικό κακό

(προς επίρρωση των λόγων μου , ας κοιτάξει κάθε πρωτοετής , δευτεροετής , τριτοετής αναποφάσιστος φοιτητοψηφοφόρος το ποστ του κουτσίκιου για τον τρόπο που αντιμετωπίστηκε στην προηγούμενη συνέλευση - δεν θέλω να το παίξω Γκάντι αλλά ας σταματήσουμε τουλάχιστον να το παίζουμε ομαδικώς)


συναδελφικά και πράσινα άλογα
Last edited by sid on Mon Nov 25, 2013 10:55 pm, edited 2 times in total.
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
petra
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 42
Joined: Wed Jul 06, 2011 4:51 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by petra »

Melenios wrote:Γιατί οι συνελεύσεις πρέπει να γίνονται ημέρες που δίνονται μαθήματα ή που πραγματοποιούνται διαλέξεις?
(γιατί δηλ να παρεμποδίζεται η εύρυθμη λειτουργία του εκπ ιδρύματος ?)

το καταστατικό αναφέρει 2 τακτικές γενικές συνελεύσεις τον χρόνο. Επίσης αναφέρει οτι οι έκτακτες ΓΣ συγκαλούνται για επείγοντα και σοβαρά θέματα ....

ποίο είναι το ΝΕΟ σοβαρό θέμα που προέκυψε μέσα σε αυτή την εβδομάδα και δεν συζητήθηκε στην προηγούμενη έκτακτη ΓΣ?

άμα κάποιοι θέλουν ντε και καλά κατάληψη γιατί δεν κάνουν στο υπ παιδείας ....? από εκεί δεν προέρχονται οι αποφάσεις για μείωση του προσωπικού στα ΑΕΙ? Γιατί να εναντιώνονται στους συμφοιτητές τους και όχι σε αυτούς που παίρνουν τις αποφάσεις? ποιανού αφτί θα ιδρώσει επειδή δεν κάνω εγώ μάθημα ? τόσα χρόνια μαθητής κ σπουδαστής δεν είδα να φέρνει τπτ η κατάληψη εκπ ιδρύματος ....προτείνετε κάτι νέο!!!!

αλλά τι λέω αυτά ήδη τα γνωρίζετε........το θέμα είναι γιατί συνεχίζετε? (αφελείς η υποκινούμενοι???)

πιθανότατα να μη δώσω συνέχεια σε τυχόν απάντηση αυτού διότι εγώ ΔΙΑΒΑΖΩ.....

ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Η ΛΕΞΗ ΑΛΛΥΛΕΓΓΥΗ?
Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ.
User avatar
(β-α)/2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1219
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: by the lake near kage's hidden village

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by (β-α)/2 »

Giotsik wrote: Υ.Γ.2 Ωριμαστε πια ρε παιδια αν ειναι δυνατον δλδ μεγαλοι ανθρωποι...
Εσύ που είσαι ώριμος θα έπρεπε να ήξερες καλύτερα από εμένα την ανώριμη ότι ορθό είναι να κρίνουμε τους εαυτούς μας και όχι να κατακρίνουμε τους γύρω μας.

Ένα σημείο μόνο. ΦΟΒΟΣ;;;; Σοβαρά τώρα;; Να στο εξηγήσω, απλά.
Δεν είναι ΑΠΑΘΕΙΑ, όπως τονίζεις, είναι ΑΠΕΧΘΕΙΑ. Επειδή:
1. Καρκινιάζουμε. Κανείς δε σέβεται τις επιγραφές "απαγορεύεται το κάπνισμα" και το νόμο προφανώς. Με βάση επιστημονικές θεωρίες και δεδομένα (που θεωρητικά μετά το τρίτο έτος θα έπρεπε να τα γνωρίζουμε όσοι βρισκόμαστε σε αυτό το τόπικ), ξεπερνάμε τα επιτρεπόμενη όρια πιθανότατα σε λιγότερο της μιας ώρας και μένουμε εκεί να μη μπορούμε να αναπνεύσουμε.
2. Το κλίμα ΔΕΝ είναι υγιές. Επιτέλους πια. Αν κάποιος νομίζει ότι γίνεται συζήτηση εκεί μέσα, θα πρέπει να θυμηθεί πως ορίζεται η συζήτηση.
3. Επίθεση, και το επαναλαμβάνω ΕΠΙΘΕΣΗ μεταξύ όλων και για όλα, αν δεν είναι η δικιά μου άποψη δεν ισχύει.
4. Πέφτει και καμιά μπουνιά, έτσι γιατί είμαστε πολιτισμένοι και ΣΥΖΗΤΑΜΕ.
5. Φωνές, φωνές, φωνές, γιατί όταν δεν έχουμε επιχειρήματα φωνάζουμε.
6. Τραβάμε τις συνελεύσεις όσο δε πάει ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑ. Οι ερωτήσεις έχουν γίνει και καλυφθεί στο 1/3 του χρόνου και μετά επαναλαμβάνονται ξανά και ξανά, αγορεύσεις επί αγορεύσεων, κάτι σα τους έκκεντρους κύκλους και επίκυκλους.
7. Κι ακόμη και αυτός που έχει διάθεση να συζητήσει, μπορεί να καταφέρει να σηκώσει το χέρι του μέσα στη χάβρα και τον καπνό να κάνει την ταπεινή του ερώτηση χωρίς τις φανφάρες των παρατάξεων ή μπορεί και να απογοητευτεί και να δει ότι δεν έχει νόημα γιατί ή δε θα του απαντήσουν ή θα του απαντήσουν άλλα ντ' άλλων, ή τέλος θα ξεκινήσουν από εδώ και θα φτάσουν στο 1821, τα παιδιά στην Αφρική, το ανατολικό κτλ.

Υ.Γ. Όλα τα παράπάνω αναφέρονται στην πλειοψηφία των περιπτώσεων (εντάξει οι μπουνιές 2 φορές συνέβησαν) Για να μην είμαστε και ψεματούρες.

Ένα από αυτά τα άτομα (με βάση τα λεγόμενά σου) με το υπανάπτυκτο μυαλό.
Δεν ξερεις απο μαθηματικους. Μην μιλας για αυτους. :)
aggelos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 54
Joined: Tue Oct 26, 2010 3:21 pm

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by aggelos »

Σημερα το ανεξαρτητο πλαισιο που κατεβηκε στο Μαθηματικο αποσυρθηκε επειδη τα παιδια καταλαβαν τη αναφκη να στηριξουν τον αγωνα εμπρακτα και οχι με αστειοτητες οπως ανοιχτη σχολη τωρα και αλληλεγγυη(?) στους απολυμενους απο τα εδρανα και τα σπιτια μας

Αρα λοιπον ας αναλογιστουν οσοι ψηφιζουν η σκεφτονται να ψηφισουν το ανοιχτο πλαισιο
τι προσεφερε στον αγωνα των εργαζομενων αυτη η εβδομαδα με ανοιχτη σχολη, περα απο τιτλους σε μπλογκ και εφημεριδες οτι η απεργεια ξωφλησε
και παραπερα σκληρυνση της στασης του υπουργειου

Γιατι τελικα ασχετα απο τις προθεσεις σας, οσοι ψηφιζεται ανοιχτη σχολη, στο μεριδιο που σας αναλογει, συμβαλεται στη παγιωση των απολυσεων που εχουν ηδη ανακοινωθει, οπως επισης και στο να αισθανεται η κυβερνηση οτι περα απο τις παραταξεις τις εχει και αλλους συμμαχους στα πανεπιστημια για κανει παιχνιδι
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by Onoffon »

sid wrote:
Giotsik wrote:
ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Η απόφαση Ανεξαρτητου πλαισιου της προηγουμενης συνελευσης δεν ελεγε ανοιχτη σχολη και τα μυαλα στα καγκελα!! μη τρελαθουμε ελεγε ΑΛΛΗ ΜΟΡΦΗ ΑΓΩΝΑ... , μια βδομαδα μετα λοιπον εναι καιρος να αποτιμησουμε τον αγωνα που ειχε προταθει , την αποτελεσματικοτητα του γτ οποιος το ψηφισε ειναι υπολογος για το τι εχει γινει μεχρι στιγμης ΑΛΛΙΩΣ μιλαμε για ξεκαθαρη παραπλανηση του συλλογου



Συναδελφικα


μέγα λάθος - υπόλογος είναι ο καθένας για τον εαυτό του , και ο σύλλογος είναι ένα σύνολο ατόμων που ή ψηφίζουν συνειδητά ή όχι , όμως κανένα υποσύνολο του συνόλου δεν χρωστάει να αποδείξει κάτι σε όλους τους υπόλοιπους . Άποψη -> επιχείρημα -> εγκρίνεται ή όχι από την πλειοψηφία

αλλιώς , η παράταξη σου είναι υπεύθυνη για όσα μαθήματα χάθηκαν χωρίς να αλλάξει κάποιο κυβερνητικό μέτρο που δεν σας άρεσε , γιατί είτε το μέτρο ήταν δίκαιο τελικά , είτε ήταν άδικο αλλά δεν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι , είτε δεν αποδείξατε επαρκώς ότι πιστεύετε αυτόνομα ότι το μέτρο είναι παπαριά και όχι ότι απλώς κάθε πρόταση της εξουσίας σας κάθεται βαριά στο στομάχι .

δεν σε κατηγόρησα όμως ποτέ για όλα αυτά , σεβάστηκα την όποια πλειοψηφία σου και ο αντίλογος μου αρκέστηκε στο ότι :

1.η πλειοψηφία της συνέλευσης δεν ήτο πλειοψηφία του συνόλου των φοιτητών για λόγους που δεν φταίτε σε κάτι και για λόγους που βάλατε και το χεράκι σας
2.φέρατε συχνά μουσαφίρηδες να ενισχύσουν το έργο σας
3.ασκείτε λεκτική βία σε οποιοδήποτε εκπρόσωπο των μισητών ανεξάρτητων
4.πάσχετε στην πλειοψηφία σας από την νόσο της καλής πρόθεσης : όχι απλώς ο σκοπός αγιάζει τα μέσα , αλλά από τους πολλούς σκοπούς που προέκυψαν στην πορεία , έχετε λιβανήσει τόσο τα μέσα που κατήντησαν σκοποί .


ακόμα και ο τελευταίος παρτάκιας φοιτητής που θέλει να μαθηματάκια του , τον πρετεντέρη του και άγιος ο θεός , είναι ανώτερος ηθικά από εσάς , γιατί η κακομοιριά του εμποδίζει λιγότερο το συλλογικό καλό από ότι η επαναστατική σας πρεμούρα εμποδίζει το συλλογικό κακό

(προς επίρρωση των λόγων μου , ας κοιτάξει κάθε πρωτοετής , δευτεροετής , τριτοετής αναποφάσιστος φοιτητοψηφοφόρος το ποστ του κουτσίκιου για τον τρόπο που αντιμετωπίστηκε στην προηγούμενη συνέλευση - δεν θέλω να το παίξω Γκάντι αλλά ας σταματήσουμε τουλάχιστον να το παίζουμε ομαδικώς)


συναδελφικά και πράσινα άλογα
ωραιος λογος σιντ!!
τυφλα να χουν οι δημοσιογραφισκοι που δεν μπορουν να χειριστουν δυο προτασεις
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by sid »

(β-α)/2 wrote:Όλα τα παράπάνω αναφέρονται στην πλειοψηφία των περιπτώσεων (εντάξει οι μπουνιές 2 φορές συνέβησαν) Για να μην είμαστε και ψεματούρες.


συνάδελφε , με όλο το σεβασμό , δεν υπάρχει λέξη ψεματούρης ή ψεματούρες

και αν κάποια επιμείνει ότι είναι μια λέξη διαδεδομένη στην παιδική ηλικία , είναι ψεύτρια
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
(β-α)/2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1219
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: by the lake near kage's hidden village

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 26/11/2013

Post by (β-α)/2 »

aggelos wrote: και παραπερα σκληρυνση της στασης του υπουργειου
ι
Έχεις μείνει πίσω, το αντίθετο μάλιστα συνέβη. google it. Σημερινά νέα.
Δεν ξερεις απο μαθηματικους. Μην μιλας για αυτους. :)
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”